از شوكر تا اسپري فلفل ; > ناجا < تنها مرجع توزيع تجهيزات دفاع‌شخصي
سایت مرجع
ناجا : شرایط واگذاری اسپري فلفل دفاع شخصی
رييس مركز انتظام پليس پيشگيري ناجا با تاكيد بر اينكه ناجا تنها مرجع ارائه تجهيزات دفاع‌شخصي است، اسامي شركت‌هاي متخلف در اين زمينه را اعلام كرد و گفت: اسپري‌هاي اشك‌آوري كه در بازار سياه به فروش مي‌رسد براي بازدارندگي حيوانات وحشي است و سبب خفگي و سوختگي صورت و نابينايي فرد مي‌شود.
سرهنگ سيفيان در گفت و گو با خبرنگار «انتظامي» خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، در مورد سامان‌دهي و ممنوعيت استفاده، فروش و تجهيزات نظامي گفت: شوراي امنيت كشور به منظور سامان‌دهي و سازمان‌دهي استفاده، فروش، خريد، توزيع و نگهداري تجهيزات مانند شوكر، افشانه و ... مقرر كرده است، توزيع و فروش اين تجهيزات از سوي نيروي انتظامي صورت گيرد كه به طبع آن مركز انتظام پليس پيشگيري مسئوليت اين مهم را به تعدادي از موسسات خدمات حفاظتي – مراقبتي در سطح كشور واگذار كرد.

رييس مركز انتظام ناجا با بيان اينكه چهار بخش لشكري، كشوري و صنوف و اشخاص حقيقي مي‌توانند درخواست‌كننده اين تجهيزات دفاع‌شخصي افشانه باشند، گفت: نيروي انتظامي به صنوف و سازمان‌هايي كه درصد بيشتري در بحث وقوع جرم دارند از جمله جواهر فروشان طلا و جواهر، صرافان، داروخانه‌ها به خصوص شبانه‌روزي، وكلا، دادگستري، جامعه‌پزشكي، پرستاري، افشانه داده است.
وي در مورد چگونگي واگذاري افشانه به صنوف خاص گفت: اعضاي صنوف عنوان‌شده مي‌توانند از طريق اتحاديه مربوطه درخواست خود را براي دريافت افشانه اعلام كنند.
سيفيان با بيان اينكه افراد كشوري خواستار افشانه مي‌توانند درخواست خود را از طريق سازمان حراست سازمان مربوطه اعلام كنند گفت: افرادي مي‌توانند از طريق حراست سازمان‌هاي مربوطه درخواست خود را براي دريافت تجهيزات اعلام كنند.
سيفيان در مورد افراد وابسته به سازمان‌هاي لشكري نيز گفت: اين افراد از طريق رده‌هاي حفاظت اطلاعات سازمان متبوع خود به مركز انتظام متصل مي‌شوند.

چگونه افشانه بگيريم؟

شرايط واگذاري افشانه به افراد حقيقي اعلام شد
رييس موسسه انتظام ناجا در مورد دريافت تجهيزات و افشانه از سوي افراد حقيقي كه تابع صنف و سازمان خاصي نيستند نيز گفت: اين افراد مي‌توانند ضمن درخواست افشانه، دلايل نياز خود به تجهيزات دفاعي را عنوان كنند و به پليس پيشگيري استان خود دلالت داده كه پس از ارائه درخواست در كميسيون‌هايي خاص بررسي مي‌شود و در صورت تاييد درخواست برابر روند كاري تجهيزات به آن فرد حقيقي تعلق مي‌گيرد.

از تجهيزات كجا استفاده شود؟
وي با بيان اينكه اين تجهيزات واگذار شده به افراد تنها بايد در حوزه كاري و نوع خواسته داوطلبان مورد استفاده قرار گيرد گفت: به عنوان مثال براي پزشكان استفاده از افشانه در صورت تعرض در حوزه كاري قابل استفاده است و اگر اين فرد در محلي ديگر بر سر موضوع خاصي نزاع داشت حق‌استفاده از اين تجهيزات را ندارد.

محروميت از تجهيزات، بهاي تخلف
سيفيان در مورد سوءاستفاده از اين تجهيزات گفت: استفاده از اين تجهيزات داراي مقررات خاصي است و اگر افردي از اين تجهيزات دفاع‌شخصي سوء استفاده كند. از هرگونه استفاده از تجهيزات محروم شد و در صورت عدم‌التزام به اين امر فرد خاطي به مراجع‌قضايي معرفي مي‌شود چرا كه اين افراد تنها مجاز به استفاده از اين تجهيزات در بحث شغلي خود هستند.
وي درباره اينكه آيا آموزش‌هاي خاص نيز به افراد متقاضي ارائه مي‌شود گفت: اين تجهيزات از سوي وزارت دفاع دريافت مي‌شود و اين سازمان بروشورهاي آموزشي تعبيه كرده است كه همراه با اين تجهيزات به متقاضي ارائه مي‌شود كه بر اساس آن نحوه استفاده از اين تجهيزات به متقاضي بيان شده و در زمان تحويل اين تجهيزات توصيه و تذكراتي از سوي افراد مستقر در موسسات به متقاضي ارائه شده و متقاضيان پس از آن اقدام به تكميل تعهدنامه مي‌كنند.

اعلام شرايط تمديد تجهيزات
وي در مورد نحوه تمديد مجوز حمل و استفاده از اين تجهيزات گفت: پس از پايان مهلت انقضاي دستگاه افراد مي‌توانند مجددا به مراكز و موسساتي كه قبلا تجهيزات دفاع‌شخصي را دريافت كرده‌اند، مراجعه و پس از تحويل تجهيزات خود، كارت مجوز و تجهيزات جديد تحويل گيرند.

1.5 سال، عمر مفيد افشانه‌ها
سيفيان با بيان اينكه در صورت انقضاي تجهيزات (افشانه – شوكر) وسايل قبلي بازپس گرفته مي‌شود گفت: عمر مفيد افشانه‌ها يك سال و نيم است.
وي با بيان اينكه كليه تجهيزات دفاع‌شخصي ساخت داخل و وزارت دفاع است گفت: اين سازمان بنا به خواسته ناجا، اقدام به تهيه شوكر و افشانه مي‌كند و اين افشانه‌ها از دوز پاييني برخوردار است و تاثيرات، عوارض آنها روي بينايي و صورت كم بوده و صرفا اثر بازدارندگي دارد.

از شوكري با 2500ولت تا خريد 80 هزار توماني افشانه
سيفيان با بيان اينكه تجهيزاتي كه خارج از چرخه ناجا و به صورت تبليغات اينترنتي و سوءاستفاده از نام‌هاي خاص به فروش مي‌رسد عوارض ناگواري بر جسم افراد مي‌گذارد گفت: به عنوان مثال شوكرهايي كه در بازارها به فروش مي‌رسد داراي ولتاژ برق 1800، 2000، 2500 هستند و اين در حالي است كه برق 220 ولت پس از چند ثانيه فرد را به حالت كما مي‌برد و بيش از اين بدن انسان را با مشكلات عديده روبرو كرده و ممكن است موجب مرگ افراد شود.

اسپري اشك‌آور خارجي براي مقابله با حيوانات وحشي است
خفگي، سوختگي و نابينايي عوارض استفاده از اسپري خارجي
سيفيان در مورد اسپري‌هاي اشك‌آوري كه در بازار سياه به فروش مي‌رسد نيز عنوان كرد: اكثر اين اسپري‌ها در بحث بازدارندگي حيوانات وحشي مورد استفاده قرار مي‌گيرند و از دوز بالايي برخوردار هستند و باعث خفگي و سوختگي صورت و حتي موجب نابينايي فرد مي‌شود.
به گفته وي، به استناد ماده 11 و 12 قانون مجازات قاچاق سلاح و مهمات و دارندگان سلاح و مهمات غير مجاز به تحمل حبس و جريمه غيرنقدي طولاني مدت (2 تا 5 سال) در مورد نگهداري، حمل، فروش و استفاده محكوم مي‌شوند.

ناجا تنها مرجع ارائه تجهيزات دفاع شخصي

اعلام نام 5شركت متخلف
ماجراي عبور از محدوده طرح ترافيك با مجوز حمل تجهيزات
رييس مركز انتظام ناجا در مورد فعاليت‌ شركت‌هاي فروش تجهيزات غير مجاز گفت: تنها مرجع توزيع، نگهداري و ارائه مجوز تجهيزات دفاع‌شخصي در كل كشور و در تمامي نهادها و سه قوه (مجريه، مقننه و قضايي) نيروي انتظامي است و شركت‌هايي كه از طريق اينترنت اقدام به فروش اين تجهيزات مي‌كنند تحت تعقيب مراجع‌قضايي قرار مي‌گيرند كه تاكنون نيز چندين شركت مورد شناسايي قرار گرفته كه برخوردهاي لازم نيز با آنان صورت گرفته است.
به گفته سيفيان، شركت‌هاي ناجي فتح مرصاد، حافظين قائم موعود، ايوان سراج فرهنگ، ناجي گسترجم، به پويان پوشش پارسيان از جمله شركت‌هايي هستند كه به صورت غيرمجاز اقدام به فروش تجهيزات دفاع شخصي مي‌كنند.

شوكر74هزار تومان و اسپري 24هزار و500تومان
رييس مركز انتظام پليس پيشگيري ناجا با بيان اينكه گاها اين شركت‌ها عنوان مي‌كنند كه با مجوزهاي اين شركت‌ها نيز مي‌توان از مبادي ورودي ترافيك و طرح عبور كرد به ايسنا گفت: كارت‌هاي صادره از سوي مركز انتظام به مانند اوراق بهادار بوده و با استفاده از نور ماوراي بنفش مي‌توان رگه‌هاي طلايي كه داخل اين كاغذ امنيتي است ملاحظه كرد و از اصل بودن يا نبودن آن مطلع شد و تجهيزاتي كه از طريق مبادي قانوني به افراد واگذار مي‌شود قيمت ناچيزي دارند، به گونه‌اي كه اسپري گاز اشك آور حداكثر 24،500 تومان تعريف شده است و براي شوكر نيز مبلغ 74 هزار تومان در نظر گرفته شده است كه احتمال دارد اين رقم افزايش اندكي داشته باشند.

بيمه تجهيزات دفاعي در قبال حوادث احتمالي
رييس مركز انتظام ناجا با بيان اينكه بنا به درخواست، تحويل گيرندگان اين تجهيزات مي‌توانند به مدت يكسال با هزينه اندك (زير 10 هزار تومان) خود را در قبال حوادث پيش آمده احتمالي بيمه كنند گفت: اين تجهيزات نيز بيمه مي‌شوند.
به گفته سيفيان، كيفيت تجهيزات داخلي از نظر صلابت كار همانند نمونه خارجي است اما عوارض نسبت به نمونه خارجي كمتر است.
وي درباره اينكه آيا مركز انتظام مي‌تواند براي تجهيزات افرادي كه خارج از شبكه ناجا اقدام به خريد كرده‌اند مجوز ارائه دهد؟ گفت: نوع تجهيزات خارجي (ولتاژ و دوز) با تجهيزات ارائه شده از سوي ناجا هم خواني ندارد و به طبع آن امكان صدور مجوز براي اين تجهيزات وجود ندارد اما افراد مي‌توانند ضمن تحويل تجهيزات خود، درخواستي مبني بر دريافت تجهيزات قانوني كرده در صورتي كه پس از بررسي و احراز صلاحيت فرد توسط كميسيون‌ها بلامانع بود، به وي تجهيزات تعلق مي‌گيرد.
به گفته وي، سلامت جسماني از جمله سلامت روحي و رواني و ... از جمله شرايط عمومي استفاده از تجهيزات است.
سيفيان با بيان اينكه صدور مجوز افشانه و شوكر به صورت متمركز در اداره تجهيزات مركز انتظام پليس پيشگيري ناجا صادر مي‌شود گفت: در پشت كارت (مجوز) شماره تجهيزات (افشانه – شوكر) قيد شده است و با اين روش براي تجهيزات هويت سازي شده است.
ناجا : شرایط واگذاری اسپري فلفل دفاع شخصی

نقشه ترافیک آنلاین تهران

داونلود ویندوز 8.1 به صورت فعال شده Windows 8.1 AIO 20in1 x86/x64 بدون نیاز به اکتیو کردن
پخش زنده شبکه سه
Batman: The Enemy Within - The Telltale Series
وضعیت ترافیک جاده ها
توضیحات و نحوه استفاده طرحهای تشویقی رنگی ایرانسل
پیش بینی وضعیت جوی و آب و هوای فردای تهران : آپدیت روزانه
قیمت امروز دلار
فروش ایکس باکس وان ایکس ۱ ترابایت xbox one x
---
© Copyright 2012 oonternet.com