دكتر نادر حقيقي پور برنده جايزه بنیاد «الکساندر فون هومبولت» شد
سایت مرجع
اعطاي اين جايزه به من به دليل فعاليتهاي تحقيقاتي انجام شده درباره به وجود آمدن سياره‌ها به خصوص سياره‌هاي قابل حيات در سيستم‌هاي دو ستاره‌‌يي بوده است
دكتر نادر حقيقي پور، عضو هيات علمي موسسه نجوم دانشگاه هاوايي به پاس تحقيقاتش در زمينه به وجود آمدن سياره‌ها به خصوص سياره‌هاي قابل حيات در سيستم‌هاي دو ستاره‌اي موفق به كسب جايزه بنیاد «الکساندر فون هومبولت» شد.
به گزارش خبرنگار علمي ايسنا، بنیاد الکساندر فون هومبولت، مستقر در شهر بن آلمان در جهت ترویج همکاری میان دانشمندان و پژوهشگران آلمانی و غیر آلمانی فعاليت مي كند.
دكتر نادر حقيقي‌پور در گفت‌وگو با خبرنگار علمي ايسنا، درباره جايزه تحقيقاتي موسسه‌ هامبولت آلمان گفت: اين موسسه هر ساله در تمامي رشته‌هاي علوم دانشمندان برتر را انتخاب مي كند و به آنها جايزه مي‌دهد.
وي افزود: اعطاي اين جايزه به من به دليل فعاليتهاي تحقيقاتي انجام شده درباره به وجود آمدن سياره‌ها به خصوص سياره‌هاي قابل حيات در سيستم‌هاي دو ستاره‌‌يي بوده است.

حقيقي پور تصريح كرد: اين جايزه شامل هديه نقدي و همچنين يك فرصت مطالعاتي يك ساله در موسسه نجوم ماكس در هايدلبرگ و بخش نجوم دانشگاه توبينگن است.
وي با بيان اين كه پيش از اين محققان ديگري از موسسه نجوم دانشگاه هاوايي هم اين جايزه را دريافت كرده‌اند، افزود: از ابتداي ژانويه سال 2013 به دانشگاه توبينگن و سپس به موسسه نجوم ماكس در هايدلبرگ براي فرصت مطالعاتي مي‌روم.
دكتر نادر حقيقي‌پور، ستاره شناس ايراني موسسه نجوم دانشگاه هاوايي در مانوآ در سال 1999 دكتري خود را در رشته ديناميك سيارات از دانشگاه ميسوري دريافت كرده و پس از آن دوره‌هاي پسادكتري را در دانشگاه‌هاي كاليفرنيا، نورث وسترن و موسسه كارنگي واشنگتن گذرانده است.
وي در سال 2004 به موسسه نجوم دانشگاه هاوايي و برنامه زيست اختر‌شناسي اين موسسه پيوسته است.

دكتر حقيقي پور يكي از اعضاي موسسه زيست اخترشناسي ناسا از زمان تشكيل اين موسسه در سال 1998 است. وي ابتدا از طريق دانشگاه كاليفرنيا، سپس موسسه كارنگي واشنگتن و از سال 2004 از طريق دانشگاه هاوايي عضو اين موسسه بوده است.
تحقیقات وي در زمينه شکل گیری و تشخیص سیستم های سیاره‌يي قابل سکونت از جمله کشف سیاره های قابل سکونت در سیستم های ستارگان دوتایی است.
دكتر حقيقي پور همچنين يك کتاب در مورد سیارات دوتايي ویرایش كرده است و یکی از اعضای گروه کاری سیاره دوتایی از تلسکوپ فضایی کپلر است که در حال جستجو برای سیارات قابل سکونت هستند.
موسسه نجوم دانشگاه هاوایی در مانوآ در شهر هانالولو در ايالت هاوايي آمريكا در سال 1967 تاسیس شده و بر روي کهکشان ها، کیهان شناسی، ستاره ها، سیارات، خورشید تحقيقات مي‌كند.
اعطاي اين جايزه به من به دليل فعاليتهاي تحقيقاتي انجام شده درباره به وجود آمدن سياره‌ها به خصوص سياره‌هاي قابل حيات در سيستم‌هاي دو ستاره‌‌يي بوده است

کد طرح کاهش تعرفه کلیه مکالمات سیمکارت ایرانسل در روزهای جمعه

داونلود ویندوز 8.1 به صورت فعال شده Windows 8.1 AIO 20in1 x86/x64 بدون نیاز به اکتیو کردن
پخش زنده شبکه سه
Pyramid Solitaire Saga ; Windows 10 App
نقشه آنلاین ترافیک خیابانهای تهران
توضیحات و نحوه استفاده طرحهای تشویقی رنگی ایرانسل
پیش بینی وضعیت جوی و آب و هوای فردای تهران : آپدیت روزانه
قیمت امروز دلار
فروش ایکس باکس وان ایکس ۱ ترابایت xbox one x
---
© Copyright 2012 oonternet.com