برنامه گالری های هنری تهران در آخر هفته
سایت مرجع
برنامه گالری های هنری تهران
گالری‌ها و مراکز فرهنگی تهران با برگزاری نمایشگاه‌های مختلف هنرهای تجسمی، در هوای بهاری اردیبهشت ماه، میزبان هنردوستان هستند.
به گزارش خبرنگار بخش هنرهای تجسمی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، نخستین نمایشگاه سالانه چاپ دستی (کارت پستال) در گالری لاله افتتاح شده است. این نمایشگاه آثار برگزیده اولین سالانه تبادل آثار هنری چاپ دستی (کارت پستال) را که با هدف بازخوانی ارزش‌ها و قابلیت‌های هنری چاپ دستی و فراهم کردن زمینه‌ای برای تبادل آثارهنری برگزار شده بود، به نمایش می‌گذارد.
نمایشگاه آثار این سالانه از ۲۹ فروردین‌ تا 9 اردیبهشت ماه در گالری لاله به نشانی خیابان دکتر فاطمی، ضلع شمالی پارک لاله، روبروی پارکینگ طبقاتی ادامه خواهد داشت.

شهر کتاب مرکزی
سوسن قائم‌مقام در تازه‌ترین نمایشگاه خود، تابلوهایی با موضوع طبیعت را در شهر کتاب مرکزی به نمایش گذاشته است. در این نمایشگاه شش تابلو با تکنیک گواش و آبرنگ و در ابعاد مختلف وجود دارد و موضوع تمام کارها طبیعت است.
نمایشگاه آثار این هنرمند از 25 فروردین تا 25 اردیبهشت ماه در گالری شهر کتاب مرکزی به نشانی خیابان دکتر شریعتی، بالاتر از تقاطع مطهری، نبش کوچه کلاته میزبان علاقه‌مندان به هنر نقاشی است.

موسسه فرهنگی هنری صبا
نمایشگاهی از آثار سفال‌های ترکیبی و تابلوهای نقاشی‌خط دو هنرمند تبریزی با عنوان «مشق عشق با خاک و خط» در موسسه فرهنگی هنری صبا به نمایش گذاشته شده است. محمدحسن مهدی‌پور و مجید حسین‌زاده هنرمندان شرکت کننده در این نمایشگاه هستند. علاوه بر سفال‌های ترکیبی مهدی‌پور در نگارخانه لرزاده، 20 تابلوی نقاشی‌خط از آثار مجید حسین‌زاده نیز در نگارخانه فرشچیان موسسه صبا در معرض دید علاقه‌مندان قرار گرفته است.
این نمایشگاه از یکم تا هشتم اردیبهشت ماه همه روزه به جز ایام تعطیل، از ساعت 10 تا 18 در نگارخانه لرزاده و فرشچیان موسسه صبا واقع در خیابان ولیعصر، خیابان طالقانی، خیابان شهید برادران مظفر، شماره 125 میزبان علاقه‌مندان است.

گالری نقش جهان
گالری نقش جهان در تازه‌ترین رویداد هنری خود، نمایشگاهی از آثار نقاشی مونا حسینی را برگزار می‌کند. این نمایشگاه با عنوان «تراکم در 1362» برگزار می‌شود و 12 تابلو با تکنیک اکریلیک و به سبک اکسپرسیو و سمبلیک به نمایش گذاشته می‌شود. موضوع کارها در مورد رفتارهای انسانی و قضاوت‌هایی است که ما آدم‌ها به واسطه اطلاعات کمی که در مدت زمان کوتاه از زندگی دیگران به دست می‌آوریم، شکل می‌گیرد.
نمایشگاه «تراکم در 1362» پنجم اردیبهشت ماه در گالری نقش جهان به نشانی نیاوران، خیابان مژده، خیابان محمود احمدزمانی، خیابان آیت‌الله محمودی 2، شماره 9 افتتاح می‌شود و تا 10 اردیبهشت از ساعت 17 تا 20 میزبان علاقه‌مندان به هنر نقاشی است.

گالری آریانا
رضا کیانیان به همراه شش هنرمند دیگر در گالری آریانا نمایشگاه گروهی ویدئوآرت با عنوان «چی تو کله‌ات می‌گذره» برگزار می‌کند. به گفته گلزار حسن‌زاده –مسؤول برگزاری این نمایشگاه- این رویداد هنری که ویدئو چیدمان است با حضور هفت هنرمند برگزار می‌شود. رضا کیانیان، امیر اثباتی، سمیرا علیخان‌زاده، حسام نورایی، حامد صفایی، آبتین مظفری و گلزار حسن‌زاده هنرمندان حاضر در این نمایشگاه هستند.
این نمایشگاه روز جمعه 5 اردیبهشت ماه در گالری آریانا به نشانی خیابان فرشته، پلاک 9 افتتاح می‌شود و تا 11 اردیبهشت میزبان علاقه‌مندان خواهد بود.

گالری آتبین
مرتضی اشتیاقی در تازه‌ترین نمایشگاه خود، تابلوهایی را با الهام از طبیعت و مناظر زیبا به نمایش گذاشته است. 18 تابلو با تکنیک اکریلیک روی بوم در این نمایشگاه قرار گرفته که با موضوع طبیعت و مناظر طبیعی خلق شده‌اند. مرتضی اشتیاقی نقاشی را از سال 72 به صورت آکادمیک در هنرستان هنرهای زیبا به صورت جدی دنبال می‌کند. از آثار او تاکنون چندین نمایشگاه گروهی و انفرادی برگزار شده است.
نمایشگاه آثار این هنرمند از 29 فروردین تا 9 اردیبهشت ماه در گالری آتبین به نشانی خیابان ولیعصر، جنوب چهارراه پارک‌وی، انتهای کوچه تورج، کوچه خاکزاد، شماره 42 از ساعت 16 تا 21 میزبان علاقه‌مندان به هنر نقاشی است.

نگارخانه شیرین
نگارخانه شیرین نمایشگاهی از آثار نقاشی افشین نیک‌روش را در گالری شماره یک خود برگزار می‌کند. در نمایشگاه «چشم‌انداز» حدود 20 اثر با تکنیک رنگ روغن و به سبک فیگوراتیو به نمایش گذاشته خواهد شد. موضوع کارها طبیعت و منظره است. مناظر مختلفی که نیک‌روش آن‌ها را در بازه زمانی خاصی اتود زده یا عکاسی کرده است.
این نمایشگاه روز پنجم اردیبهشت در گالری شماره یک نگارخانه شیرین به نشانی ولنجک، خیابان هیجدهم، شماره 9 افتتاح می‌شود و تا 9 اردیبهشت از ساعت 11 تا 20 میزبان علاقه‌مندان به هنر نقاشی خواهد بود.

نگارخانه ماه مهر
نمایشگاه نقاشی‌های «پری‌یوش گنجی» همراه با رونمایی کتاب «سپیده دمان» برگزار می‌شود. این نقاشی‌ها که در سال 1392 تکمیل شده شامل 60 اثر است که با تکنیک رنگ و روغن روی مقوا خلق شده است. کتاب نقاشی‌های کوچک کوچک «سپیده دمان» حاوی 50 اثر این نمایشگاه است که از سوی نشر نظر منتشر شده و هم زمان با افتتاح نمایشگاه رونمایی خواهد شد.
این نمایشگاه 5 اردیبهشت ماه افتتاح می‌شود و تا 29 اردیبهشت به غیر از جمعه‌ها ساعت 16 تا 20 در نگارخانه ماه مهر به نشانی بلوار آفریقا، کوچه نیلوفر، شماره 7 میزبان مخاطبان است.

خانه عکاسان ایران
نمایشگاهی از مجموعه عکس‌های علیرضا رحیمی با موضوع زندگی نسل‌های مختلف عشایر ایران در خانه عکاسان ایران گشایش یافته است. در این مجموعه تعداد 32 عکس رنگی از زندگی عشایر کشور در ابعاد 100 در 70 سانتیمتر به نمایش گذاشته شده است. این عکس‌ها شیوه زندگی، کوچندگی و آداب و رسوم ایلات و طوایف عشایری ایران را به نمایش می‌گذارند. در این مجموعه سعی شده به نسل امروز و فردای عشایر و تفاوت زندگی آن‌ها نگاه تازه‌ای شود.
نمایشگاه «عشایر را چو دریابیم، دریابیم» نخستین نمایشگاه انفرادی این عکاس است. این نمایشگاه از اول تا 10 اردیبهشت ماه از ساعت 9 تا 18 در گالری شماره 2 خانه عکاسان ایران به نشانی خیابان سمیه، نرسیده به تقاطع خیابان حافظ، ساختمان حوزه هنری میزبان علاقه‌مندان به هنر عکاسی است.
نمایشگاه روزهای پنجشنبه و جمعه تعطیل است.

خانه هنرمندان ایران
نمایشگاه عکسی از آثار نمایشی سال 92 به مناسبت بزرگداشت هفته‌ی روز جهانی تئاتر در خانه هنرمندان برگزار می‌شود. به گفته رییس هیأت مدیره انجمن عکاسان خانه تئاتر، انجمن عکاسان از سال 86 نمایشگاه عکسی را برای هفته روز جهانی تئاتر برگزار کرده است و امسال هم نمایشگاهی که شامل حدود 40 عکس از آثار نمایشی سال 92 است در خانه هنرمندان از سوی انجمن عکاسان خانه تئاتر برگزار می‌شود.
خانه هنرمندان ایران در خیابان ایرانشهر، خیابان شهید موسوی، باغ هنر واقع است.

گالری شکوه
نقاشی‌های آبرنگ کوروش اصلانی در گالری شکوه افتتاح شده است. اصلانی در این نمایشگاه 26 اثر آبرنگ با ابعاد 70×50 و 50×40 سانتی متر را بر روی کاغذ به معرض تماشا گذاشته است. در این آثار مکان ها، بناهای مختلف تاریخی در ایران و طبیعت به تصویر کشیده شده است.
این نمایشگاه تا چهارم اردیبهشت ماه در گالری شکوه واقع در فرمانیه، بلوار شهید اندرزگو، خیابان سلیمی شمالی، کوچه امیر نوری، شماره 19 گالری شکوه دایر خواهد بود و علاقمندان می‌توانند همه روزه به جز پنجشنبه‌ها و تعطیلات رسمی از ساعت 16 الی 20 از این آثار دیدن کنند.
برنامه گالری های هنری تهران

نقشه ترافیک آنلاین تهران

قیمت فروش ps5 2015
پخش زنده شبکه سه
Hulu App Now Available for Windows 10
وضعیت ترافیک جاده ها
توضیحات و نحوه استفاده طرحهای تشویقی رنگی ایرانسل
پیش بینی وضعیت جوی و آب و هوای فردای تهران : آپدیت روزانه
قیمت امروز دلار
فروش ایکس باکس وان ایکس ۱ ترابایت xbox one x
---
© Copyright 2012 oonternet.com