اعلام زمان ثبت نام در كاروان‌ها و هزينه‌ي سفر حج
سایت مرجع
ثبت نام در كاروان‌هاي حج تمتع از فردا (17 فروردين‌ماه) در سراسر كشور آغاز مي‌شود
ثبت نام در كاروان‌هاي حج تمتع از فردا (17 فروردين‌ماه) در سراسر كشور آغاز مي‌شود.

علي‌اكبر غيرتي ـ مدير حوزه‌ي رياست و روابط عمومي سازمان حج و زيارت ـ در گفت‌وگو با خبرنگار سرويس حج خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، اظهار كرد: از ساعت 8 صبح روز پنج‌شنبه (17 فروردين‌ماه) ثبت نام در كاروان‌هاي حج تمتع در دفاتر خدمات زيارتي تعيين‌شده‌ي سراسر كشور به‌جز استان‌هاي تهران، البرز، قم و قزوين آغاز مي‌شود. ثبت نام در كاوان‌هاي اين چهار استان از روز جمعه (18 فروردين‌ماه) آغاز مي‌شود و تا 28 فروردين‌ماه ادامه دارد.

وي درباره‌ي سهميه‌ي حج امسال و همچنين زمان دقيق اعزام زائران توضيحي نداد و يادآوري كرد: تاريخ اعزام زائران براي شركت در مناسك حج تمتع با توجه به زمان صدور رواديد‌ها توسط سفارت عربستان و اعلام برنامه‌ي پروازي شركت‌هاي هواپيمايي مشخص مي‌شود.

او همچنين گفت: براي ثبت نام در كاوران‌هاي حج تمتع، شرط سني لحاظ نمي‌شود.

غيرتي هزينه‌ي سفر حج تمتع امسال را اعلام و اضافه كرد: چهارميليون و 300هزار تومان كمترين و پنج‌ميليون و 700هزار تومان بيشترين هزينه‌ي سفر به عربستان است و تفاوت قيمت را نوع هتل تعيين مي‌كند. ساير خدمات نيز در بخش تغذيه، حمل و نقل داخلي و پرواز براي تمام زائران يكسان است.

به گزارش ايسنا، سازمان حج و زيارت دارندگان اسناد حج تمتع تا 20 مردادماه 1384 را براي ثبت نام در كاروان‌هاي حج امسال فراخوانده است. همچنين از دارندگان اسناد حج تمتع كه در سال‌هاي 1360، 1363، 1378 و 1379 ثبت نام كرده‌اند درخواست كرد براي تبديل اسناد خود به 10ميليون ريال تا پيش از ثبت نام در كاروان اقدام كنند.

براساس اعلام اين سازمان، اگر ظرفيت كاروان‌ها در مهلت تعيين‌شده تكميل نشود، از اولويت‌هاي بعدي دعوت مي‌شود. همچنين تأكيد شده كه هزينه‌ي سفر و تاريخ رفت‌وبرگشت كاروان‌ها قابل تغيير نيست، بنابراين امكان جابه‌جايي پس از ثبت نام در كاروان امكان‌پذير نيست.

متقاضيان براي قطعي كردن ثبت نام در كاروان مورد نظر خود تا 72 ساعت مهلت دارند و پس از ثبت نام اوليه نيز يك هفته فرصت دارند تا مابه‌تفاوت هزينه‌ي ثبت نام در كاروان و اعاده‌ي آن را به مدير كاروان پرداخت كنند. در غير اين صورت، متقاضي انصراف داده‌شده تلقي مي‌شود و مدير كاروان مجاز است افراد ديگري را با هماهنگي اداره‌ي حج و زيارت هر استان جايگزين او كند.

متقاضيان براي ثبت نام لازم است، نسخه‌ي اصلي سند ثبت نام 10ميليون ريالي همراه تصوير آن براي مشمولان، اصل شناسنامه به اضافه‌ي تصوير تمام صفحات شناسنامه، اصل كارت ملي و تصوير آن، دو قطعه عكس 6*4 مطابق با عكس گذرنامه و چهار قطعه عكس 3*4 مطابق با عكس گذرنامه را بايد همراه خود داشته باشند. همچنين گذرنامه‌ي زائران بايد تا 31 فروردين‌ماه 1392 اعتبار داشته باشد.

ثبت نام زائران به دو صورت اينترنتي و حضوري با مراجعه به دفاتر خدمات زيارتي امكان پذير است و متقاضيان ثبت نام اينترنتي به سايت haj91.haj.ir مي‌توانند مراجعه كنند.
ثبت نام در كاروان‌هاي حج تمتع از فردا (17 فروردين‌ماه) در سراسر كشور آغاز مي‌شود

کد ارسال سریع پیامک صوتی ایرانسل + توضیحات و تعرفه

داونلود ویندوز 8.1 به صورت فعال شده Windows 8.1 AIO 20in1 x86/x64 بدون نیاز به اکتیو کردن
پخش زنده شبکه سه
Absolute Drift: Zen Edition $11.99
وضعیت ترافیک جاده ها
توضیحات و نحوه استفاده طرحهای تشویقی رنگی ایرانسل
پیش بینی وضعیت جوی و آب و هوای فردای تهران : آپدیت روزانه
قیمت امروز دلار
فروش ایکس باکس وان ایکس ۱ ترابایت xbox one x
---
© Copyright 2012 oonternet.com