آغاز برداشت گل محمدی از باغات کرمانشاه
سایت مرجع
پیش‌بینی می‌شود امسال 740 تن گل محمدی از باغات استان برداشت شود
برداشت گل محمدی از باغات استان کرمانشاه آغاز شد.
"احمدی" مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)،منطقه کرمانشاه، سطح باغات گل محمدی استان را 456 هکتار اعلام و اظهار كرد: از این میزان 374 هکتار بارور و بقیه غیر بارور(نهال) هستند.
وی متوسط عملکرد هر هکتار باغ گل محمدی آبی را سه تن و دیم را یک تن دانست و با بیان این‌که برداشت گل محمدی در استان تا نیمه خردادماه ادامه دارد، گفت: پیش‌بینی می‌شود امسال 740 تن گل محمدی از باغات استان برداشت شود.
مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه تصریح کرد: عمده باغات گل محمدی استان کرمانشاه در شهرستان‌های کرمانشاه،هرسین، کنگاور، قصرشیرین، سرپل ذهاب و اسلام‌آبادغرب هستند.

احمدي گفت: استان کرمانشاه پس از استان‌های اصفهان، فارس و آذربایجان مقام چهارم را به لحاظ سطح گلستان‌های کشور دارد.
وی ادامه داد: استحصال گلاب، اسانس و گل خشک (غنچه) در استان در دو کارخانه فرآوری و تبدیل محصول گل محمدی انجام مي‌شود. علاوه بر آن چند واحد سنتی گلاب‌گیری نیز در استان وجود دارد.
مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه گفت: از هر کیلوگرم گل محمدی یک تا 1.5 کیلوگرم گلاب استحصال می‌شود و از هر شش تا هفت تن نیز یک لیتر اسانس بدست می‌آید که با قیمت زيادي به کشورهای اروپایی صادر می‌شود.
وی مقاوم بودن به شرایط کم‌آبی و نامساعد محیطی و خاکی، سهولت در فرآوری و قدمت ماندگاری، وجود کارخانه‌های صنایع تبدیلی، وجود بازارهای مطمئن جهت صادرات و جاذبه‌های گردشگری را از مزایای کشت گل محمدی عنوان کرد.
پیش‌بینی می‌شود امسال 740 تن گل محمدی از باغات استان برداشت شود

کد طرح کاهش تعرفه کلیه مکالمات سیمکارت ایرانسل در روزهای جمعه

داونلود ویندوز 8.1 به صورت فعال شده Windows 8.1 AIO 20in1 x86/x64 بدون نیاز به اکتیو کردن
پخش زنده شبکه سه
BINGO Blitz - Free Bingo Free Windows 10 App
نقشه آنلاین ترافیک خیابانهای تهران
توضیحات و نحوه استفاده طرحهای تشویقی رنگی ایرانسل
پیش بینی وضعیت جوی و آب و هوای فردای تهران : آپدیت روزانه
قیمت امروز دلار
فروش ایکس باکس وان ایکس ۱ ترابایت xbox one x
---
© Copyright 2012 oonternet.com