مصرف روزانه ویتامین D از سرماخوردگی کودکان در زمستان جلوگیری می کند
سایت مرجع
برای دور نگه داشتن کودکان از بیماری‌های سرماخوردگی و آنفلوانزا در هوای سرد ، توصیه می شود که به طور روزانه به آنها ویتامین D داده شود
پژوهشگران علوم پزشکی می گویند یافته های یک مطالعه جدید نشان می دهد که مصرف روزانه مکمل های ویتامین D می تواند خطر عفونت های تنفسی در کودکان را کاهش دهد.
به گزارش خبرنگار سایت پزشکان بدون مرز، این محققین می گویند : برای دور نگه داشتن کودکان از بیماری‌های سرماخوردگی و آنفلوانزا در هوای سرد، توصیه می شود که به طور روزانه به آنها ویتامین D داده شود. این ویتامین کودکان را از تمام عفونتهای تنفسی حفظ می کند.
ویتامین D به طور طبیعی در پاسخ به تابش آفتاب در بدن ساخته می شود، اما در زمستان‌ها که تابش خورشید به ندرت دیده می شود، نگهداری آن در سطح کافی برای بدن مشکل می شود، در اینجا است که مصرف مکمل‌ها مورد نیاز است.

در این مطالعه نزدیک به ۲۵۰ دانش آموز در مغولستان با سطوح خونی پایین ویتامین D در زمستان، مورد بررسی قرار گرفتند. محققان دریافتند مصرف روزانه مکمل ویتامین D خطر عفونت تنفسی را در آنها به نصف کاهش داد.
به کودکان در این مطالعه ۳۰۰ واحد بین المللی (IU) ویتامین D در روز که بالاتر از دوز توصیه شده در ابتدای پژوهش بود؛ داده شد.
موسسه ملی پزشکی ایالات متحده در حال حاضر دوز روزانه ۴۰۰ IU را برای کودکان توصیه می کند در حالی که گروه های دیگر دوزهای روزانه تا یکهزار IU را برای کودکان در معرض خطر کمبود ویتامین D توصیه می کنند.
برای انجام این مطالعه، یک تیم تحقیقاتی بین المللی روی چند کودک مغول که سطح ویتامین D بدنشان پایین بود بررسی‌هایی انجام دادند.

محققان در پایان این مطالعه دریافتند که با پیشنهاد مصرف مکملهای روزانه ویتامین D، کاهش چشم گیری در ابتلا به عفونت‌های تنفسی در بین این کودکان به وجود آمد.
نویسنده مسئول مطالعه دکتر کارلوس کامارگو، از بیمارستان عمومی ماساچوست، گفت: نتایج این مطالعه، شواهد قوی دال بر ارتباط سببی بین کمبود ویتامین D و عفونت های تنفسی فراهم می کند و درمان کودکان با ویتامین D کم توسط یک مکمل ارزان و مطمئن از برخی از عفونت های تنفسی، جلوگیری خواهد کرد.
کامارگو عنوان کرده است :” کار آزمایی تصادفی نشان داده است که ویتامین D اثرات مهمی در ابتلا به بیماری های عفونی دارد.”

در ادامه این مطالعه محققان دیگری نیز آزمایش‌هایی درباره فواید ویتامین D انجام داده‌اند که نشان می دهد، این ویتامین نقش حیاتی در رشد کلی کودک دارد و به قوت استخوان‌ها و ماهیچه‌ها کمک می کند.
گفتنی است، ویتامین D بیشتر برای نقشی که در سلامت استخوان دارد، شناخته شده است، اما بسیاری از مطالعات اخیر نشان داده اند که این ویتامین نقش های مهم دیگری نیز از جمله در عملکرد سیستم ایمنی ایفا می کند.
بدن به طور طبیعی در نور آفتاب ویتامین D تولید می کند.
حفظ سطوح کافی از این ویتامین در فصل زمستان می تواند برای افرادی که در مناطق خاصی زندگی می کنند نظیر شمال ایالات متحده و کانادا که روزانه در این مناطق تغییرات عمده فصلی در نور آفتاب وجود دارد، چالش برانگیز باشد.

شایان ذکر است، این پژوهش به صورت آنلاین در چاپ جدید مجله Pediatrics منتشر شده است.
برای دور نگه داشتن کودکان از بیماری‌های سرماخوردگی و آنفلوانزا در هوای سرد ، توصیه می شود که به طور روزانه به آنها ویتامین D داده شود

نقشه ترافیک آنلاین تهران

قیمت فروش ps5 2016
پخش زنده شبکه سه
Adobe Photoshop Elements 15 save $40.00  •  2 days remaining
وضعیت ترافیک جاده ها
توضیحات و نحوه استفاده طرحهای تشویقی رنگی ایرانسل
پیش بینی وضعیت جوی و آب و هوای فردای تهران : آپدیت روزانه
قیمت امروز دلار
فروش ایکس باکس وان ایکس ۱ ترابایت xbox one x
---
© Copyright 2012 oonternet.com