آزمایش جدید تشخیص سندروم داون در دوران بارداری
سایت مرجع
از هر هشتصد نوزاد در دنیا، یک نفر بجای دو کروموزوم ۲۱ با سه کروموزوم ۲۱ به دنیا می‌‌آید
از هر هشتصد نوزاد در دنیا، یک نفر بجای دو کروموزوم ۲۱ با سه کروموزوم ۲۱ به دنیا می‌‌آید.
یک ضایعه ژنتیکی‌ که با نام سندروم داون یا سندروم سه تایی‌ بودن کروموزوم ۲۱ از آن یاد می‌‌شود. از سالها پیش در سوئیس، آلمان و اتریش این امکان پیدا شده تا با انجام یک آزمایش ساده بر روی خون مادر، این موضوع قبل از تولد کودک مشخص شود.

به گزارش خبرنگار سایت پزشکان بدون مرز به نقل از یورونیوز، مدل جدید نمونه گیری میتواند جایگزین آمنیو سنتز شود که تا کنون یکی‌ از رایجترین شیوه‌های پزشکی‌ برای بررسی‌ وضعیت جنین از نظر ابتلا به بیماریهای ژنتیکی‌ بود و عوارضی را هم برای جنین در بر داشته است.
کلودیا کنونیکا محقق دانشگاه سوئیس می گوید: “ مزیت اصلی‌ این روش این است که یک آزمایش تهاجمی نیست. تنها‌ به سادگی‌ و از راه آزمایش خون زن باردار وبدون داشتن عوارضی برای جنین امکان پذیر است.”
تفاوت دیگر این روش با روشهای قبلی‌ این است که میتواند قبل از هفته دوازدهم بارداری انجام شود. در صورتیکه آمنیو سنتز از هفته شانزدهم امکان پذیر بود. بدین ترتیب والدین یک ماه بیشتر وقت فکر کردن دارند که ببینند میخواهند چنین بچه‌ای را نگاه دارند یا نه.
البته این موضوع بدون حاشیه نخواهد بود. بعنوان نمونه از هم اکنون انجمن والدین کودکان عقب مانده ذهنی‌ سوئیس نگرانی‌ خود را بابت افزایش میزان سقط جنین اعلام کرده است.

هیدی لوپر می گوید:” این آزمایش مشکل والدین را در لحظه تصمیم گیری برای نگاه داشتن یا نداشتن یک کودک سه کروزومی حل نمیکند. درست است که این آزمایش خطرات جانبی کمتری دارد اما مشکلش این است که والدین بدون فکر کردن در مورد تبعات آن، آنرا انجام می‌‌دهند و این کار می‌‌تواند آنها را در برابر مسئولیت تصمیم گرفتن در مورد زندگی‌ و حیات یک انسان قرار دهد”
آزمایش مزبور به هر حال نتیجه پیشرفت در فن آوری است و راهی‌ است با هدف رسیدن به یک راه حل نهایی‌ برای تشخیص و درمان ناهنجاری‌های ژنتیکی‌ در دوران بارداری.
از هر هشتصد نوزاد در دنیا، یک نفر بجای دو کروموزوم ۲۱ با سه کروموزوم ۲۱ به دنیا می‌‌آید

کد ارسال سریع پیامک صوتی ایرانسل + توضیحات و تعرفه

داونلود ویندوز 8.1 به صورت فعال شده Windows 8.1 AIO 20in1 x86/x64 بدون نیاز به اکتیو کردن
پخش زنده شبکه سه
Pyramid Solitaire Saga ; Windows 10 App
وضعیت ترافیک جاده ها
توضیحات و نحوه استفاده طرحهای تشویقی رنگی ایرانسل
پیش بینی وضعیت جوی و آب و هوای فردای تهران : آپدیت روزانه
قیمت امروز دلار
فروش ایکس باکس وان ایکس ۱ ترابایت xbox one x
---
© Copyright 2012 oonternet.com