خروج چربی از راه تنفس در فرآیند کاهش وزن
سایت مرجع
چربی به شکل بازدم از بدن خارج می‌شود
پنجشنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۳ - ۱۰:۱۲

متخصصان در پاسخ به این پرسش که در فرآیند کاهش وزن، وزن مازاد بدن چه می‌شود، اظهار داشتند: چربی به شکل بازدم از بدن خارج می‌شود.

به گزارش سرویس «سلامت» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، در این مطالعه جدید متخصصان به توضیح این مورد پرداختند که چگونه چربی اضافی در فرآیند کاهش وزن از بدن حذف می‌شود. به گفته کارشناسان چربی‌ها به سادگی به انرژی، حرارت یا بخش‌های کوچکتر تبدیل نمی‌شوند و پس از آن از بدن دفع شوند.

در حقیقت بدن پروتئین‌های مازاد یا کربوهیدرات‌های موجود در رژیم غذایی را به شکل چربی به خصوص مولکول‌های تری‌گلیسرید ذخیره می‌کند. برای افرادی که بخواهند وزن خود را کاهش دهند، لازم است این تری‌گلیسرید به شکل بلوک‌هایی تجزیه شده و سپس اکسیده شود.

زمانیکه تری‌گلیسرید اکسیده می‌شود مستلزم آن است تعداد زیادی مولکول اکسیژن مصرف شود و کربن دی اکسید و آب را به عنوان محصولات زائد تولید می‌کند. به طور مثال برای سوزاندن 10 کیلوگرم چربی فرد باید 29 کیلوگرم اکسیژن استفاده کند و فرآیند شیمیایی سوختن این چربی به تولید 28 کیلوگرم کربن دی اکسید و 11 کیلوگرم آب منجر می‌شود.

به گزارش ایسنا به نقل از لایوساینس، «روبن میرمن» و «آندرو براون» از دانشگاه نیوساوت ولز استرالیا و از محققان این مطالعه اظهار داشتند: در طول فرآیند کاهش وزن 84 درصد از چربی به کربن دی اکسید تبدیل شده و از طریق ریه‌ها از بدن خارج می‌شود و ریه‌ها ارگان‌ اصلی در کاهش وزن به حساب می‌آید. در حالیکه 16 درصد باقی مانده به آب تبدیل می‌شود،‌ این آب تولید شده می‌تواند به شکل ادرار، تعریق، اشک یا دیگر ترشحات بدن دفع شود.
چربی به شکل بازدم از بدن خارج می‌شود

داونلود ویندوز 8.1 به صورت فعال شده Windows 8.1 AIO 20in1 x86/x64 بدون نیاز به اکتیو کردن - نسخه نوامبر 2013

قیمت فروش ps5 2016
پخش زنده شبکه سه
Hulu App Now Available for Windows 10
وضعیت ترافیک جاده ها
توضیحات و نحوه استفاده طرحهای تشویقی رنگی ایرانسل
پیش بینی وضعیت جوی و آب و هوای فردای تهران : آپدیت روزانه
قیمت امروز دلار
فروش ایکس باکس وان ایکس ۱ ترابایت xbox one x
---
© Copyright 2012 oonternet.com