پیاده روی تمایل به خوردن شکلات را تا ۵۰ درصد کاهش دهند
سایت مرجع
کاهش ولع خوردن شکلات با قدم زدن
پژوهشگران علوم پزشکی در دانشگاه اگزستر می گویند نتایج تحقیقات آنان نشان داده است که انجام پیاده‌روی ولع افراد برای مصرف شکلات را کاهش می‌دهد .
به گزارش خبرنگار سایت پزشکان بدون مرز ، این محققان عنوان کرده اند حتی در مواقع پرتنش و استرس زا، کارمندان می‌توانند پس از یک تحرک بدنی کوتاه مدت مثل پیاده روی تمایل خود را به خوردن شکلات تا ۵۰ درصد کاهش دهند.
این مطالعه روی ۷۸ شرکت کننده انجام گرفته که به طور معمول عادت به شکلات خوری در محیط کاری دارند.
در زمانی که فردی تحرک ندارد، سوخت و سازش به کندی صورت می‌گیرد و در نتیجه کالری کمتری مصرف می‌شود. به این ترتیب پیاده‌روی تند نه فقط موجب سوزاندن کالری‌ها حین پیاده‌روی، بلکه بعد از آن هم می‌شود. با خم و راست کردن عضلات در ورزش منظم، میزان سوخت و ساز فزونی می‌گیرد؛ به‌ویژه اگر بکوشید از طریق کاهش جذب کالری وزن بدنتان را کم کنید.

پروفسور آدریان تیلور از دانشگاه اگزستر در این مطالعه تاکید کرد: ما می‌دانیم که خوردن مواد غذایی و تنقلات پرکالری در بین روز و به عنوان میان وعده در ساعات کاری، یک عادت بی‌منطق و بدون فکر است که می‌تواند به مرور زمان منجر به افزایش وزن شود.
این اضافه وزن تدریجی آغاز بسیاری از بیماری‌های متابولیکی مانند چاقی و دیابت است که آنها نیز به نوبه خود کلید شروع بسیاری از بیمارها و امراض تهدید کننده دیگر هستند.
پیاده روی فعالیت بسیار مفیدی است و نه تنها عضلات را تقویت می‌کند بلکه برای مهمترین عضله بدن یعنی قلب نیز مفید است. پیاده روی در هر زمان و مکانی می‌تواند انجام شود و اگر به درستی انجام شود می‌تواند کالری بسوزاند.
البته اگر شما به قصد کنترل وزن پیاده روی می‌کنید باید کمی بیشتر فعالیت کنید تا میزان کاهش وزن را به حداکثر برسانید. در اینجا راههایی برای اینکه بتوانید حین راه رفتن کالری بیشتری بسوزانید توصیه شده است.
کاهش ولع خوردن شکلات با قدم زدن

کد تغییر صدای مکالمات ایرانسل - سرویس جدید ایرانسل

داونلود ویندوز 8.1 به صورت فعال شده Windows 8.1 AIO 20in1 x86/x64 بدون نیاز به اکتیو کردن
پخش زنده شبکه سه
Karaoke One
وضعیت ترافیک جاده ها
توضیحات و نحوه استفاده طرحهای تشویقی رنگی ایرانسل
پیش بینی وضعیت جوی و آب و هوای فردای تهران : آپدیت روزانه
قیمت امروز دلار
فروش ایکس باکس وان ایکس ۱ ترابایت xbox one x
---
© Copyright 2012 oonternet.com