رفاه و درآمد زیاد ، الزاماً موجب احساس سعادت و خوشبختی نمی گردد
سایت مرجع
احساسات مثبت
براساس یک تحقیق موسسه «گالوپ»، شهروندان کشور بسیار توسعه یافته سنگاپور خود را بدبخت ترین مردم روی زمین می شمارند. مردم کشور جنگ زده افغانستان در درجه به مراتب بهتر از سنگاپور قرار دارند.
به گزارش خبرنگار سایت پزشکان بدون مرز به نقل از دویچه وله، موسسه تحقیقاتی «گالوپ» این تحقیق را زیر عنوان «احساسات مثبت» در سراسر جهان انجام داده است. با آنکه افغان ها و عراقی ها در اثر جنگ های طولانی آسیب دیده اند، اما مردم این دو کشور خود را خوشبخت تر از مردم سنگاپور احساس می کنند.
این تحقیق در ۱۴۸ کشور جهان صورت گرفته است و در آن تلاش شده از طریق پاسخ گرفتن به پنج سوال، وضع روانی مردمان مختلف ارزیابی گردد. به گونه نمونه، سوال ها چنین اند: «آیا دیروز لبخند زده ای و یا خنده کرده ای؟»، «آیا دیروز تمام روز با تو به احترام رفتار شده است؟».

دولت سنگاپور که از نظر توزیع سرانه تولیدات ناخالص داخلی در سطح جهانی مقام پنجم را دارد، در پایین ترین سطح خوشبختی قرار دارد و تنها ۴۶ درصد از شهروندان این کشور به این سوال ها جواب “مثبت” داده اند.
این تحقیق نشان می دهد که سنگاپوری ها کمتر از ارمنی ها احساس آرامش می کنند و از زندگی لذت می برند. ارمنی ها نیز در پایین لیست و در مقام دوم قرار دارند. پس از آنها عراقی ها اند که در پایین لیست در مقام سوم قرار دارند.
مردم افغانستان با آن که بیش از ۳۰ سال است جنگ را تجربه می کنند. بنابراین در بین ۱۴۸ کشور جهان، افغانستان مقام ۱۳۶ را دارد. بدین ترتیب افغان ها نسبت به مردم صربستان که ۵۲ درصد آن ها به سوال ها پاسخ مثبت داده اند، بیشتر احساس خوشبختی می کنند.
مردم امریکای لاتین نسبت به سایر نقاط جهان بیشتر احساس خوشبختی می کنند. خوشبخت ترین کشور در جمع کشورهای امریکای لاتین، پانامه می باشد که ۸۵ درصد مردم آن به سوال های موسسه “گالوپ” پاسخ مثبت داده اند. هشت خوشبخت ترین کشورهای جهان در امریکای لاتین و حوزه کاراییب قرار دارند.

پس از پاناما، پاراگوئه و السالوادور در صدر فهرست قرار دارند. همچنان تایلند با ۸۳ درصد پاسخ مثبت به سوال ها و فلیپین با ۸۲ درصد، در مقام های بعدی قرار دارند.
در کشور آلمان با همه رفاه اجتماعی و قدرت اقتصادی اش، ۷۴ درصد مردم به سوال ها پاسخ مثبت داده اند. این در حالی است که مردم کشور مالی واقع در افریقای غربی که درگیر کودتا، جنگ داخلی و آشوب است، بیشتر از آلمانی ها (۷۷ درصد) احساس خوشبختی می کنند. همین دیروز ملل متحد مداخله نظامی افریقایی ها در مالی را تصویب کرد.
در این تحقیق به طور نمونه در هر کشور از دست کم ۱۰۰۰ نفر پرسش به عمل آمده است. در نتیجه این نظرپرسی، در لیست کشورهایی که احساس خوشبختی می کنند بریتانیا مقام سی ام، ایالات متحده امریکا سی و پنجم و چین مقام سی و ششم را دارند.
نتیجه تحقیق این گفته را به اثبات می رساند که «رفاه و درآمد زیاد ، الزاماً موجب سعادت و خوشبختی بیشتر نمی گردد».

براساس یک تحقیق موسسه «گالوپ»، شهروندان کشور بسیار توسعه یافته سنگاپور خود را بدبخت ترین مردم روی زمین می شمارند. مردم کشور جنگ زده افغانستان در درجه به مراتب بهتر از سنگاپور قرار دارند.
براساس یک تحقیق موسسه «گالوپ»، شهروندان کشور بسیار توسعه یافته سنگاپور خود را بدبخت ترین مردم روی زمین می شمارند. مردم کشور جنگ زده افغانستان در درجه به مراتب بهتر از سنگاپور قرار دارند.
موسسه تحقیقاتی «گالوپ» این تحقیق را زیر عنوان «احساسات مثبت» در سراسر جهان انجام داده است. با آنکه افغان ها و عراقی ها در اثر جنگ های طولانی آسیب دیده اند، اما مردم این دو کشور خود را خوشبخت تر از مردم سنگاپور احساس می کنند.
این تحقیق در ۱۴۸ کشور جهان صورت گرفته است و در آن تلاش شده از طریق پاسخ گرفتن به پنج سوال، وضع روانی مردمان مختلف ارزیابی گردد. به گونه نمونه، سوال ها چنین اند: «آیا دیروز لبخند زده ای و یا خنده کرده ای؟»، «آیا دیروز تمام روز با تو به احترام رفتار شده است؟».
هزاران هندی در واکنش به تجاوز مردان مست به یک دختر دانشجو در اتوبوس، در شهر دهلی‌نو تجمع کرده و خواستار اعدام متجاوزان شدند. پلیس با گاز اشک‌آور و ماشین آب‌پاش به مصاف تظاهرکنندگان رفت و آنها را متفرق کرد.

تجاوز دسته‌جمعی به یک دانشجوی ۲۳ ساله، افکار عمومی هند را ناآرام کرده است. این واقعه روز یکشنبه ۱۶ دسامبر در یک اتوبوس و در برابر پسر همراه این دانشجو روی داده و شش مرد مست پس از بارها تجاوز به قربانی، او را با یک میله آهنی نیز به سختی مجروح کرده‌اند.
متجاوزان سپس قربانی و پسر همراه او را از اتوبوس در حال حرکت بیرون انداخته‌اند. دختر جوان به بیمارستان منتقل شده و شرایط جانی او هم‌چنان وخیم گزارش می‌شود.
از زمان این واقعه تاکنون، همه روزه اجتماعات مختلفی از سوی مردم خشمگین در شهرهای هند برای مجازات عاملان این تجاوز برپا می‌شود. در آخرین مورد، هزاران نفر از مردم دهلی‌نو روز شنبه (۲۲ دسامبر/۲ دی) دست به راهپیمایی زدند. این تظاهرات در پی تلاش گروهی از معترضان برای ورود به مقر ریاست جمهوری به خشونت گرایید. پلیس به روی تعدادی زن و مرد که قصد شکستن موانع موجود را داشتند، گاز اشک‌آور پرتاب کرد و در ادامه به روی آنها آب پاشید.
پاره‌ای از تظاهرکنندگان خشمگین نیز با سنگ به ماموران پلیس حمله کردند. شرکت کنندگان در این تجمع خواستار اعدام پنج نفری هستند که به ظن ارتکاب تجاوز هفته گذشته دستگیر شده‌اند. پلیس هنوز نفر ششم را پیدا نکرده است.

تظاهرکنندگان شعار اجرای عدالت و به دار آویختن متجاوزان را می‌دادند. آنها هم‌چنین خواهان تدابیری در سراسر هند برای تامین امنیت زنان شده و از مقامات دولتی ‌خواستند که مجازات تجاوز جنسی را تشدید کند و در پیگرد متجاوزان کوشاتر باشد.
خبرگزاری‌ها می‌نویسند که بیشتر تظاهرکنندگان روز شنبه دانشجویان و زنان بوده‌اند. برخی والدین فریاد می‌کشیدند که جرات بیرون فرستادن دختران خود از خانه را ندارند. آنها از سیاستمداران و نمایندگان می‌خواستند که امنیت را به شهر بازگردانند.
دولت هند از تظاهرکنندگان خواسته که آرامش خود را حفظ کنند. معاون وزیر کشور هندوستان به شبکه محلی “سی‌ان‌ان” گفته که راه بررسی موضوع تجاوز و اعتراض به آن، گفتگو است نه هجوم به ساختمان‌های دولتی و خراب کردن موانع سر راه.
دختر ۲۳ ساله‌ای که مورد تجاوز قرار گرفته، دانشجوی پزشکی است و یکشنبه شب همراه پسری از دوستان خود سوار یک اتوبوس غیردولتی شده است. کمی بعد از سوار شدن، مردان حاضر در اتوبوس به دختر حمله می‌کنند و پسر همراه او را به شدت کتک می‌زنند. کس دیگری برای دفاع از آنها در اتوبوس حضور نداشته و راننده نیز همکار متجاوزان بوده است.
نشریه “تایمز آو ایندیا” چند روز پیش مقاله‌ای در این زمینه با عنوان ” شرم بر شهر” منتشر کرد و نوشت که دهلی‌نو، پایتخت تجاوز شده است. بنا بر آمار رسمی، در سال گذشته ۵۷۲ مورد تجاوز جنسی در دهلی‌نو ثبت شده است.
پلیس هندوستان می‌گوید که به طور میانگین در هر ۱۸ ساعت، یک زن مورد تجاوز جنسی در دهلی‌نو قرار می‌گیرد. میانگین ثبت مزاحمت‌ها و آزارهای جنسی دیگر هر ۱۴ ساعت یک‌ بار عنوان شده است.
احساسات مثبت

کد ارسال سریع پیامک صوتی ایرانسل + توضیحات و تعرفه

داونلود ویندوز 8.1 به صورت فعال شده Windows 8.1 AIO 20in1 x86/x64 بدون نیاز به اکتیو کردن
پخش زنده شبکه سه
Absolute Drift: Zen Edition $11.99
نقشه آنلاین ترافیک خیابانهای تهران
توضیحات و نحوه استفاده طرحهای تشویقی رنگی ایرانسل
پیش بینی وضعیت جوی و آب و هوای فردای تهران : آپدیت روزانه
قیمت امروز دلار
فروش ایکس باکس وان ایکس ۱ ترابایت xbox one x
---
© Copyright 2012 oonternet.com