بگذارید کودک هر زمان که دوست دارد مسواک بزند
سایت مرجع
تمیز کردن دندانهای کودک همزمان با رویش نخستین دندان شیری آغاز می شود
پژوهشگران می گویند گرچه بسیاری از والدین ، کودک خود را در ساعات پایانی شب که خسته و خواب الود است مجبور به مسواک زدن می کنند. اما این شیوه ای صحیح برای حفظ سلامتی دندانهای کودک و ایجاد علاقمندی و ایجاد یک عادت مفید برای مسواک زدن در او نیست
به گزارش خبرنگار سایت پزشکان بدون مرز، دندانپزشکان به والدین توصیه می کنند در هرساعتی ازشبانه روز زمانی که کودک آمادگی و نشاط لازم رابرای مسواک زدن دارد ، این کار صورت بگیرد زیرا مسواک زدن در فرصت کافی همراه با نشاط , علاوه بر تمیز شدن بهتر دندان ها در ایجاد فرهنگ بهداشت مسواک زدن مرتب و توجه به پاکیزگی دندانها تاثیر بیشتر و بهتری دارد.
تمیز کردن دندانهای کودک همزمان با رویش نخستین دندان شیری آغاز می شود. در این زمان باید دندانهای شیرخوار را با استفاده از پنبه , گاز یا تکه پارچه ای تمیز و مرطوب که به دور انگشت پیچیده ایم تمیز کنیم .

از سن دو و نیم سالگی که تقریبا تمام دندانهای شیری کودک روییده اند , مسواک زدن البته توسط والدین آغاز می شود.
والدین بهتر است مسواک کردن دندانهای کودک را تا سن هشت سالگی تا هنگام اشنایی کامل کودک با شیوه صحیح مسواک زدن خود برعهده بگیرند.
به یاد داشته باشید که پوسیدگی دندان در کودکان یک موضوع چند عاملی است و عواملی از قبیل نوع، جنس، وضعیت و بهداشت دندان، مصرف شیرینی و میکروارگانیسم های موجود در دهان کودک در ایجاد این عارضه دخیل هستند و می توانند زمینه را برای پوسیدگی دندان فراهم کنند.
عادت‌های مثبت در کودکان به مراتب راحت تر از بزرگسالی شکل می گیرد و از طرف دیگر، عادت های بد در میان بزرگسالان می توانند باعث بیماری شود، اما برای جلوگیری از این مشکلات چه باید کرد و مسواک زدن از چه زمانی باید آغاز شود؟

پزشکان معتقدند شروع مسواک زدن کودکان زمان مشخصی ندارد و مسواک زدن دندان‌ها همزمان با ظاهر شدن آنها در دهان کودکان باید شروع شود.
مسواک زدن کودکان تا ۳ سالگی باید توسط خود والدین انجام شود و در سنین ۳ تا ۶ سالگی والدین باید کودکان را به مسواک زدن تشویق کنند تا خود آنها مسواک زدن را یاد بگیرند، اگرچه مسواک زدن هرگز نباید بدون نظارت والدین صورت بگیرد زیرا در غیر این صورت ممکن است کودکان مسواک زدن را کنار بگذارند.
در واقع این نظارت تا به‌وجود آمدن یک عادت مثبت در کودک باید ادامه پیدا کند.
مسواک کودکان نیز باید برس کوچک و البته نرمی داشته باشد تا مسواک زدن برای کودکان سخت و ناخوشایند نباشد و مسواک زدن کودکان باید ۲ بار در روز و با خمیر دندان فلوراید انجام شود.
پزشکان می‌گویند رعایت این نکات و آموزش مسواک زدن به کودکان و تشویق آنان به این کار نقشی حیاتی را در بهداشت دندان‌ها دارد که والدین در این زمینه نقش تعیین‌کننده‌ای ایفا می‌کنند.
بررسی‌ها نشان می‌دهد ۲۰ در صد از بزرگسالان در انگلستان از خونریزی لثه دنج می‌برند که نیمی از آنها به سادگی آن را نادیده می‌گیرند و تمامی این بیماری ناشی از عادت‌های بد در مسواک زدن در دوران کودکی است.
تمیز کردن دندانهای کودک همزمان با رویش نخستین دندان شیری آغاز می شود

میزبان تماس کد سرویس جدید ایرانسل

قیمت فروش ps5 2016
پخش زنده شبکه سه
Batman: The Enemy Within - The Telltale Series
وضعیت ترافیک جاده ها
توضیحات و نحوه استفاده طرحهای تشویقی رنگی ایرانسل
پیش بینی وضعیت جوی و آب و هوای فردای تهران : آپدیت روزانه
قیمت امروز دلار
فروش ایکس باکس وان ایکس ۱ ترابایت xbox one x
---
© Copyright 2012 oonternet.com