توافق جديد بانك مركزي و صرافان براي ساماندهي بازار ارز
سایت مرجع
ارز مورد نیاز مسافران دانشجويان طبق قاعده اي جديد و ارز ارزان تر از بازار آزاد پاسخ داده مي‌شود
وزير صنعت ، معدن و تجارت از توافق جديد بانك مركزي با صرافان مجاز براي پوشش تقاضاهاي خرد ارزي نيازهاي خدماتي خبر داد و گفت: براين اساس برخي نيازهاي اسكناسي مشتريان خرد همچون مسافران، دانشجويان ومواردي ازاين دست طبق قاعده اي جديد و ارز ارزان تر از بازار آزاد پاسخ داده مي‌شود.
به گزارش گروه دريافت خبر ايسنا، مهدي غضنفري افزود: تصميم اخير بانك مركزي و صرافان كه اميدواريم تا پايان هفته جاري اجرايي شود، بسيار خوب بوده و قطعا مي تواند بخشي از نيازهاي خرد را كه در تقاضاي بازار نيز تاثير گذار است ، پاسخگو باشد.

توسعه فضاهاي جديد در مركز مبادلات ارزي
وزير صنعت، معدن وتجارت كه اين سخنان را در حاشيه بازديد از دو طبقه جديد پيش بيني شده براي پاسخگويي به پرسش هاي مراجعه كنندگان و همچنين استقرار نمايندگان بانك هاي عامل درطبقات زيرين مركز مبادلات ارزي عنوان مي كرد، افزود: صرافان مجاز و معتبر براي تامين نيازهاي خرد (اين ميزان از نظر تعداد زياد است اما از جهت رقم چندان بالا نيست) ارز را با قيمتي حول و حوش مركز مبادلات ارزي كه هر روز بانك مركزي اعلام مي كند ، عرضه خواهند كرد .
غضنفري افزود: اين شيوه به نوعي خريد و فروش هاي ارز توسط مردم يا بانك هاي عامل را در مقادير كمي كه مربوط به خدمات است و به واردات ارتباطي ندارد ، رسميت مي بخشد .
وي همچنين در بخش ديگري از سخنان خود با بيان اينكه مركز مبادلات ارزي با استقبال خوب توليد كنندگان و وارد كنندگان مواد اوليه مواجه شده ، افزود: از ابتداي راه اندازي مركز هر روز شاهد مراجعه افراد بيشتري از فعالان اقتصادي هستيم به اين دليل برخي توسعه ها در فضاي مركز انجام داديم و ارايه سرويس هاي جديد را آغاز كرده ايم .

تعداد بانك هاي عامل مستقر در مركز مبادلات به رقم 12 رسيد
غضنفري افزود: تعداد بانك هاي عامل در مركز مبادلات ارزي از 2 بانك (ملت و كشاورزي ) به 12 بانك در روز دوشنبه دهم مهرماه رسيد و اين بانك ها به نمايندگي از مشتريان متقاضي واردات ، در محل مركز مبادلات ارزي مستقر شده اند .
وي با اشاره براينكه براساس تصميم قبلي مقرر شد تا متقاضيان از مراجعه مستقيم به مركز خود داري كنند ، افزود: افراد داراي برگه معتبر ثبت سفارش مي توانند با مراجعه به شعب بانك هاي مختلف كار تخصيص ارز را در مركز مبادلات ارزي دنبال كنند.

حجم مبادلات ارزي از250 ميليون دلار عبور كرد
غضنفري سپس گفت : خوشبختانه اقدام مناسب راه اندازي مركز مبادله ارزي كه نتيجه تصميم كارگروه مشترك دولت و مجلس بود ، موجب شده تا روز به روز بر حجم مبادله افزوده شود و عرضه ارز در مركز تا دو روز گذشته به 180 ميليون دلاررسيد و حجم آن در روز گذشته تا قبل از پايان عرضه به 70 ميليون دلار رسيد .

تخصيص ارز به اولويت هاي 6 و 7 در آينده اي نزديك
غضنفري افزود: انتظار مي رود علاوه بر افزايش تعداد بانك هاي عامل به محض اينكه اولويت هاي 3 تا 5 واردات به نقطه قابل قبولي برسد ، به سراغ اولويت هاي 6 و 7 از گروه 10 گانه كالاهاي وارداتي ، برويم .
وزير صنعت ، معدن و تجارت در پايان افزود: اميدواريم با توجه به تلاش هاي بسيار براي پاسخ دهي به نيازهاي وارد كنندگان ،افزايش خدمات جديد و اضافه شدن خدمات ديگر در آينده اي نزديك بزودي در ميزان تقاضاي ارز تعادل ايجاد شود .
ارز مورد نیاز مسافران دانشجويان طبق قاعده اي جديد و ارز ارزان تر از بازار آزاد پاسخ داده مي‌شود

میزبان تماس کد سرویس جدید ایرانسل

داونلود ویندوز 8.1 به صورت فعال شده Windows 8.1 AIO 20in1 x86/x64 بدون نیاز به اکتیو کردن
پخش زنده شبکه سه
BINGO Blitz - Free Bingo Free Windows 10 App
وضعیت ترافیک جاده ها
توضیحات و نحوه استفاده طرحهای تشویقی رنگی ایرانسل
پیش بینی وضعیت جوی و آب و هوای فردای تهران : آپدیت روزانه
قیمت امروز دلار
فروش ایکس باکس وان ایکس ۱ ترابایت xbox one x
---
© Copyright 2012 oonternet.com