پخش سریال کلاه پهلوی شبکه یک جمعه ها ساعت ۱۰ شب
سایت مرجع
سریال کلاه پهلوی
باكس جمعه‌ شب‌هاي شبكه اول سيما هميشه با پخش سريال‌هاي الف‌ويژه‌اي همراه بوده كه عموما هم مورد پسند مخاطبان قرار گرفته‌اند؛ هر چند برخي از اين مجموعه‌هاي تلويزيوني با انتقاداتي از سوي كارشناسان و مخاطبان مواجه شده‌اند، اما محتواي تاريخي اغلب آن‌ها، سريال‌هاي متفاوتي را براي ذائقه‌ي مخاطبان ايراني رقم زده‌ است.
به گزارش خبرنگار سرويس تلويزيون ايسنا،‌ تلويزيون اين‌ بار به سراغ «كلاه پهلوي»، دومين ساخته‌ي تاريخي ضياءالدين دري رفته است. پيش از اين هم مجموعه‌هاي عظيم تاريخي مثل «مختارنامه»، «شوق پرواز» و «يوسف پيامبر(ع)» در باكس ساعت 22 جمعه‌ شب‌ها روي آنتن رفته‌اند.
«مختارنامه» و «يوسف پيامبر(ع)» هر يك در مدت يك ساله‌ي پخش هفتگي خود، مخاطبان بسياري را جذب كردند. «شوق پرواز» سريال موفقي بود اما باكس جمعه‌شب‌هاي شبكه اول سيما بعد از تمام شدن «شوق پرواز»، خالي ماند و سريال الف ويژه‌اي روي آنتن نرفت. شبكه اول سيما در اين مقطع، «پرستاران» را پخش مي‌كرد.

جمعه يا وقتي ديگر؟
باكس جمعه‌شب‌ها نيز مدتي محل جر و بحث‌هايي بود. برخي معتقد بودند جمعه‌شب‌ها زمان خوبي براي سريال‌هاي الف‌ويژه نيست و بايد زماني در وسط هفته، پخش شوند. حتي شنيده مي‌شد «كلاه پهلوي»‌ قرار است دوشنبه‌ها روي آنتن برود. هر چند سريالي مثل «مختارنامه»‌ با اين كه در پخش اول، جمعه‌شب‌ها روي آنتن مي‌رفت در طول هفته هم چندين بار از شبكه‌هاي مختلف بازپخش مي‌شد تا همه بتوانند آن را ببينند.
با اين حال، تصميم نهايي مديران سيما، همان جمعه‌ شب‌ها بود؛ بر همين اساس هم قرار است قسمت اول «كلاه پهلوي»، جمعه اين هفته ـ 24 شهريور ماه ـ‌ روي آنتن برود.

«كلاه پهلوي»؛ داستان كشف حجاب
«كلاه پهلوي»، دومين ساخته‌ي تاريخي سيد ضياء الدين دري است. او پيش از اين سريال پر مخاطب «كيف انگليسي» را روي آنتن برده كه با استقبال زيادي مواجه شده است. اين سريال در اواخر دهه‌ي هفتاد از شبكه اول پخش شد. داستان «کیف انگلیسی» در دوران موسوم به دهه طلايي آزادي اتفاق می‌افتد و داستان، شخصیت سیاست‌مدار روشنفکری را در این دوران به تصویر می‌کشيد. این مجموعه از مجموعه‌های موفق تلویزیونی دهه‌ي ۷۰ بود که با بازي ليلا حاتمي و علي مصفا، مورد توجه هر دو طیف مخاطبان خاص و عام قرار گرفت.
«كلاه پهلوي» هم مثل «كيف انگليسي»، يك روايت تاريخي اجتماعي را دنبال مي‌كند. جواني كه بعد از بازگشت از فرانسه، در شهر كوچكي به نام سامان، فرماندار مي‌شود، مجبور است فرمان كشف حجاب رضاخان را اجرا كند. در اين ميان، دُري وضعيت اجتماعي ايران در آن دوره را هم بررسي مي‌كند و نگاهي به ايران دهه 20 و 30 دارد.

از پاريس تا شهر سامان
«كلاه پهلوي» از جمله سريال‌هايي است كه فيلمبرداري آن در كشورهاي ديگر هم انجام شده است. يكي از مهم‌ترين لوكيش‌هاي اين سريال، كشور فرانسه است كه برخي بخش‌هاي اصلي، در اين كشور فيلمبرداري شده است. ناآرامي‌هاي سال گذشته فرانسه، نيز باعث شد بخش‌هايي از كار گروه «كلاه پهلوي» ناتمام بماند و گروه مجبور شود، سفر ديگري به اين كشور داشته باشد.
اما جدا از بخش خارج از كشور، مهم‌ترين لوكيشن «كلاه پهلوي»، شهر سامان است كه در شهرك سينمايي ساخته شده است. شهر سامان، محلي است كه اتفاقات اصلي سريال «كلاه پهلوي» در آن رخ مي‌دهد. دكور شهر سامان به سبك معماري دهه‌هاي 20 و 30 با لوكيشن‌هايي مثل فرمانداري و ساختمان‌هاي اصلي شهر، در شهرك غزالي ساخته شده است.

همه در «كلاه پهلوي» جمعند
سريال «كلاه پهلوي»، از جمله سريال‌هايي است كه بيشتر بازيگران مطرح سينما و تلويزيون در آن جمع هستند. به جز امير علي دانايي كه نقش اصلي را بازي مي‌كند، امین حیایی، داریوش فرهنگ، محمدرضا شریفی‌نیا، مریلازارعی، شقایق فراهانی، داودرشیدی، نگین محسنی، بهاره کیان افشار، سیروس گرجستانی، عباس امیری، رضاکیانیان، فخرالدین صدیق شریف، گوهر خیراندیش، قطب الدین صادقی، ماه‌چهره خلیلی، حسام نواب صفوی، صالح میرزاآقایی، داریوش کاردان، فرهاد آئیش، رضا صیادی، ثریا قاسمی، آناهیتانعمتی، ساراخویینی‌ها، و بازیگران جواني مثل امیرحسین آرمان، آناهیتا دری، ساناز کاشمری، ساناز طاهری و حنانه شهشهانی در اين سريال بازي دارند.
سریال کلاه پهلوی

داونلود ویندوز 8.1 به صورت فعال شده Windows 8.1 AIO 20in1 x86/x64 بدون نیاز به اکتیو کردن - نسخه نوامبر 2013

قیمت فروش ps5 2016
پخش زنده شبکه سه
BINGO Blitz - Free Bingo Free Windows 10 App
نقشه آنلاین ترافیک خیابانهای تهران
توضیحات و نحوه استفاده طرحهای تشویقی رنگی ایرانسل
پیش بینی وضعیت جوی و آب و هوای فردای تهران : آپدیت روزانه
قیمت امروز دلار
فروش ایکس باکس وان ایکس ۱ ترابایت xbox one x
---
© Copyright 2012 oonternet.com