مصرف اسیدهای چرب اُمگا ۳ (OMEGA-3 ) به مهارت خواندن کودکان کمک می کند
سایت مرجع
تقویت مهرات خواندن کودکان با مصرف امگا۳
پژوهشگران علوم پزشکی در دانشگاه آکسفورد می گویند براساس نتایج یک تحقیق که به تازگی انجام داده اند ، کودکانی که مهارت خواندن ضعیفی دارند می توانند با مصرف روزانه مکمل های اسیدهای چرب امگا ۳ (OMEGA-3 ) که درغذاهای دریایی و برخی جلبک ها یافت می شود، مهارت خواندن خود را تقویت کنند.
به گزارش خبرنگار سایت پزشکان بدون مرز ، اسید چرب امگا ۳ خانواده‌ای از اسیدهای چرب اشباع نشده هستند که اولین پیوند دوگانه آن‌ها بین سومین وچهارمین کربن در زنجیره کربنی قرار گرفته‌است.اسیدهای امگا ۳ برای تنظیم فعالیت بدن انسان موادی ضروری هستند.ولی در بدن ساخته نمی‌شوند .

پژوهشگران دانشگاه آکسفورد در این تحقیق به ۳۶۲ کودک هفت تا ۹ ساله برای ۱۶ هفته روزی ۶۰۰ میلی گرم قرص اسید چرب امگا ۳ دادند.
دانشمندان متوجه شدند کودکانی که مهارت خواندن آنها از حد عادی پایین تر بود سه هفته پس از مصرف مکمل امگا۳ مهارت خواندنشان نسبت به کودکانی که دارونما مصرف می کردند، تقویت شد.
دکتر ˈآلکس ریچاردسونˈ محققی که در این مطالعه شرکت داشت ، گفت : نتایج این مطالعه نشان داد که مصرف روزانه مکمل های امگا ۳ عملکرد خواندن کودکانی که مهارت خواندنشان از حد عادی پایین تر است ، تقویت می کند و به این کودکان کمک می کند که مهارت خواندن خود را به پای هم سن و سالانشان برسانند.

پل مونت گومریˈ استاد مداخله روانی در مرکز مداخله مبتنی بر شواهد در دانشگاه آکسفورد گفت: مطالعات قبلی نشان داده بود که مصرف روزانه امگا۳ به کودکان مبتلا به وضعیت هایی مانند اختلال هماهنگی رشد و نارساخوانی کمک می کند اما این نخستین مطالعه ای است که این نتایج مثبت را در کودکان مدرسه ای نشان داده است.
حضور امگا ۳ در جانداران آبزی همچون قزل آلا، تن، هالیبوت (نوعی ماهی پهن بزرگ) و دیگر جانداران دریایی از جمله خزه و جلبک و نیز گیاهانی نظیر خرفه و همچنین دانه های روغنی را اثبات کرد.اسیدهای چرب امگا ،۳ نقش مهمی در کارکرد فعالیت های مغذی و به خصوص تقویت حافظه و نیز فعالیت های قلب دارند.
کارشناسان مصرف مواد حاوی امگا ۳ را حداقل دو بار در هفته توصیه کرده اند.

تحقیقات نشان داده است زنان باردار، مادران شیرده و کودکان باید برای تامین امگا ۳ مورد نیاز بدن خود از قرص های مکمل امگا ۳ استفاده نمایند .
تقویت مهرات خواندن کودکان با مصرف امگا۳

کد تغییر صدای مکالمات ایرانسل - سرویس جدید ایرانسل

قیمت فروش ps5 2015
پخش زنده شبکه سه
Live Home 3D. BeLight Software 3D USA LLC : Free +
وضعیت ترافیک جاده ها
توضیحات و نحوه استفاده طرحهای تشویقی رنگی ایرانسل
پیش بینی وضعیت جوی و آب و هوای فردای تهران : آپدیت روزانه
قیمت امروز دلار
فروش ایکس باکس وان ایکس ۱ ترابایت xbox one x
---
© Copyright 2012 oonternet.com