دهلران ازلرزه‌خيزترين مناطق كشور/ فوج زلزله‌هاادامه‌ مي‌يابد
سایت مرجع
وقوع حدود 31 زمين لرزه پياپي در حوالي دهلران و مناطق مرزي استان ايلام و عراق
معاون پژوهشي پژوهشگاه بين‌المللي زلزله‌شناسي و مهندسي زلزله با اشاره به وقوع حدود 31 زمين لرزه پياپي در حوالي دهلران و مناطق مرزي استان ايلام و عراق در بامداد جمعه اظهار كرد: رخداد زمين‌لرزه‌هاي فوج گونه و متوالي از ويژگي‌هاي اين منطقه است كه در خميدگي جبهه كوهستان زاگرس واقع شده و با توجه به توالي زلزله‌ها انتظار مي‌رود اين روند طي ساعات و روزهاي آينده نيز ادامه داشته باشد.
دكتر مهدي زارع با اشاره به اين كه بزرگترين زمين‌لرزه از فوج زمين‌لرزه‌هاي بامداد جمعه اول ارديبهشت ماه دهلران در ساعت 5 و 51 دقيقه با بزرگي 5.1 در مقياس امواج دروني زمين به وقوع پيوسته است به خبرنگار «علمي» خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا) گفت: كانون اين زلزله ها در نزديكي دهلران و مناطق مرزي استان ايلام و عراق قرار دارد كه در دامنه جنوبي تاقديس كويركوه واقع اند. اين محدوده تا دزفول كه در خميدگي جبهه كوهستاني زاگرس قرار دارند، يكي از روندهاي لرزه زاي فعال زاگرس به شمار مي‌روند.

معاون پژوهشي پژوهشگاه بين‌المللي زلزله شناسي و مهندسي زلزله خاطرنشان كرد: با توجه به وجود ايستگاه‌هاي لرزه نگاري متعدد در منطقه، امكان ثبت و بررسي مناسب اين زلزله ها وجود دارد و براساس مطالعات قبلي به نظر مي رسد، روند ساختاري اين زلزله‌ها، شرقي غربي باشد.
زارع با اشاره به اين كه رخداد فوج گونه مجموعه اي از زلزله‌ها با بزرگي متوسط تا كم به جاي زلزله بزرگ از ويژگي‌هاي منطقه زاگرس است، خاطرنشان كرد: بر اين اساس انتظار مي‌رود كه طي ساعات آينده نيز شاهد ادامه زمين‌لرزه هاي متوسط و كوچك در منطقه باشيم.
گفتني است از ساعت 5 و 51 دقيقه تا 11 و 32 دقيقه بامداد روز جمعه حدود 31 زمين لرزه با بزرگي بيش از 2.5 در مقياس امواج دروني زمين، منطقه دهلران و موسيان در استان ايلام و حوالي اين منطقه در خاك عراق را لرزانده است.
وقوع حدود 31 زمين لرزه پياپي در حوالي دهلران و مناطق مرزي استان ايلام و عراق

کد ارسال سریع پیامک صوتی ایرانسل + توضیحات و تعرفه

داونلود ویندوز 8.1 به صورت فعال شده Windows 8.1 AIO 20in1 x86/x64 بدون نیاز به اکتیو کردن
پخش زنده شبکه سه
Pyramid Solitaire Saga ; Windows 10 App
وضعیت ترافیک جاده ها
توضیحات و نحوه استفاده طرحهای تشویقی رنگی ایرانسل
پیش بینی وضعیت جوی و آب و هوای فردای تهران : آپدیت روزانه
قیمت امروز دلار
فروش ایکس باکس وان ایکس ۱ ترابایت xbox one x
---
© Copyright 2012 oonternet.com