نمک موجود در غذا به شدت به بافت معده آسیب وارد می کند
سایت مرجع
نمک موجود در غذا معده و بافت معده را تخریب می کند
پژوهشگران علوم پزشکی در امریکا اعلام کردند رژیم غذایی پر نمک علاوه بر ایجاد فشار خون بالا خطر ابتلا به سرطان معده را نیز افزایش می دهد.
به گزارش خبرنگار سایت پزشکان بدون مرز، دکتر تیموتی ال. کاور و همکارانش در دانشگاه وندربیلت در نشویل این مطالعه را بر روی حیوانات انجام دادند آنان موش ها را به باکتری اچ پیلوری آلوده و آنها را به دو گروه تقسیم کردند . به یک گروه رژیم غذایی پر نمک دادند و به گروه دیگر رژیم غذایی با مقدار نمک عادی ارایه کردند.

در پایان مدت آزمایش محققان بافت معده حیوانات مورد آزمایش را تجزیه و تحلیل کردند.
و با تجزیه و تحلیل بافت معده حیوانات دریافتند گروهی که از مقدار نمک مصرفی مجاز در غذاهای خود استفاده کردند معده سالم تری داشتند و همه حیواناتی که در گروه رژیم غذایی پر نمک قرار داشتند به سرطان مبتلا شدند در حالی که تنها نیمی از حیوانات گروه دوم که رژیم غذایی با نمک عادی مصرف می کردند سرطان گرفتند.
به گفته محققان نمک موجود در غذا معده و بافت معده را تخریب می کند و به شدت آسیب وارد می کند.
محققان اعلام کردند همه موش هایی که رژیم غذایی پر نمک داشتند به سرطان معده مبتلا شده اند اما فقط پنجاه و هشت درصد موش هایی که رژیم غذایی معمولی داشتند به این سرطان مبتلا شده اند.

محققان همچنین موارد ورم معده را در موش های آلوده به اچ پیلوری با رژیم غذایی پر نمک ، بیشتر از موش هایی که رژیم غذایی معمولی داشتند مشاهده کردند.
محققان گفتند با این وجود ابتلا به سرطان معده به حضور انکوپروتیین ( oncoprotein ) باکتریایی خاصی معروف به CagA نیاز دارد که توسط هلیکوباکترپیلوری تولید می شود.
باکتری هلیکوباکترپیلوری که به H.Pylori معروف است یک باکتری خمیده است که عموماˈ در معده یافت می شود و حدود نیمی از مردم دنیا به آن آلوده هستند.

محققان همچنین در جوندگان آلوده به باکتری H. pylori که رژیم غذایی پرنمکی داشتند سطوح بالایی از تورم معده را مشاهده کردند که با جوندگانی که در گروه رژیم غذایی عادی قرار داشتند، قابل مقایسه بود.
گرچه حدود ۵۰ درصد مردم جهان به هیلو باکتر پیلوری آلوده هستند و دست کم نود درصد آنها علائمی ندارند و هرگز مشکلی پیدا نمی کنند. اما نباید فراموش کرد این باکتری قادر به ایجاد تعدادی از اختلالات دستگاه گوارش مانند زخم های گوارشی و سرطان معده است.
نتایج این تحقیق در مجله Infection and Immunity منتشر شده است .
نمک موجود در غذا معده و بافت معده را تخریب می کند

میزبان تماس کد سرویس جدید ایرانسل

قیمت فروش ps5 2016
پخش زنده شبکه سه
download Minecraft for Windows 10
وضعیت ترافیک جاده ها
توضیحات و نحوه استفاده طرحهای تشویقی رنگی ایرانسل
پیش بینی وضعیت جوی و آب و هوای فردای تهران : آپدیت روزانه
قیمت امروز دلار
فروش ایکس باکس وان ایکس ۱ ترابایت xbox one x
---
© Copyright 2012 oonternet.com