خرید و فروش مسکن مهر فعلا غیر قانونی است
سایت مرجع
خرید و فروش مسکن مهر
این طبیعی است که هر کجا ساخت و سازی رونق یابد، مشاوران املاک نیز کم‌کم به آن محل می‌روند تا از خرید و فروش‌های آن منطقه سود ببرند اما آیا هر خرید و فروشی به نفع مردم است یا به اقتصاد مسکن و افزایش قیمت‌ها لطمه می‌زند؟
به گزارش خبرنگار مسکن خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) پس از ساخت و سازهای صورت گرفته مسکن مهر در نقاط مختلف کشور و نزدیک شدن به پایان ساخت این واحدها، متقاضیان به دلایل مختلفی به خرید و فروش این واحدها اقدام کرده‌اند اما با توجه به افزیش تحویل واحدهای مسکن مهر، سالی که گذشت، شاید اوج خرید و فروش‌ واحدهای مسکن مهر بود؛ خرید و فروش‌های غیر قانونی که در شهرهای مختلف برای خریداران مشکل ایجاد کرد.

این درحالیست که بارها مسئولان و مدیران عامل شهرهای جدید اعلام کرده‌ بودند" واحدهایی که در حال پرداخت اقساط خود هستند را خریداری نکنید" که البته این نظریه مخالفان و موافقان زیادی به همراه داشت.
برخی متقاضیان، خرید و فروش مسکن مهر را مناسب می‌دانند و معتقدند کسانی که به پول خود نیاز دارند، باید واحدشان را به فرد دیگری واگذار کند و عده‌ای دیگر از متقاضیان شهرهای جدید به ویژه پردیس و پرند از وجود بنگاههای معاملات ملکی و تعداد زیاد خرید و فروش‌های غیر قانونی گلایه دارند و می‌گویند" چرا اتحادیه مشاوران املاک بر خرید و فروش واحدهای مسکن مهر نظارتی ندارد چراکه در برخی موارد دیده می‌شود بنگاههای املاک در این مناطق با بیان فروش امتیاز واجدان شرایط مسکن مهر، مبلغی را دریافت می‌کنند و پس از آن متقاضی متوجه واجد شرایط نبودن خود و فروش واحد به متقاضی دیگری می‌شود".
در این باره مصطفی قلی خسروری - رییس اتحادیه کشوری مشاوران املاک - به خبرنگار ایسنا گفت: ابتدا باید فرهنگسازی شود و به مردم گفته شود که اگر امتیاز خود را بفروشند، از چه مزایا و تسهیلاتی بی‌بهره می‌شوند.

وی با اشاره به اینکه واجد شرایط بودن مسکن مهر نیازمند دریافت نکردن هیچ‌گونه تسهیلات دولتی بوده و پس از احراز شرایط افراد، به آنها مسکن مهر تعلق می‌گیرد، افزود: پس از فروش امتیاز مسکن مهر، متقاضیان دیگر نمی‌توانند از هیچ یک از تسهیلات دولتی در بخش مسکن استفاده کنند.
قلی‌خسروی با تاکید بر اینکه بارها اتحادیه مشاوران املاک به سازمان نظام صنفی اعلام کرده که با ادامه این کار با آنها برخورد می‌کنیم، افزود: به اتحادیه شهر پرند و رباط کریم نیز اطلاعیه و هشدار داده شده است.
رییس اتحادیه کشوری مشاوران املاک تاکید کرد: هنگامی که برای فردی حقی ایجاد می‌شود، او محق به انجام آن است اما برای پیشگیری از هرگونه مشکل در خرید و فروش مسکن مهر فعلا این خرید و فروش‌ها غیر قانونی اعلام شده است.
خرید و فروش مسکن مهر

میزبان تماس کد سرویس جدید ایرانسل

قیمت فروش ps5 2015
پخش زنده شبکه سه
Absolute Drift: Zen Edition $11.99
نقشه آنلاین ترافیک خیابانهای تهران
توضیحات و نحوه استفاده طرحهای تشویقی رنگی ایرانسل
پیش بینی وضعیت جوی و آب و هوای فردای تهران : آپدیت روزانه
قیمت امروز دلار
فروش ایکس باکس وان ایکس ۱ ترابایت xbox one x
---
© Copyright 2012 oonternet.com