سم بیضه یا نخستین قرص ضدباروری برای مردان
سایت مرجع
پژوهشگران علوم پزشکی می گویند  در تلاش برای ساخت قرصی هستند که می تواند نخستین قرص ضد باروری برای مردان باشد این قرص به دلیل نداشتن هرگونه استروئید، هیچ عوارض جانبی برای فرد در بر ندارد
پژوهشگران علوم پزشکی می گویند در تلاش برای ساخت قرصی هستند که می تواند نخستین قرص ضد باروری برای مردان باشد این قرص به دلیل نداشتن هرگونه استروئید، هیچ عوارض جانبی برای فرد در بر ندارد.
به گزارش خبرنگار سایت پزشکان بدون مرز ، یکی از ویژگی‌های اصلی این قرص‌ها این است که فقط کافی است آقایان یک بار و یک دوز از این قرص را مصرف کنند. مصرف این دوز از این قرص‌ها می‌تواند انزال را از اسپرم پاک کند. جالب‌تر اینکه این قرص‌های ضد بارداری مردانه اصلا حاوی هورمون نیستند.
به گزارش خبرنگار سایت پزشکان بدون مرز ، این در حالی است که قرص‌های ضدبارداری زنانه،‌ حاوی هورمون هستند و مصرف آنها در تمام دوره جنسی روی ترشح هورمون‌ها از بدن بانوان اثر می‌گذارند. اما هنوز معلوم نیست قرص‌های ضدبارداری مردانه، روشی آسان و بی‌خطر برای کنترل بارداری در بین زوج‌‌ها به شمار برود.

پژوهشگران مرکز پزشکی دانشگاه کلمبیا دریافتند میزان اندکی از این دارو بدون آنکه عوارض جانبی داشته باشد می تواند مانع از تولید اسپرم شود .
به گفته این دانشمندان، فرد پس از متوقف کردن مصرف قرص ضد باروری دوباره توان بارور سازی را باز می یابد.
آزمایش بر روی این داروی جدید نشان داد، دوزهای اندک این ترکیب با دخالت در فعالیت گیرنده های اسید رتینوئیک RAR ، موجب نازا شدن موش های نر می شود.
دانشمندان از ۱۰۰ سال پیش می دانسته اند اگر حیوان نر از مصرف ویتامین آ محروم شود، عقیم می شود.
دکتر “دبرا جی. ولگموس” استاد ژنتیک و مجری این تحقیقات از دانشگاه کلمبیا در حال بررسی ناباروری مردان بود که با مقاله ای در مورد ترکیب دارویی خاصی مواجه شد که برای درمان بیماری های پوستی و التهابی مورد آزمایش قرار داشت.
ظاهرا در آزمایش ها این ترکیب خاص موجب بروز تغییرات جهش مانند شده بود.
این رویداد موجب شد سهام شرکت سازنده آن ترکیب به شدت سقوط کند و ترکیب ساخته آن “سم بیضه” نام بگیرد.
از سوی دیگر محققان دانشگاه کلمبیا دریافتند اگرچه ممکن است یک ترکیب برای فردی “سم” باشد اما می تواند برای فرد دیگری “ضدبارور” شود.
از این رو تصمیم گرفتند این ترکیب را بررسی کنند تا ببینند آیا در دوزهای بسیار پایین مانع از باروری می شود یا خیر.
آنها دریافتند نازایی برگشت پذیر موش های نر با دوزهای یک میلیگرم در هر کیلوگرم وزن بدن به مدت یک دوره چهار هفته ای امکان پذیر است.

محققان بر عدم وجود هرگونه عوارض جانبی این داروی جدید تاکید کردند.
پژوهشگران علوم پزشکی می گویند  در تلاش برای ساخت قرصی هستند که می تواند نخستین قرص ضد باروری برای مردان باشد این قرص به دلیل نداشتن هرگونه استروئید، هیچ عوارض جانبی برای فرد در بر ندارد

نقشه ترافیک آنلاین تهران

قیمت فروش ps5 2016
پخش زنده شبکه سه
download Minecraft for Windows 10
وضعیت ترافیک جاده ها
توضیحات و نحوه استفاده طرحهای تشویقی رنگی ایرانسل
پیش بینی وضعیت جوی و آب و هوای فردای تهران : آپدیت روزانه
قیمت امروز دلار
فروش ایکس باکس وان ایکس ۱ ترابایت xbox one x
---
© Copyright 2012 oonternet.com