ترکیبات مهم موجود در شیر مادر به سلامت نوزاد کمک می کند
سایت مرجع
ماده ‘اولیگوساکارید’ در شیر مادر (HMO) اسیدهای چربی تولید می کند که به تغذیه و سکونت باکتری های مفید در سیستم گوارش نوزاد کمک می کنند
پژوهشگران علوم پزشکی در دانشگاه ایلی نیویز می گویند نتایج بررسی آنان نشان داده است که شیر مادر دارای ترکیب مهمی است که از نوزاد محافظت می کند.
به گزارش خبرنگار سایت پزشکان بدون مرز به نقل از دیلی میل ، نتایج این بررسی ها نشان می دهد که ماده ‘اولیگوساکارید’ در شیر مادر (HMO) اسیدهای چربی تولید می کند که به تغذیه و سکونت باکتری های مفید در سیستم گوارش نوزاد کمک می کنند.
ماده HMO نه تنها در کوتاه مدت از نوزاد در برابر باکتری های مضر حفاظت می کند بلکه سیستم ایمنی او را به گونه ای تقویت می کند تا بتواند در برابر مشکلات مزمن مانند آلرژی غذایی و آسم مقاومت داشته باشد.
استاد تغذیه دانشگاه ایلی نویز و مجری این تحقیقات گفت: HMO به عنوان فیبر شیر انسان شناخته می شود چرا که انسان آنزیمی برای تجزیه این ترکیبات ندارد. HMO وارد روده بزرگ می شود تا باکتری ها، آنها را هضم کنند.

به گفته پژوهشگران این طرح، نقش این ماده در رشد باکتری های روده نوزادی که از شیر مادر تغذیه می کند، دانشمندان را به انجام این مطالعه تحریک کرد چرا که این باکتری ها در سیستم گوارش نوزادانی که از شیرخشک تغذیه می شوند، متفاوتند.
دانشمندان در حال انجام این مطالعه از شیر مادران نوزادان نارس در مرکز پزشکی دانشگاه راش در شیکاگو نمونه گرفتند و HMO ها را مورد کشت و بررسی قرار دادند.
محققان مشاهده کردند HMO موجب شد باکتریها، اسید های چربی کوتاه زنجیره ای تولید کنند. این زنجیره ها در برخی از موارد در سطوح بالاتری از دیگر پریبیوتیک های مورد استفاده در شیرخشک نوزادان، تولید شدند.
این اسیدهای چرب کوتاه زنجیره ، می توانند به عنوان یک منبع برای باکتری های مفید استفاده شوند و رشد و توسعه گوارشی و pH را در روده تحت تاثیر قرار دهند که این امر تعداد پاتوژنهای بیماری زا را کاهش می دهد.
این بررسی که نتایج آن در نشریه تغذیه منتشر شده است ، برای نخستین بار نشان می دهد که HMO الگویی را برای تولید اسیدهای چرب زنجیره کوتاه ارایه می کند که با رشد نوزاد تغییر می کند.
ماده ‘اولیگوساکارید’ در شیر مادر (HMO) اسیدهای چربی تولید می کند که به تغذیه و سکونت باکتری های مفید در سیستم گوارش نوزاد کمک می کنند

نقشه ترافیک آنلاین تهران

داونلود ویندوز 8.1 به صورت فعال شده Windows 8.1 AIO 20in1 x86/x64 بدون نیاز به اکتیو کردن
پخش زنده شبکه سه
Absolute Drift: Zen Edition $11.99
وضعیت ترافیک جاده ها
توضیحات و نحوه استفاده طرحهای تشویقی رنگی ایرانسل
پیش بینی وضعیت جوی و آب و هوای فردای تهران : آپدیت روزانه
قیمت امروز دلار
فروش ایکس باکس وان ایکس ۱ ترابایت xbox one x
---
© Copyright 2012 oonternet.com