میزان ماليات بر خانه‌هاي خالي : هر متر ۴۰۰۰ تومان
سایت مرجع
میزان ماليات بر خانه‌هاي خالي : هر متر ۴۰۰۰ تومان
بر اساس طرح ماليات بر خانه‌هاي خالي كه در راستاي كاهش و تعديل قيمت مسكن اجرايي مي‌شود، به ازاي هر 50 متر، 200 هزار تومان ماليات دريافت خواهد شد كه اين طرح در صورت ابلاغ قانوني قابليت اجرا دارد.
به‌ گزارش خبرنگار مسكن خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)، با وجود اين‌كه هر ساله در فصل و انتقالات با حجم زيادي از جابه‌جايي‌ها مواجه هستيم ولي با توجه به ركود در بازار فعلي مسكن امسال بازار خريد و فروش و رهن و اجاره رونق چنداني نداشته است.
به دليل بالا بودن قيمت در بازار خريد مسكن سيل تقاضا به سمت بازار اجاره‌بها حركت كرد و موجب شكل‌گيري تورم در آن شد. در اين راستا شاهد برنامه‌ريزي و اتخاذ سياست‌هايي براي كنترل بازارا مسكن از سوي سياست‌گذاران نظير طرح ماليات بر خانه‌هاي خالي بوديم.

اين طرح در حالي در حال اجرا است كه قرار است بر اساس آ‌ن به ازاي هر متر از خانه خالي چهار هزار تومان ماليات گرفته شود بر اين اساس براي هر 50 متر خانه خالي بايد مبلغ 200 هزار تومان ماليات پرداخت شود.
بسياري از مسئولان و سياست‌گذاران در اين عرصه معتقد هستند با اجراي اين طرح قيمت مسكن كاهش يافته و واقعي مي‌شود.
در دو ماهه پاياني سال قبل و شش ماهه اول سال جاري قيمت مسكن از تغييراتي برخوردار بوده از اين رو حتي اگر مالكان در راستاي اجراي طرح ماليات بر خانه‌هاي خالي تا ميزان 40درصد قيمت‌هاي مسكن را كاهش دهند بازهم توان خريد در متقاضيان به وجود نخواهد آمد.
به گزارش ايسنا، مي‌توان پيش‌بيني كرد كه در آينده با اجراي طرح ماليات بر خانه‌هاي خالي كه بر اساس آن ماليات 200 هزار توماني براي هر 50 متر خانه خالي يا به عبارتي براي هر متر چهار هزار تومان ماليات دريافت مي‌شود، مسكن ديگر يك كالاي سرمايه‌اي نيست و هيچ كس به جز زمان رفع نياز به سراغ خريد خانه نمي‌رود.

البته بر اساس طرح كميسيون اقتصادي مجلس علاوه بر اجراي ماليات 200 هزار توماني براي هر 50 متر، در پايان هر فصل به صورت تصاعدي با نرخ پنج درصد از خانه‌هاي خالي ماليات دريافت مي‌شود.
در اين راستا، رييس سازمان امور مالياتي كشور درباره اجراي اين طرح معتقد است ماليات بر خانه‌هاي خالي قيمت مسكن را كاهش دهد.
به گفته‌ وي اين سازمان براي اجراي طرح ماليات بر خانه‌هاي خالي آمادگي كامل داشته و مجري قانون خواهد بود.
میزان ماليات بر خانه‌هاي خالي : هر متر ۴۰۰۰ تومان

کد طرح کاهش تعرفه کلیه مکالمات سیمکارت ایرانسل در روزهای جمعه

داونلود ویندوز 8.1 به صورت فعال شده Windows 8.1 AIO 20in1 x86/x64 بدون نیاز به اکتیو کردن
پخش زنده شبکه سه
download Minecraft for Windows 10
وضعیت ترافیک جاده ها
توضیحات و نحوه استفاده طرحهای تشویقی رنگی ایرانسل
پیش بینی وضعیت جوی و آب و هوای فردای تهران : آپدیت روزانه
قیمت امروز دلار
فروش ایکس باکس وان ایکس ۱ ترابایت xbox one x
---
© Copyright 2012 oonternet.com