با حضور رييس جمهور تورين محاسباتي ملي و شبكه ملي فرهنگي رونمايي شدند
سایت مرجع
تورين محاسباتي ملي - شبكه ملي فرهنگي - گرید محاسباتي ملي
مراسم رونمايي از دو طرح‌ کلان ملي فناوري و نوآوري «تورين(گرید) محاسباتي ملي» و «شبكه ملي فرهنگي» با حضور رييس جمهور، معاون علمي و فناوري رييس جمهور و وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي در سالن شهيد بهشتي نهاد رياست جمهوري برگزار شد.
به گزارش خبرنگار فناوري ايسنا، در اين مراسم به صورت ويدئو كنفرانس دو طرح كلان ملي فناوري كه با سرمايه گذاري معاونت علمي و فناوري رياست جمهوري به نتيجه رسيده‌اند، رسما افتتاح رسمي شدند.
طرح کلان ملي فناوري «تورين(گرید) محاسباتي ملي» از سال 88 در پژوهشگاه دانش‌های بنیادی(IPM) بر اساس قراردادي بين معاونت علمي و فناوري رياست جمهوري و وزارت علوم، تحقيقات و فناوري آغاز شد. در فاز اول اين طرح كلان ملي فناوري و نوآوري در دو دانشگاه، مرکز ابررایانه ملي راه‌اندازی شد و در فاز دوم حداقل در 12 دانشگاه و مرکز علمي ديگر ، ابر رایانه هايي با توان پردازشي كم راه اندازي و از طريق تورين محاسباتي ملي به يكديگر متصل مي شوند.
پيش از اين دكتر نسرين سلطانخواه، معاون علمي و فناوري رييس جمهور گفته بود كه دانشگاه هاي صنعتي شريف، تهران، تربيت مدرس، صنعتي شيراز، بين المللي امام خميني(ره)، علم و صنعت، تفرش، شيراز، فردوسي مشهد، پژوهشگاه دانش هاي بنيادي، رازي كرمانشاه و مركز بين المللي علوم و تكنولژي پيشرفته كرمان، دوازده دانشگاه و مراكز علمي هستند كه در فازاول اين طرح به گريد ملي متصل مي شوند.

در اين مراسم تعدادي از اين دانشگاه ها و مراكز علمي به شكل ويدئو كنفرانس با محل برگزاري مراسم ارتباط برقرار مي كنند.
به گزارش ايسنا، هدف از فناوري گريد، يكپارچه كردن منابع پردازشي شامل رايانه‌ها، داده هاي خام، آشكارسازها و دستگاه هاي آزمايشگاهي است كه از طريق يك شبكه(مانند اينترنت) به همديگر متصل شده اند؛ با فناوري گريد مي توان منابع محاسباتي يك موسسه يا دانشگاه، دانشگاه ها يا موسسات يك كشور و يا چندين موسسه بين المللي را كه به ترتيب گريد محلي،گريد ملي و گريد جهاني ناميده مي شوند يكپارچه كرد.
همچنين در اين مراسم از فاز اول طرح كلان ملي فناوري «طراحی، تجهیز و راه اندازی شبکه ملی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران» رونمايي مي‌شود. قرارداد اين طرح در سال 88 بين معاونت علمي و فناوري رياست جمهوري و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي منعقد شد. در فاز اول تأمين تجهيزات رايانه‌‌يي مورد نياز 250 مركز فرهنگي در سراسر كشور صورت مي گيرد كه قرار است در مرحله بعدي به 500 مركز افزايش يابد.
ايجاد شبكه ملي فرهنگ از طريق بهره گيري از زير ساخت مناسب و برقراري ارتباط پرسرعت ميان مراكز فرهنگي در سراسر كشور با شبكه ملي داده‌ها، تهيه 200 عنوان بسته‌هاي نرم افزاري رسانه‌‌يي جديد با مضامين و موضوعات فرهنگي و آموزشي متنوع، ايجاد شبكه ارتباطي اختصاصي (VPN) از طريق روش‌هاي برون سپاري و استقرار مجموعه سامانه‌هاي نرم افزاري برخط بر روي شبكه ملي داده‌ها، ارائه 100 عنوان محتوي آموزشي براي پديدآوردن، انتشار و بهره‌گيري از رسانه‌هاي ديجيتال به صورت برخط و برنامه‌ريزي جهت آموزش حرفه‌اي به هزار نفر در سراسر كشور به منظور هدايت و راهنمايي كاربران براي استفاده از آموزش‌هاي بر خط در اين مراكز از ديگر اهداف اين طرح كلان ملي فناوري است
تورين محاسباتي ملي - شبكه ملي فرهنگي - گرید محاسباتي ملي

کد تغییر صدای مکالمات ایرانسل - سرویس جدید ایرانسل

داونلود ویندوز 8.1 به صورت فعال شده Windows 8.1 AIO 20in1 x86/x64 بدون نیاز به اکتیو کردن
پخش زنده شبکه سه
Shovel Knight: Treasure Trove $24.99 Windows 10 app
نقشه آنلاین ترافیک خیابانهای تهران
توضیحات و نحوه استفاده طرحهای تشویقی رنگی ایرانسل
پیش بینی وضعیت جوی و آب و هوای فردای تهران : آپدیت روزانه
قیمت امروز دلار
فروش ایکس باکس وان ایکس ۱ ترابایت xbox one x
---
© Copyright 2012 oonternet.com