روشی جدید و کم هزینه برای تخمیر بهتر خمیر نان
سایت مرجع
نانوبک : روش جدید تخمیر نان
در شهر امدن آلمان روش جدیدی برای تخمیر نان ایجاد شده که «نانوبک» نام دارد و باعث صرفه جویی در مصرف انرژی و در نتیجه هزینه‌ها می‌شود.
به گزارش خبرنگار سایت پزشکان بدون مرز به نقل از یورونیوز، یورگ شولتز، مدیر این طرح می‌گوید: «فن آوری نانوبک که ما بر روی آن کار می‌کنیم، سیستم جدید مرطوب کردن است که در آن قطره‌های بسیار کوچک آب توسط صدای فراصوت ایجاد می‌شود. از آن برای مرطوب کردن اتاق‌های تخمیر در نانوایی‌ها استفاده می‌شود.»
مرطوب سازی نانوبک، یعنی آب توسط قطب‌های کوچک پیزو که با پالس‌های الکتریک فعال می‌شوند به جوش می‌آید. به این ترتیب قطره‌های بسیار کوچک آب به روی سطح می‌آید. قطره‌ها به حدی سبک است که معلق می‌ماند. سپس توسط جریان هوا به اتاق تخمیر منتقل می‌شود.

«نانوبک» از روند مکانیکی برای ایجاد مهی سبک از رطوبت در اتاق تخمیر نانوایی استفاده می‌کند. این یک امتیاز بزرگ است چون مرطوب سازی سنتی به انرژی بسیار برای گرم کردن و بخار آب احتیاج دارد.
درک سیکن، کار‌شناس فرآوری غذایی می گوید: «ما تصمیم به استفاده از این سیستم در نانواییمان گرفتیم، چون متوجه شدیم تولید ما براساس تصادف بود. آن کار می‌کرد ولی با تاثیرات هوایی مختلف، نمی‌توانستیم روند پایدار و ثابتی داشت باشیم. کیفیت همیشه یکسان نبود و به همین دلیل خواستیم در فن آوری سرد سرمایه گذاری کنیم. مشکل اصلی وارد کردن فن آوری جدید در فرآیند پخت نان بود، چون کارکنان به روش قبلی تولید عادت کرده بودند. کمی وقت گرفت. ولی وقتی کارکنانمان متوجه مزایای آن و کیفیت محصول شدند، سیستم در روند تولید روزانه، بهتر ادغام شد.»
نانوبک : روش جدید تخمیر نان

نقشه ترافیک آنلاین تهران

داونلود ویندوز 8.1 به صورت فعال شده Windows 8.1 AIO 20in1 x86/x64 بدون نیاز به اکتیو کردن
پخش زنده شبکه سه
Pyramid Solitaire Saga ; Windows 10 App
وضعیت ترافیک جاده ها
توضیحات و نحوه استفاده طرحهای تشویقی رنگی ایرانسل
پیش بینی وضعیت جوی و آب و هوای فردای تهران : آپدیت روزانه
قیمت امروز دلار
فروش ایکس باکس وان ایکس ۱ ترابایت xbox one x
---
© Copyright 2012 oonternet.com