چگونه علائم آلرژی فصلی را کاهش دهیم ؟
سایت مرجع
کاربردی ترین اقدامات طبیعی برای کاهش علائم آلرژی های فصلی
آلرژى فصلى یکى از شایعترین آلرژیهاست . آلرژى فصلى یا به عبارت دقیقتر التهاب بینى ناشى از آلرژى معمولاً در بهار و تابستان به وجود مى‌آید و ناشى از گرده‌هاى گیاهى است. این بیمارى ناشى از استنشاق گرده‌هاى گیاهى و نیز وارد شدن آن به چشم است.
به گزارش خبرنگار سایت پزشکان بدون مرز ، زمان بروز علائم بیمارى ممکن است از اوایل بهار تا اواخر تابستان بر حسب گرده گیاهى که به آن حساسیت دارید و زمان معین گرده افشانى آن گیاه متفاوت باشد. معمولاً یک زمینه خانوادگى هم در مبتلایان وجود دارد.
افراد داراى آلرژى به گرده‌هاى گیاهى ممکن است همزمان به میوه‌ها و سبزیجات خاص و نیز به بعضى آجیلها و مغزهاى خوراکى هم حساسیت داشته باشند .
علائم اصلى بیمارى حملات مکرر عطسه ، آبریزش بینى ، خارش و آبریزش چشمها، احساس خارش در گلو ، سقف دهان و گوشها، کاهش تمرکز و احساس ناخوشى کلى است.

تحقیقات نشان می‌دهد، التهاب مخاط بینی ناشی از آلرژیهای فصلی می‌تواند در طول همه ماههای سال ایجاد شده و افراد را با مشکل مواجه کند. طبق نظریه‌ای که بین مردم رایج است، آلرژیهای فصلی تنها در فصل بهار اتفاق می‌افتد و شدت می‌یابد، اما در عین حال پژوهشهای جدید نشان می‌دهد التهاب مخاط بینی ارتباط به فصل خاصی ندارد و به خصوص در افراد مبتلا به آسم نباید نادیده گرفته شود.
آمارها نشان می‌دهد که از هر ۱۰ فرد مبتلا به آسم ۸ نفر از آلرژیهای فصلی رنج می‌بردند.
به اعتقاد پژوهشگران، عوامل مختلفی در بروز آلرژیهای فصلی موثر است که به فصل خاصی ارتباط ندارد و برای درمان این دو بیماری به صورت همزمان استفاده از کورتیزون استنشاقی (بکلومتازون بینی) می‌تواند، التهاب مجاری بینی و برونشیت‌ها را کاهش داده و درمان موثری محسوب شود.
به اعتقاد ۲۵ درصد از تمام کسانی که در دنیا زندگی می کنند و از این بیماری رنج می برند نیمه تاریک بهار است که می تواند به میزان قابل ملاحظه ای از جلوه این فصل زیبا بکاهد.

در سال ۱۹۹۸ نتایج تحقیقاتی که در اروپا و با شرکت ۱۰۰ هزار بیمار مبتلا به انواع آلرژی انجام شد نشان داد که بین ۱۰٫۹ تا ۱۸٫۶ درصد از این بیماران از آلرژی فصلی رنج می برند و در سوئیس موارد ابتلا به آلرژی در مدت ۶۶ سال با یک افزایش ۱۲ برابری مواجه شده است. در آمریکا بیماری های آلرژیکی به بیش از ۵۰ میلیون نفر، تقریبا در حدود ۲۰ درصد از جمعیت این کشور آسیب می رساند.
نتایج تازه ترین تحقیقات دانشمندان موسسه تحقیقات غذایی نورویچ انگلیس که به تازگی و با فرارسیدن فصل بهار در مجله علمی Clinical and Experimental Allergy منتشر شده است نشان می دهد که ارتباط مستقیمی میان رژیم غذایی، سلامت سیستم ایمنی، عملکرد دستگاه گوارش و باکتری های حاضر در روده با بروز علائم آلرژی های فصلی وجود دارد و در این میان، رژیم غذایی برپایه مواد «پروبیوتیک» نقش مهمی در کاهش این علائم ایفا می کنند.
این بررسی ها بر روی دو گروه از بیماران مبتلا به آلرژیهای فصلی انجام شد. به یک گروه به مدت دو هفته شیر محتوی لاتیک پروبیوتیک داده شد درحالی که در این دوره زمانی برای گروه دوم پلاسیبو (داروی بی اثر) تجویز شد.
این محققان با استفاده از آزمایش خون روزانه، پاسخهای سیستم ایمنی داوطلبان را در پیک آلرژی (ماه آوریل) در مدت دوره ماکسیمم آلرژی (ژوئن) و یک ماه پس از فصل آلرژی (آگوست) کنترل کردند.
نتایج این تحقیقات نشان داد آلرژی در افرادی که از شیر پروبیونیک استفاده کرده بودند تا حد چشمیگری کاهش یافته است.

درمان علائم آزار دهنده و ناخوشایند آلرژی ها در هر فصل و زمانی از سال حائز اهمیت است.
درعین حال برای بهبود این علائم استفاده کردن از راه کارهای طبیعی بویژه مهم و ضروری است. آمارها نشان می دهد که ۴۰ میلیون نفر از آمریکایی ها به آلرژی های فصلی و هوازی مبتلا هستند.
آلرژی های فصلی نتیجه واکنش غیرطببیعی یک سیستم ایمنی ضعیف و معیوب در برابر یک ماده طبیعی و بی ضرر موسوم به «گرده» است و از آنجا که داروهای آلرژی فقط سرپوشی روی علائم حساسیت ها می گذارند و بلکه حتی سیستم ایمنی بدن را ضعیف تر می کنند بنابراین راه کار مناسب تر برای بهبود این علائم یک گزینه درمانی طبیعی است. به این ترتیب یک سیستم ایمنی سالم و فعال می تواند در عین حال از شما در برابر سرماخوردگی ها، انواع آنفلوآنزا، عفونت ها، ویروس ها و بسیاری از بیماریها به طور طبیعی حفاظت کند.کاربردی ترین اقدامات طبیعی برای کاهش علائم آلرژی های فصلی عبارتند از:
سینوس های خود را روزانه شست و شو دهید. بهترین شیوه برای پاک کردن سینوس ها شست و شوی مجاری بینی با محلول آب نمک است. با انجام همین اقدام ساده یک یا دو بار در روز می توانید به میزان زیاد و یا حتی به طور کامل علائم آلرژی فصلی را برطرف کنید. در روزهای خشکی که باد می وزد حتی الامکان در منزل یا سایر فضاهای بسته بمانید و از رفتن به فضای باز خودداری کنید. برای افرادی که آلرژی فصلی دارند بهترین زمان برای خارج شدن از منزل پس از یک بارندگی خوب است چون باران گرده های موجود در هوا را می شوید.

از تهویه کننده های هوا و فیلترها استفاده کنید. در فصل آلرژی پنجره ها را ببندید و دستگاه تهویه را روشن کنید. در فضای خیلی مرطوب با استفاده از دستگاه رطوبت زدا هوا را خشک نگه دارید چون رطوبت زیاد باعث رشد هاگ ها و قارچ ها می شود و آلرژی را تشدید می کند.

به جای فرش و قالی از کف پوش استفاده کنید. قالی ها محل تجمع گرد وغبار و گرده ها و سایرعوامل آلرژی زا هستند. کارهای باغ داری و گل کاری را به زمان پس از گرده افشانی و بعد از پایان فصل آلرژی موکول کنید.

در صورتى که مى‌دانید به چه گرده گیاهى حساس هستید سعى کنید در فصل گرده افشانى آن گیاه از رفتن به محلهاى رویش آن گیاه خوددارى کنید. از عینکهاى آفتابى براى جلوگیرى از وارد شدن گرده‌ها به چشمهایتان استفاده کنید.

داخل بینى‌تان را با سرم نمکى (نرمال سالین) شستشو دهید یا اندکى وازلین داخل بینى‌تان بمالید.

اگر در محل زندگی‌تان گرده‌هاى گیاهى در فضا پراکنده مى‌شوند، درها و پنجره‌هاى اتاق خوابتان را در وسط صبح (حدود ساعت ۱۰) و ابتداى غروب (حدود ساعت ۷) بسته نگه دارید چرا که معمولاً در این ساعتها اوج گرده افشانى گیاهى صورت می‌گیرد.

از رفتن به پارکها یا مزارع به خصوص به سمت غروب خوددارى کنید. براى تعیین کردن این که به کدام گرده‌هاى گیاهى حساسیت دارید مى‌توانید به یک کلینیک آلرژى مراجعه کنید.

براى درمان علائم از قرصهاى آنتى هیستامین و اسپری‌هاى ضد التهابى بینى استفاده مى‌شود. اسپرى‌ها یا قطره‌هاى بینى ضد التهاب، با کاهش تورم پوشش درون بینى گرفتگى بینى را برطرف مى‌کنند. اسپرى‌ها یا قطره‌هاى بینى ضد آلرژى با پوشش بینى و چشم مانع اثر عامل آلرژی‌زا مى‌شوند.

همچنین در موارد مقاوم از اسپری‌های بینی کرومولین سدیم استفاده می‌شود که با جلوگیری از آزاد شدن هیستامین در بدن از بروز علائم آلرژی ممانعت می‌کند. اگر گرفتگى بینى باعث ناراحتى چندانى نشود، قرص یا اسپرى‌هاى ضداحتقان خیلى مفید نیستند.

به تازگى یک قطره چشمى با نام «اولا پاتیدین» وارد بازار شده است که با جلوگیرى از آزاد شدن موادى که در بدن علائم حساسیت را بوجود مى‌آورند، مى‌تواند در موارد حساسیت چشمى بسیار موثر باشد. این قطره دو بار در روز مصرف مى‌شود.
کاربردی ترین اقدامات طبیعی برای کاهش علائم آلرژی های فصلی

کد ارسال سریع پیامک صوتی ایرانسل + توضیحات و تعرفه

داونلود ویندوز 8.1 به صورت فعال شده Windows 8.1 AIO 20in1 x86/x64 بدون نیاز به اکتیو کردن
پخش زنده شبکه سه
Adobe Photoshop Elements 15 save $40.00  •  2 days remaining
وضعیت ترافیک جاده ها
توضیحات و نحوه استفاده طرحهای تشویقی رنگی ایرانسل
پیش بینی وضعیت جوی و آب و هوای فردای تهران : آپدیت روزانه
قیمت امروز دلار
فروش ایکس باکس وان ایکس ۱ ترابایت xbox one x
---
© Copyright 2012 oonternet.com