آدرس اصلی وب سایت رسمی سازمان بورس و اوراق بهادار
سایت مرجع
آدرس سازمان بورس و اوراق بهادار www.seo.ir
چشم‌انداز سازمان :
«سازمانی پویا، چابک و اثربخش در راهبری و سیاست‌گذاری بازار سرمایه با هدف دست‌یابی به بازاری منصفانه، کارا، منظم و پویا و بهره‌مند از ابزارها، نهادها و بازارهای مالی پیشرفته»

ماموريت :
«مأموریت سازمان بورس و اوراق بهادار حمایت از حقوق سرمایه‌گذاران، ساماندهی، حفظ و توسعه بازار شفاف، منصفانه و کارآی اوراق بهادار و نظارت بر حسن اجرای قانون بازار اوراق بهادار در کشور است»


اهداف :

1. توسعة ابزارها، بازارها و نهادهای مالی در بازار اوراق بهادار
یکی از موضوعات مهم در اجرای قانون جدید، اعطای مجوز و نظارت بر فعالیت بازارها و نهادهای مالی موضوع این قانون است. بدیهی است این مهم از طریق تدوین و تصویب مقررات لازم به انجام خواهد رسید. پیرو این فرآیند، طراحی ابزارهای مالی اسلامی در دستور کار قرار دارد تا بتوان سبد ابزاری بازار را نیز به وضعیت مطلوبتری رساند.

2.- پیاده‌سازی سیستم جدید اطلاع‌رسانی ناشران اوراق بهادار
(Electronic Data Gathering, Analysis, and Retrieval system) در این سیستم کلیة شرکت‌های ثبت شده نزد سازمان براساس آئین‌نامه‌های ابلاغ شده و تحت یک سیستم نرم‌افزاری که دارای مقبولیت بین‌المللی است، موظف به انتشار اطلاعات خواهند بود. به طوری که استفاده‌کنندگان از این اطلاعات به طور رایگان در هر لحظه به این اطلاعات دسترسی داشته باشند. سیستم به طور اتوماتیک بر جمع‌آوری اطلاعات، تحلیل و اعتباردهی به آن نظارت دارد. هدف از استقرار این سیستم افزایش کارایی و عدالت در بازار سرمایه و کاهش هر چه بیشتر اطلاعات نهانی و انتشار به موقع اطلاعات برای سرمایه‌گذاران است.

3. ایجاد ارتباط با نهادهای نظارتی خارجی
ارتباط با کمیسیون‌های اوراق بهادار و در مجموع بازار سرمایه سایر کشورها (خصوصاً بازارهای نوظهور از جمله مالزی) و استفاده از تجارب آنان در افزایش سرعت پیشرفت‌ها مؤثر است. بازار سرمایه‌ی مالزی به لحاظ فرهنگی و اقتصادی شبیه به بازار سرمایه‌ی ایران است ولی با حجمی گسترده‌تر و پیشرفته‌تر. امضاء تفاهم‌نامه‌ی همکاری با کمیسیون اوراق بهادار آن کشور مسیری را برای گسترش ارتباطات بین کارشناسان و مدیران فراهم ساخته است.

4. عضویت در سازمان بین‌المللی کمیسیون‌های اوراق بهادارIOSCO
مقدمات عضویت در این سازمان بین‌المللی در سال 1385 به انجام رسیده و تفاهم‌نامه‌ی عضویت نیز به امضاء رسیده است. امید است با عضویت ایران در این سازمان بین‌المللی، سازمان بورس و اوراق بهادار ایران بتواند در جمع کمیسیون اوراق بهادار سایر کشورها، ارتباطات خود را گسترش داده و استانداردهای نظارتی خود را با استانداردهای بین‌المللی هماهنگ سازد.

5.فرهنگ‌سازی
افزایش سطح آگاهی عموم مردم و سوق‌دادن سرمایه‌های خُرد به بازار سرمایه یکی از اهدافی است که سازمان دنبال می‌کند. فرهنگ‌سازی از طریق آموزش همگانی، برنامه‌های تلویزیونی، مسابقات کشوری و سایر ابزارها در حال برنامه‌ریزی و اجراست. بدیهی است با وجود خصوصی‌سازی گسترده به واسطة ابلاغیة بند ج اصل 44 قانون اساسی و تکلیف دولت در این راستا، موضوع ایجاد فرهنگ سهامداری در دستور کار قرار گیرد. این مهم از طریق ایجاد هماهنگی با شرکت بورس و بورس‌های مناطق و همچنین ارتباط با سایر نهادهای فرهنگ‌ساز اجتماعی پیگیری خواهد شد.

6.توسعه فناوری اطلاعات در بازار سرمایه


تماس با سازمان بورس و اوراق بهادار
آدرس
تهران - میدان ونک - ابتدای خیابان ملاصدرا - شماره 13 - سازمان بورس و اوراق بهادار
صندوق پستی : 6366 - 19935

تلفن سازمان بورس و اوراق بهادار
88679640-45
تلفکس:88679650

پست الکترونیکی سازمان بورس و اوراق بهادار
info@seo.ir

تماس باروابط عمومی سازمان بورس و اوراق بهادار
آدرس
تهران - میدان ونک - ابتدای خیابان ملاصدرا - شماره 13 - سازمان بورس و اوراق بهادار -طبقه همکف

تلفن سازمان بورس و اوراق بهادار
تلفن : 88679540 - 88679541
فکس : 88679543
آدرس سازمان بورس و اوراق بهادار www.seo.ir

کد ارسال سریع پیامک صوتی ایرانسل + توضیحات و تعرفه

قیمت فروش ps5 2016
پخش زنده شبکه سه
Live Home 3D. BeLight Software 3D USA LLC : Free +
نقشه آنلاین ترافیک خیابانهای تهران
توضیحات و نحوه استفاده طرحهای تشویقی رنگی ایرانسل
پیش بینی وضعیت جوی و آب و هوای فردای تهران : آپدیت روزانه
قیمت امروز دلار
فروش ایکس باکس وان ایکس ۱ ترابایت xbox one x
---
© Copyright 2012 oonternet.com