دانشمندان برای نخستین بار موفق به ساخت واکسن ضد چاقی شدند
سایت مرجع
کیت هافر از شرکت داروسازی براش بیوتک در داکوتای جنوبی و مجری این طرح، این واکسن را در دو نسخه JH17 و JH18 از هورمون پپتیدی سوماتوستاتین ساخته
پژوهشگران علوم پزشکی عنوان کردند که پس از آزمایشات گوناگون برای نخستین بار موفق به ساخت واکسن ضد چاقی شدند.آزمایش های این واکسن بر روی موش ها حاکی از عملکرد مناسب آن در کاهش وزن بوده است.
به گزارش خبرنگار سایت پزشکان بدون مرز ، ‘کیت هافر’ از شرکت داروسازی ‘براش بیوتک’ در داکوتای جنوبی و مجری این طرح، این واکسن را در دو نسخه JH17 و JH18 از هورمون’ پپتیدی سوماتوستاتین’ ساخته است.
او این واکسن ها را بر روی دو گروه از موش های نر چاق شده با رژیم غذایی آزمایش کرد و نتایج را با گروهی از موش ها که نمک به آنها تزریق می شد مقایسه کرد.
هورمون ‘سوماتوستاتین’ مانع از عملکرد هورمون رشد و فاکتور رشد انسولین مانند (IGF1) می شود؛ هر دوی این ترکیبات سوخت و ساز را افزایش می دهد و موجب کاهش وزن می شود. از این رو محققان تلاش کردند فعالیت هومرون سوماتوستاتین را مختل کنند تا هورمون رشد و فاکتور رشد IGF1 سوخت و ساز را افزایش دهند.

موش ها در تمامی گروه ها با رژیم غذایی پرچرب به مدت هشت هفته پیش از مطالعه تغذیه شدند. سپس همان رژیم غذایی به مدت شش هفته مطالعه نیز ادامه یافت. محققان واکسیناسیون را دوبار در شروع مطالعه انجام دادند .
چهار روز پس از نخستین تزریق، موش های واکسینه شده ۱۰ درصد کاهش وزن یافتند. این کاهش در موش هایی که تحت تزریق نمک قرار داشتند روی نداد.
سپس نتایج نشان داد هر دوی این واکسنها بشدت موجب کاهش وزن و حفظ وزن مطلوب بدون تاثیر بر میزان طبیعی هورمون رشد و یا میزان انسولین شده اند.
به گفته کیت هافر، این مطالعه نشان دهنده احتمال درمان چاقی با واکسن است. درمان چاقی انسان با واکسیناسیون می تواند نیاز به دارو و عمل های جراحی را از بین ببرد.
چاقی و بیماری های مرتبط با چاقی سلامت مردم را در سراسر جهان تهدید می کنند.
کیت هافر از شرکت داروسازی براش بیوتک در داکوتای جنوبی و مجری این طرح، این واکسن را در دو نسخه JH17 و JH18 از هورمون پپتیدی سوماتوستاتین ساخته

داونلود ویندوز 8.1 به صورت فعال شده Windows 8.1 AIO 20in1 x86/x64 بدون نیاز به اکتیو کردن - نسخه نوامبر 2013

قیمت فروش ps5 2016
پخش زنده شبکه سه
BINGO Blitz - Free Bingo Free Windows 10 App
وضعیت ترافیک جاده ها
توضیحات و نحوه استفاده طرحهای تشویقی رنگی ایرانسل
پیش بینی وضعیت جوی و آب و هوای فردای تهران : آپدیت روزانه
قیمت امروز دلار
فروش ایکس باکس وان ایکس ۱ ترابایت xbox one x
---
© Copyright 2012 oonternet.com