دوستان بیشتر : شادی ، تحرک بدنی بیشتر و روابط اجتماعی بهتر کودکان
سایت مرجع
فزرندانی که دوستان بیشتر و روابط اجتماعی بهتری دارند شادی و تحرک بدنی بالاتری خواهند داشت. دوعاملی که کمبود آنها خطری جدی برای کودکان امروزی است
پژوهشگران علوم پزشکی می گویند نتایج تحقیقات نشان می دهد، فزرندانی که دوستان بیشتر و روابط اجتماعی بهتری دارند شادی و تحرک بدنی بالاتری خواهند داشت. دوعاملی که کمبود آنها خطری جدی برای کودکان امروزی است.
به گزارش خبرنگار سایت پزشکان بدون مرز ، در یک مطالعه که در دانشگاه بریستول انجام شد مشخص می کند که هر دوست اضافه برای یک کودک یا نوجوان سبب می شود فعالیت و نشاط بدنی او در تعطیلات آخر هفته حدود ده دقیقه بیشتر شود.
در این تحقیق با تعبیه دستگاه خاصی بر روی مچ دانش آموزان سال اخر ۲۳ مدرسه ابتدایی بریستول، فعالیت های آنان به مدت یک هفته ارزیابی شد و همین مطالعه در سال اول دوره راهنمایی نیز بر روی این نوجوانان ادامه یافت که نتیجه به دست آمده نشان داد میانگین نشاط بدنی پسران در روزهای درسی ۲۶ دقیقه و برای دختران ۲۱ دقیقه است ،اما در تعطیلات آخر هفته این میانگین در پسران ۴۵ دقیقه و برای دختران ۳۶ دقیقه می شود.
البته با ورود نوجوانان به مرحله راهنمایی میزان نشاط آنان به میزان ۱۶ درصد برای پسران و ۱۲ درصد برای دختران کاهش می یابد که دلیل این امر می تواند توجه کمتر والدین به آنها باشد.
در این مطالعه ثابت شد فعالیت بدنی هر فردی که یک دوست به دوستانش اضافه می شود، در آخر هفته حدود ده دقیقه بیشتر می شود.
با توجه به اینکه بی تحرکی ، تماشای بیش از حد تلویزیون و نشستن بر روی صندلی در مدت زمان طولانی برای انجام بازی های رایانه ای از مشکلات این روزهای کودکان و نوجوانان است، این مطالعه می تواند انگیزه ای برای والدین باشد تا فرزندانشان را بیش از گذشته در برخورد های اجتماعی مشارکت دهند.
فزرندانی که دوستان بیشتر و روابط اجتماعی بهتری دارند شادی و تحرک بدنی بالاتری خواهند داشت. دوعاملی که کمبود آنها خطری جدی برای کودکان امروزی است

نقشه ترافیک آنلاین تهران

داونلود ویندوز 8.1 به صورت فعال شده Windows 8.1 AIO 20in1 x86/x64 بدون نیاز به اکتیو کردن
پخش زنده شبکه سه
Pyramid Solitaire Saga ; Windows 10 App
وضعیت ترافیک جاده ها
توضیحات و نحوه استفاده طرحهای تشویقی رنگی ایرانسل
پیش بینی وضعیت جوی و آب و هوای فردای تهران : آپدیت روزانه
قیمت امروز دلار
فروش ایکس باکس وان ایکس ۱ ترابایت xbox one x
---
© Copyright 2012 oonternet.com