نرخ بلیت هواپیما هنوز تغییر نکرده است
سایت مرجع
بلیت هواپیما در مسیرهای مختلف همچون قیمت‌های مصوب قبلی فروخته می‌شود
سه‌شنبه ۶ خرداد ۱۳۹۳ - ۰۱:۳۵

دستورالعمل آزادسازی نرخ بلیت هواپیما از سوی سازمان هواپیمایی به ایرلاین‌ها ابلاغ شده اما هنوز نرخ‌های جدید در بازار اعمال نشده و بلیت هواپیما در مسیرهای مختلف همچون قیمت‌های مصوب قبلی فروخته می‌شود.
حمید غوابش - دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی - در گفت‌وگو با خبرنگار راه خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) گفت: هفته گذشته سازمان هواپیمایی کشوری دستورالعمل آزادسازی نرخ بلیت هواپیما را به شرکت‌های هواپیمایی ابلاغ کرد اما این دستورالعمل به صوت آزمایشی بوده و هنوز قطعی نشده است.

به گفته وی به دلیل اینکه این دستورالعمل موانع و محدودیت‌هایی برای شرکت‌های هواپیمایی داشته در حال مذاکره برای اصلاح آن هستیم.
به گزارش ایسنا، طبق برنامه پنجم توسعه باید نرخ بلیت سفرهای هوایی از حالت دستوری خارج شود که بر این اساس طبق تصویب شورای عالی هواپیمایی و اعلام قائم مقام وزیر راه و شهرسازی مقرر شده بود از 28 اردیبهشت، نرخ‌ها آزاد شود که این دستورالعمل کمی دیرتر از موعد به شرکت‌های هواپیمایی ابلاغ شده اما به دلیل محدودیت‌هایی که دارد هنوز از سوی شرکت‌ها اجرا نشده و نرخ‌های بازار همچون سابق است.
تاکنون قیمت بلیت هواپیما به صورت دستوری از سوی شورای عالی هواپیمایی تعیین و با تایید رییس‌جمهور ابلاغ می‌شد که بر اساس آن در آخرین تغییر که از 14 آبان 91 اعمال شد نرخ بلیت پرواز در مسیرهای داخلی 65 تا 70 درصد افزایش یافت و اکنون هم با همین قیمت فروخته می‌شود.
با توجه به اینکه تاکنون قیمت‌ها در هر مسیر دستوری و مشخص شده بود احتمال تخلف کمتر وجود داشت و مسافران نرخ‌های مصوب را به راحتی مطلع می‌شدند اما اکنون با اجرای آزادسازی و متنوع‌سازی، نرخ‌ها از حالت دستوری خارج می‌شود و ممکن است هر ساعت و هر روز قیمت یک مسیر متفاوت باشد.

البته این امر مزایایی از جمله رقابت‌پذیری میان ایرلاین‌ها را دارد و مسافران هم می‌توانند برای ارزان شدن سفر خود زمان‌های کم‌تقاضاتر را انتخاب کنند اما نگرانی که در این زمینه وجود دارد این است که با توجه به سخت شدن نظارت در این شرایط ، بازار فروش بلیت چگونه خواهد بود؟
بلیت هواپیما در مسیرهای مختلف همچون قیمت‌های مصوب قبلی فروخته می‌شود

PlayStation 5 series 1300 1315 1316 Prices

قیمت فروش ps5 2016
پخش زنده شبکه سه
Karaoke One
وضعیت ترافیک جاده ها
توضیحات و نحوه استفاده طرحهای تشویقی رنگی ایرانسل
پیش بینی وضعیت جوی و آب و هوای فردای تهران : آپدیت روزانه
قیمت امروز دلار
فروش ایکس باکس وان ایکس ۱ ترابایت xbox one x
---
© Copyright 2012 oonternet.com