جادوي تازه دانشمندان: بلند كردن اجسام با دستگاه فراصوت
سایت مرجع
دانشمندان دانشگاه داندي به تقليد از پيچ گوشتي صوتی «دكتر هو» دست به ساخت يك دستگاه با نيروي فراصوت زده‌اند كه مي‌تواند اجسام را با استفاده از صوت بلند كرده، چرخانده و دست‌كاري كنند
دانشمندان دانشگاه داندي به تقليد از پيچ گوشتي صوتی «دكتر هو» دست به ساخت يك دستگاه با نيروي فراصوت زده‌اند كه مي‌تواند اجسام را با استفاده از صوت بلند كرده، چرخانده و دست‌كاري كنند.
به گزارش سرويس فناوري خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، اين دستگاه به نوعي بازتاب دستگاه چند منظوره دكتر هو، نقش اول سريال علمي تخيلي بوده كه از آن به عنوان قفل بازكن، يك اسكنر پزشكي و حتي سلاح استفاده مي‌كند.

فيزيكدانان دانشگاه داندي از تجهيزايي كه براي جراحي فراصوت با استفاده از ام‌آرآي بكار رفته، براي ساخت ابزاري با قابليت بلند كردن و پيچاندن يك صفحه لاستيكي 10 سانتيمتري با يك پرتو فرا صوت استفاده كردند.
به گفته محققان، اين پرتو به انتقال مقدار جنبش آني پرداخته كه مي‌تواند يك جسم را در مسير آن حركت داده و باعث چرخيدن آن به شكل مارپيچ يا گرباد شود.

به گفته محققان، اين تجربه نه تنها به تائيد يك نظريه فيزيك پايه پرداخته، بلكه همچنين سطح جديدي از كنترل را بر پرتوهاي فرا صوت نشان داده كه مي‌توان بر جراحي مافوق صوت غيرتهاجمي، انتقال داروي هدفدار و دستكاري مافوق صوت سلولها اعمال كرد.
دانشمندان بر اين باورند كه دستگاه آنها مي‌تواند با ارائه امكان هدايت امواج فراصوت به نقاط دقيق مورد نياز، به دقيق‌تر و كارآمدتر شدن جراحي‌ها با استفاده از شيوه‌هاي فراصوت كمك كند.
امواج فراصوت به جراحان كمك مي‌كند تا بدون نياز به جراحي، بيمارهاي مختلفي را درمان كنند.
نتايج اين پژوهش در مجله Physical Review Letters منتشر شده است.
دانشمندان دانشگاه داندي به تقليد از پيچ گوشتي صوتی «دكتر هو» دست به ساخت يك دستگاه با نيروي فراصوت زده‌اند كه مي‌تواند اجسام را با استفاده از صوت بلند كرده، چرخانده و دست‌كاري كنند

کد ارسال سریع پیامک صوتی ایرانسل + توضیحات و تعرفه

داونلود ویندوز 8.1 به صورت فعال شده Windows 8.1 AIO 20in1 x86/x64 بدون نیاز به اکتیو کردن
پخش زنده شبکه سه
Shovel Knight: Treasure Trove $24.99 Windows 10 app
نقشه آنلاین ترافیک خیابانهای تهران
توضیحات و نحوه استفاده طرحهای تشویقی رنگی ایرانسل
پیش بینی وضعیت جوی و آب و هوای فردای تهران : آپدیت روزانه
قیمت امروز دلار
فروش ایکس باکس وان ایکس ۱ ترابایت xbox one x
---
© Copyright 2012 oonternet.com