آشنایی با حمله قلبی
سایت مرجع
بیماری شریان های تغذیه کننده قلب یا شریان های کورونری در نتیجه جمع شدن موادی به نام پلاک در در دیواره های درونی شریان های کورونری رخ می دهد
اغلب حمله های قلبی در نتیجه “بیماری شریان های تغذیه کننده قلب یا شریان های کورونری” (CAD) رخ می دهند . CAD در نتیجه جمع شدن موادی به نام پلاک در در دیواره های درونی شریان های کورونری رخ می دهد.
به گزارش خبرنگار سایت پزشکان بدون مرز ، حمله قلبی هنگامی رخ می دهد که لخته ای به حد کافی بزرگ در شریان تنگ شده بوسیله پلاک ایجاد می شود و همه یا بیشتر جریان خون در آن شریان را قطع می کند.
ایجاد لخته به علت پاره شدن پلاک رخ می دهد. در این حالت لخته ای بر روی سطح پلاک تشکیل می شود. این لخته می تواند باعث انسداد کامل جریان خون شود.
قطع جریان خون در این شریان مانع از رسیدن خون غنی از اکسیژن به بخش هایی از عضله قلب می شود که بوسیله آن تغذیه می شدند. فقدان اکسیژن به عضله قلب آسیب می رساند. اگر این انسداد به سرعت برطرف نشود، عضله آسیب دیده شروع به مردن می کند.

آسیب دیدن یخشی از عضله قلب باعث می شود که قلب نتواند تلمبه کردن خون را به خوبی انجام دهد. در این حالت ممکن است درد یا ناراحتی قفسه سینه،بازو،پشت یا فک؛ تنگ نفس یا سایر علائم بروز کند.
اگر انسداد شریان در طول چند ساعت برطرف نشود، بخشی از عضله آسیب دیده قلب خواهد مرد و بافت جوشگاهی جای آن را خواهد گرفت،
این آسیب قلب بر حسب وسعت آن ممکن است در درازمدت علائم آشکاری نداشته باشد یا اینکه به علت از دست رفتن توانایی قلب در تلمبه کردن خون علائم شدید و درازمدت نارسایی قلب ایجاد شود.
حمله قلبی همچنین ممکن است در نتیجه مشکلات عرق خونی بسیار کوچک و ذره بینی تغذیه کننده قلب باشد.این عارضه را بیماری عروق کوچک (microvascular disease) می نامند. اعتقاد بر این است که این عارضه در زنان شایع تر از مردان است.

یک علت کمتر شایع حمله قلبی اسپاسم یا سفت شدن شدید یک شریان کورونری است که جریان خون در شریان را مختل می کند.
این انقباض و سفت شدن ممکن است در شریان های کورونری که مبتلا به CAD نیستند، رخ دهد. همیشه روشن نیست که چه چیزی باعث این سفت شدن شریان های کورونری می شود، اما گاهی این عارضه با موارد زیر همراه است:
▪ مصرف برخی از داروها و مواد مانند کوکائین.
▪ استرس عاطفی یا درد.
▪ قرارگرفتن در معرض سرمای شدید.
▪ سیگار کشیدن.
بیماری شریان های تغذیه کننده قلب یا شریان های کورونری در نتیجه جمع شدن موادی به نام پلاک در در دیواره های درونی شریان های کورونری رخ می دهد

کد تغییر صدای مکالمات ایرانسل - سرویس جدید ایرانسل

داونلود ویندوز 8.1 به صورت فعال شده Windows 8.1 AIO 20in1 x86/x64 بدون نیاز به اکتیو کردن
پخش زنده شبکه سه
BINGO Blitz - Free Bingo Free Windows 10 App
وضعیت ترافیک جاده ها
توضیحات و نحوه استفاده طرحهای تشویقی رنگی ایرانسل
پیش بینی وضعیت جوی و آب و هوای فردای تهران : آپدیت روزانه
قیمت امروز دلار
فروش ایکس باکس وان ایکس ۱ ترابایت xbox one x
---
© Copyright 2012 oonternet.com