بازیهای کامپیوتری خشن ، به مغز آسیب می رساند
سایت مرجع
بعد از یک هفته انجام بازی های رایانه ای خشونت آمیز درخانه ، درمناطق خاصی در قسمت جلوی مغز، فعال سازی کمتری وجود داشت
امروزه گسترش بازیهای الکترونیکی و کامپیوتری به تهدیدی بزرگ برای قشر جوان تبدیل شده است و این امر می تواند به بروز بیماریهای روانی و افسردگی در قشر جوان نیز منجر شود . امروزه دسترسی کودکان و قشر جوان به بازیهای الکترونیکی بسادگی امکان پذیر است در حالی که اکثر والدین نسبت به خطرات استفاده بیش از حد از این بازیها بی اطلاع هستند.
به گزارش خبرنگار سایت پزشکان بدون مرز ، محققان دریک تحقیق مغزمردان جوان را با استفاده ازاسکن های ام آر آی (MRI) مورد بررسی قرار دادند. درطول یک هفته ، منطقه ای ازمغز که با عملکرد ادراکی وکنترل عواطف واحساسات ارتباط داشت، تغییرات چشمگیری داشت.
یکی ازمتخصصان دانشکده ی پزشکی ایندیاناپولیس پس از تحقیق و بررسی روی یک نمونه ی تصادفی ازمردان جوان متوجه شد که بعد از یک هفته انجام بازی های رایانه ای خشونت آمیز درخانه ، درمناطق خاصی در قسمت جلوی مغز، فعال سازی کمتری وجود داشت. این مناطق مغزی برای کنترل عواطف ورفتار پرخاشگرانه اهمیت دارند.

دانشمندان ۲۲ مرد سالم ۱۸تا۲۹ساله را که درگذشته به بازی های رایانه ای علاقه ای نداشتند را انتخاب کرده و آنها را به دودسته ی ۱۱نفری تقسیم کردند وبه گروه اول دستوردادند که به مدت ده ساعت درهفته، درخانه یک بازی یارانه ای انجام دهند وگروه دوم هم نباید بازی رایانه ای انجام می دادند.
آنها درابتدای تحقیق همه ی ۲۲ نفررا با اسکن MRI مورد تجزیه و تحلیل قرار دادند و تست هایی هم دریک و دوهفته ازآنها گرفته شد. گروهی که بازی یارانه ای انجام می دادند، بعداز فقط یک هفته ، فعال سازی کمتری را درقسمت پایین وجلوی لپ سمت چپ درهنگام کارعاطفی وفعال سازی کمتری درکورتکس بطنی کمربندی ، درهنگام وظیفه ی محاسبه کردن نشان دادند.
بعد از هفته ی دوم که دیگربازی رایانه ای انجام ندادند، تغییرات درمناطق اجرایی مغزکاسته شدند.
محققان دریافتند افرادی هم که ده ساعت درهفته فیلم های خشونت آمیز نگاه می کنند، همین تغییرات را درمغزشان نشان می دهند.
بازیهای رایانه ای را می توان به شیوه های گوناگون و در چند بعد طبقه بندی کرد . ارائه یک طبقه بندی فراگیر و سودمند احتمالاً باید با تلاش برای شناسایی بعدها و ویژگی های اصلی و تمایز دهنده آغاز می شود . تمایز میان بازیها را می توان بر پایه هدف اصلی ، چگونگی انجام و کیفیت موضوعی آنها ایجاد کرد.
بعد از یک هفته انجام بازی های رایانه ای خشونت آمیز درخانه ، درمناطق خاصی در قسمت جلوی مغز، فعال سازی کمتری وجود داشت

نقشه ترافیک آنلاین تهران

داونلود ویندوز 8.1 به صورت فعال شده Windows 8.1 AIO 20in1 x86/x64 بدون نیاز به اکتیو کردن
پخش زنده شبکه سه
Live Home 3D. BeLight Software 3D USA LLC : Free +
نقشه آنلاین ترافیک خیابانهای تهران
توضیحات و نحوه استفاده طرحهای تشویقی رنگی ایرانسل
پیش بینی وضعیت جوی و آب و هوای فردای تهران : آپدیت روزانه
قیمت امروز دلار
فروش ایکس باکس وان ایکس ۱ ترابایت xbox one x
---
© Copyright 2012 oonternet.com