نوزادانی که در جایی گرم و نرم نگه داشته شده اند، کمتر گریه و بی تابی می کنند
سایت مرجع
گرم نگه داشتن نوزادان هنگامی که تزریق روی آنها صورت می گیرد نسبت به شیوه هایی که امروزه پزشکان از آنها استفاه می کنند، در تسکین درد آنها موثرتر است
گرم نگه داشتن نوزادان هنگامی که تزریق روی آنها صورت می گیرد، نسبت به شیوه هایی که امروزه پزشکان از آنها استفاه می کنند، در تسکین درد آنها موثرتر است.
به گزارش خبرنگار سایت پزشکان بدون مرز به نقل از بی بی سی ، بر اساس تحقیقاتی که در نشریه “درد” (Pain) منتشر شده، نوزادانی که در جایی گرم و نرم نگه داشته شده اند، نسبت به نوزادانی که پزشکان به آنها محصولات شکری یا پستانک می دهند، کمتر گریه و بی تابی می کنند.
این تحقیق روی ۴۷ نوزاد صورت گرفته است.
پزشکان سعی می کنند در طول فرایندهایی چون واکسیناسیون و گرفتن نمونه خون، درد نوزادان را کاهش دهند.

زمانی که مغز نوزاد در حال رشد است، نگرانی هایی درباره استفاده از دارو وجود دارد، به همین دلیل، برای تسکین درد نوزاد، از شیوه های دیگری چون دادن قطره و قرص های شکری، پستانک و شیر مادر توصیه می شود.
قطره یا قرص های شکری بیشتر از سایر این شیوه ها استفاده می شود، هر چند نگرانی هایی درباره میزان تاثیر آن وجود دارد.
در تحقیق تازه که در بیمارستان کودکان شیکاگو کومر صورت گرفته، ۴۷ نوزاد سالم، برای تزریق واکسیناسیون هپاتیت بی به آنها، به سه گروه تقسیم شدند – گروه نوزادانی که گرم نگه داشته می شدند، گروهی که به آنها محصولی شیرین داده می شد، و گروهی که پستانک می مکیدند.
واکنش های نوزادان به تزریق – گریه، در هم کشیدن صورت، و ضربان قلب آنها- در حال تزریق و بعد از آن، ثبت شد.
گریه و در هم کشیدن صورت نوزادانی که در گروه “گرم” قرار گرفته بودند، زودتر از گریه نوزادان سایر گروه ها تمام شد. تقریبا یک چهارم نوزادان این گروه اصلا گریه نکردند، و این در حالی بود که نوزادانی که به آنها شکر داده شده بود، همه گریه کردند.

در همه گروه ها میزان ضربان قلب بعد از تزریق بالا رفت و بعد تقریبا با همان سرعت پایین آمد.
نویسندگان مقاله نتیجه گرفته اند که “فراهم کردن گرمای طبیعی برای نوزادان تازه متولد شده در طول یک فرایند دردآلود، گریه و درهم کشیدن صورت را که به طور طبیعی با واکسیناسیون دردناک همراه است، کاهش می دهد.”
“ما نشان داده ایم که قراردادن نوزادان در معرض گرمای بیرونی، به اندازه شیوه هایی چون مکیدن پستانک و چیزهایی با منبع ساکروز موثر است، اگر بیش از آنها موثر نباشد.”
تحقیقات بیشتری در این باره لازم است تا مشخص شود که آیا این شیوه تسکین درد می تواند به صورت مداوم توسط پزشکان استفاده شود یا نه؛ چرا که سوالاتی همچون میزان دمای مناسب برای نوزادان هنوز بی پاسخ مانده است.
گرم نگه داشتن نوزادان هنگامی که تزریق روی آنها صورت می گیرد نسبت به شیوه هایی که امروزه پزشکان از آنها استفاه می کنند، در تسکین درد آنها موثرتر است

داونلود ویندوز 8.1 به صورت فعال شده Windows 8.1 AIO 20in1 x86/x64 بدون نیاز به اکتیو کردن - نسخه نوامبر 2013

داونلود ویندوز 8.1 به صورت فعال شده Windows 8.1 AIO 20in1 x86/x64 بدون نیاز به اکتیو کردن
پخش زنده شبکه سه
BINGO Blitz - Free Bingo Free Windows 10 App
وضعیت ترافیک جاده ها
توضیحات و نحوه استفاده طرحهای تشویقی رنگی ایرانسل
پیش بینی وضعیت جوی و آب و هوای فردای تهران : آپدیت روزانه
قیمت امروز دلار
فروش ایکس باکس وان ایکس ۱ ترابایت xbox one x
---
© Copyright 2012 oonternet.com