جريمه ۳۰ و ۵۰ هزارتوماني براي صحبت با تلفن همراه و ارسال پيامك ازشنبه
سایت مرجع
استفاده‌كنندگان از هندزفري هم جريمه مي‌شوند
رييس پليس راهنمايي و رانندگي تهران بزرگ از آغاز طرح ويژه برخورد با صحبت‌كنندگان با تلفن همراه و ارسال كنندگان پيامك در حين رانندگي از روز شنبه در پايتخت خبر داد.
سردار حسين رحيمي روز جمعه در گفت‌وگو با خبرنگار «شهري» خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)،‌ با اشاره به اينكه صحبت با تلفن همراه سه برابر و ارسال پيامك در حين رانندگي پنج برابر احتمال بروز تصادف را افزايش مي‌دهد، گفت: استفاده از تلفن همراه يا وسايل ارتباطي مشابه در حين رانندگي منجر به كاهش قدرت عكس‌العمل راننده در مقابله با حوادث غيرمترقبه رانندگي مي‌شود.
وي افزود: اين امر زماني بيشتر خود را نشان مي‌دهد كه فرد در حين صحبت با تلفن همراه در حين مشاجره با طرف مقابل نيز باشد كه اين موضوع موجب درگيري افكار راننده مي‌شود.

استفاده‌كنندگان از هندزفري هم جريمه مي‌شوند
رييس پليس راهور تهران با اشاره به اينكه براساس ابلاغيه صورت گرفته از روز شنبه دوم ارديبهشت ماه سال جاري هرگونه استفاده از تلفن همراه اعم از صحبت با هندزفري و يا ارسال و خواندن پيامك در حين رانندگي به طور جدي توسط ماموران پليس راهور تهران اعمال قانون مي‌شود، گفت: براساس قانون متخلفان در سرعت‌هاي بالاي 60 كيلومتر بر ساعت 50 هزار تومان و زير 60 كيلومتر بر ساعت 30 هزار تومان جريمه مي‌شوند.
وي با اشاره به اين كه شعار امسال پليس راهنمايي و رانندگي پايتخت «بهبود رفتار ترافيكي، هوشمندسازي معابر» است به نتايج اجراي طرح‌هاي انظباط بخشي طي 10 روز گذشته در تهران در خصوص خودروهاي توقف‌كننده در جلوي در منازل، حریم گذرگاه‌هاي عابر پياده، پياده‌روها و ميادين اشاره كرد و گفت: بر اين اساس حدود 700 دستگاه خودرو به دليل توقف پارك ممنوع اعم از پارك در پياده رو جلوي در منازل، جلوي نمايشگاه‌ها و ... به پاركينگ منتقل شدند. همچنين بيش از 2 هزار و 300 دستگاه خودرو نيز در ميادين و ساير نقاط به دليل سد معبر، توقف‌هاي دوبله و تخلفات ساكن به پاركينگ انتقال يافتند.

رييس پليس راهور تهران از برخورد با بيش از 2 هزار دستگاه خودرو به دليل تخلف پارك ممنوع در اين مدت خبر داد و به ايسنا گفت: در عين حال حدود 7 هزار دستگاه خودرو نيز به دليل توقف بر روي گذرگاه‌ عابر پياده و يا در حريم آن اعمال قانون شدند.
به گفته وي بررسي‌هاي انجام شده نشان مي‌دهد انجام تخلفات ياد شده طي 10 روز گذشته روند نزولي و افزايش رضايت شهروندان را به همراه داشته است كه اين امر نشان از موفقيت‌آميز بودن اين طرح‌هاست.
رييس پليس راهور تهران با تاكيد بر اين كه اجراي طرح‌هاي انضباط بخشي ترافيكي با رويكرد شعار امسال پليس راهور تهران همچنان ادامه مي‌يابد خاطرنشان كرد: اينطور نيست زماني كه طرحي در دستور كار قرار مي‌گيرد اجراي ساير طرح‌ها متوقف شود بلكه ماموران پليس در كنار اجراي طرح‌هاي قبلي، بر روي موضوع جديدي كه بعضا در تهران مورد بي‌توجهي از سوي برخي رانندگان قانون‌گريز يا سهل‌انگار قرار مي‌گيرد بيشتر تمركز مي‌كنند.
وي با اشاره به اين كه تهران شهر رعايت همه قوانين رانندگي است به نرخ جرايم رانندگي اشاره كرد و گفت: بر اساس قانون هرگونه توقف و سدمعبر در سطح يا حريم تقاطع‌ها و ميادين يا سطوح شطرنجي 50 هزار تومان، هرگونه توقف كه منجر به سدمعبر و يا اختلال در عبور و مرور شود 30 هزار تومان و عدم رعايت تقدم عبور عابر يا تجاوز يا توقف وسايط نقليه در گذرگاه عابرپياده 20 هزارتومان جريمه به همراه داشته و علاوه بر آن ماموران پليس براي رفع سد معبر نسبت به انتقال خودرو راننده متخلف به پاركينگ اقدام مي‌كنند.
استفاده‌كنندگان از هندزفري هم جريمه مي‌شوند

کد تغییر صدای مکالمات ایرانسل - سرویس جدید ایرانسل

داونلود ویندوز 8.1 به صورت فعال شده Windows 8.1 AIO 20in1 x86/x64 بدون نیاز به اکتیو کردن
پخش زنده شبکه سه
Hulu App Now Available for Windows 10
وضعیت ترافیک جاده ها
توضیحات و نحوه استفاده طرحهای تشویقی رنگی ایرانسل
پیش بینی وضعیت جوی و آب و هوای فردای تهران : آپدیت روزانه
قیمت امروز دلار
فروش ایکس باکس وان ایکس ۱ ترابایت xbox one x
---
© Copyright 2012 oonternet.com