مسكن‌هاي مهر سنـددار مي‌شوند
سایت مرجع
آیا خرید و فروش واحد های مسکن مهر مجاز است ؟
درحالي كه چندي پيش موضوع غيرقانوني بودن خريد و فروش مسكن مهر مطرح شد، سياست‌گذاران در اين عرصه خريد و فروش اين واحدها را تنها در صورت سنددار بودن مجاز اعلام كرده‌اند. اين در حالي است كه براي عمده اين واحدها هنوز سندي صادر نشده‌ است و از مجموع واحد‌هاي مسكن مهر در سراسر كشور تنها 23هزار واحد سنددار هستند.
به گزارش خبرنگار مسكن خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)، پروژه‌ي مسكن مهر برنامه‌ي تجمعي ساخت 420 هزار واحد بوده و ساخت نزديك به 70 هزار واحد آن به تازگي و در سال جاري شروع شده است. ساخت اين 70 هزار واحد از خرداد‌ماه آغاز شده‌ است و بنا بر وعده سياست‌گذاران اين عرصه در نيمه‌ي اول سال 92 ساخت اين‌ واحدها تمام و به متقاضيان تحويل داده‌مي‌شود.

در حالي كه ساخت اين پروژه به كندي در حال اجرا است، متقاضيان واجدالشرايطي كه واحد‌هاي خود را دريافت كرده‌اند اقدام به خريد و فروش واحد‌هاي مسكن مهر خود كرده‌اند كه در صورت سند دار نبودن واحدها، اين عمل غير قانوني است.
البته بحث صدور سند براي مسكن مهر در وضعيت مبهمي قرار دارد و در عمده شهرهاي جديد اين روند با كندي در حال انجام است. به طور مثال بنا بر اظهارات مدير عامل شهر جديد پرند در حال حاضر از 12 هزار واحد مسکونی افتتاح شده در پرند 480 واحد مسکونی دارای سند هستند و به گفته وي دلیل کندی کار بالا بودن حجم کار در پرند است.
بر اساس اظهارات صابوني، علیرغم مستقر شدن 12 نفر در دفتر اسناد رباط کریم شركت عمران پرند توانسته‌است تنها 12 هزار صورت مجلس تفکیکی اخذ کند اما راهگشای تسریع در سند‌دار کردن واحدهای مسکونی مهر این است که تمام ادارات مرتبط برای سند‌دار کردن واحدها در پرند مستقر شوند.

در شهر جديد پرديس نيز بر اساس اظهارات مديرعامل شركت عمران پرديس تنها 30 درصد از واحدهاي مسكوني سنددار هستند.
در مابقي شهرهاي جديد در سراسر كشور بر اساس اظهارات معاون وزير راه و شهر سازي 23 هزار واحد آماده تحويل مسكن مهر در سراسر كشور، در حال حاضر داراي سند است و بر اساس برنامه‌ريزي‌ها تلاش مي‌شود هم زمان با تحويل ساير واحدها سند‌ها نيز صادر شود.
به گزارش ايسنا، در حالي كه روند انجام معاملات مسكن مهر همچنان به طور پنهاني ادامه دارد، روند صدور سند براي واحد‌هاي مسكن مهر نيز با كندي مواجه است كه از عمده‌ترين دلايل آن مي‌توان به بالا بودن تعداد واحد‌ها و عدم هماهنگي شهرهاي جديد با ادارات ثبت احوال اشاره كرد.
آیا خرید و فروش واحد های مسکن مهر مجاز است ؟

میزبان تماس کد سرویس جدید ایرانسل

داونلود ویندوز 8.1 به صورت فعال شده Windows 8.1 AIO 20in1 x86/x64 بدون نیاز به اکتیو کردن
پخش زنده شبکه سه
NFL on Windows © 2015 Microsoft Corporation
وضعیت ترافیک جاده ها
توضیحات و نحوه استفاده طرحهای تشویقی رنگی ایرانسل
پیش بینی وضعیت جوی و آب و هوای فردای تهران : آپدیت روزانه
قیمت امروز دلار
فروش ایکس باکس وان ایکس ۱ ترابایت xbox one x
---
© Copyright 2012 oonternet.com