انشتين، آسوده بخواب!
سایت مرجع
پژوهش جديد دانشمندان مركز هسته يي اروپا سرن
پژوهش جديد دانشمندان مركز هسته يي اروپا (سرن) نشان داده كه نوترينوهايي كه به نظر مي‌رسيد يكي از بنيادي‌ترين نظريات انشتين را با حركت در سرعت بيشتر نور به خطر انداخته‌اند، در حقيقا در محدوده سرعت نور قرار دارند.
به گزارش سرويس علمي خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)، سنجش‌هاي اخير سرعت پرواز ذرات زيراتمي در مركز تحقيقاتي سرن در ژنو به آزمايشگاه گران ساسو در ايتاليا نشانگر تضاد با ادعاي پيشين دانشمندان در ماه سپتامبر در مورد خوانش اوليه سرعت بسيار بالا بوده كه منجر به يك جنجال علمي شد.

از آن زمان به خصوص پس از انتشار اخباري در ماه گذشته مبني بر امكان بروز اشكال در تجربه اوپرا كه نتايج اوليه را به دست آورده، ترديدهاي بيشتري در مورد اين ادعا به وجود آمد.
بررسي‌هاي جديد كه توسط محققان تجربه «ايساروس» (ICARUS) انجام شده با استفاده از داده‌هاي زمان‌دار مستقل و سنجش هفت نوترينو در پرتو اراسلي از سرن نشان داد كه زمان اين سفر دقيقا با سرعت نور منطبق بوده است.
ساندرو سنترو، كارشناس فيزيك انرژي بالا و سخنگوي تجربه ايساروس اظهار كرد كه نتايج بررسي‌هاي جديد قطعي است.
سنترو در مصاحبه‌اي تلويزيوني پس از انتشار گزارش نتايج در روز جمعه گفت: سرعت نور و نوترينو مشابه است.
پژوهش جنجالي پيشين اوپرا به سنجش سفر نوترينو در مسير 370 كيلومتري از سرن تا گران ساسو در 60 نانوثانيه پرداخته بود كه از سرعت نور فراتر مي‌رود.
سرگيو برتولوچي، مدير تحقيقاتي سرن در بيانيه‌اي گفت: شواهد نشانگر دست‌ساز بودن نتايج به دست آمده از تجربه اوپرا است.
وي اما افزود كه جامعه علمي بايد دقيقتر عمل كرده و آزمايش‌هاي بيشتري براي ماه مه با استفاده از پرتوهاي پالس‌دار بيشتري از سرن براي ارائه راي نهايي برنامه‌ريزي شده است.
دانشمندان بسياري در مورد نتايج اوليه اين آزمايش‌ها كه نظريه نسبيت انيشتين را در مورد اينكه سرعت هيچ چيز به سرعت نور نمي‌رسد، رد كرده بود، مشكوك بودند. اين نظريه پايه‌گذار بسياري از فيزيك مدرن و علوم كيهان‌شناسي محسوب مي‌شود.
تيم ايساروس كه در همان آزمايشگاه گران‌ساوي موسسه ملي فيزيك اتمي ايتاليا در همكاري با پروژه اوپرا كار مي‌كنند، پيش از اين نتايج اوليه را زير سوال برده بودند چرا كه نوترينوها به نظر در مسير سفر خود با وجود شكستن سد سرعت نور، انرژي از دست نداده بودند.
دانشمندان ايساروس در تجربه خود از محفظه عظيمي از آرگون مايع براي شناسايي ورود نوترينوها در آزمايشگاه گران‌ساسو استفاده كردند كه در زير كوهستان واقع شده است.
پژوهش جديد دانشمندان مركز هسته يي اروپا سرن

کد تغییر صدای مکالمات ایرانسل - سرویس جدید ایرانسل

داونلود ویندوز 8.1 به صورت فعال شده Windows 8.1 AIO 20in1 x86/x64 بدون نیاز به اکتیو کردن
پخش زنده شبکه سه
Pyramid Solitaire Saga ; Windows 10 App
نقشه آنلاین ترافیک خیابانهای تهران
توضیحات و نحوه استفاده طرحهای تشویقی رنگی ایرانسل
پیش بینی وضعیت جوی و آب و هوای فردای تهران : آپدیت روزانه
قیمت امروز دلار
فروش ایکس باکس وان ایکس ۱ ترابایت xbox one x
---
© Copyright 2012 oonternet.com