بردن حیوانات خانگی به محل کار می تواند استرس ناشی از محیط کار را کاهش دهد
سایت مرجع
کارمندانی که در طول ساعات کار به سگ خانگی خود دسترسی داشته اند از استرس کمتری نسبت به همکاران خود برخوردار بوده اند
محققان آمریکایی می گویند که نتایج تحقیق آنها نشان داده کارمندانی که در طول ساعات کار به سگ خانگی خود دسترسی داشته اند از استرس کمتری نسبت به همکاران خود برخوردار بوده اند. نتایج این تحقیق جدید که در ژورنال جهانی بهداشت محیط کار منتشر شده از پژوهش بر روی ۷۵ کارمند به دست آمده است.
به گزارش خبرنگار سایت پزشکان بدون مرز به نقل از بی بی سی ، پژوهشگران این طرح می گویند که حضور سگ در کنار صاحبش در محیط کار در بهتر کردن روحیه، وجدان کاری و کاهش استرس صاحب سگ اثر داشته است.

این پژوهش به این صورت انجام پذیرفت که پژوهشگران میزان استرس، رضایت شغلی و عملکرد روزانه سه گروه از کارمندان را هر روز کنترل کردند. گروهی که سگ خود را به سر کار آورده بودند؛ گروهی که سگ خود را به سر کار نیاورده بودند و گروهی که اصلا حیوان خانگی نداشتند.
هر سه گروه از کارمندان در ابتدای صبح از سطح استرس مشابهی برخوردار بودند اما با گذشت روز، کسانی که سگ خود را به محل کار آورده بودند، با آرامش بیشتر و رضایت شغلی بهتری به کار ادامه می دادند و بدین ترتیب نتایج سطح استرس آنها به طرز چشمگیری با دو گروه دیگر متفاوت می شد.
پژوهشگران همچنین متوجه شدند که اگر کارمندانی سگ خود را به محل کار نمی آوردند، سطح استرس آنها نسبت به روزی که سگ شان در محل کار در کنارشان بود تفاوت داشت و میزان استرس آنها بالاتر می رفت.

بنابر نتایج این تحقیق، میزان استرس و رضایت شغلی کارمندانی که سگ شان را به محیط کار برده بودند به طور چشمگیری از میانگین ملی استرس در محیط های کاری آمریکا پایین تر می آمده است.
نتایج تحقیقاتی این چنین از آن نظر مهم و حائز اهمیت است که بنابر یافته ها، استرس علاوه بر کاهش بازده کاری افراد و سازمان ها می تواند به فرآیندی که به آن اصطلاحا “بریدن” و “خستگی مفرط ناشی از کار” گفته می شود، سرعت بخشد.
کارمندانی که در طول ساعات کار به سگ خانگی خود دسترسی داشته اند از استرس کمتری نسبت به همکاران خود برخوردار بوده اند

کد ارسال سریع پیامک صوتی ایرانسل + توضیحات و تعرفه

داونلود ویندوز 8.1 به صورت فعال شده Windows 8.1 AIO 20in1 x86/x64 بدون نیاز به اکتیو کردن
پخش زنده شبکه سه
Absolute Drift: Zen Edition $11.99
وضعیت ترافیک جاده ها
توضیحات و نحوه استفاده طرحهای تشویقی رنگی ایرانسل
پیش بینی وضعیت جوی و آب و هوای فردای تهران : آپدیت روزانه
قیمت امروز دلار
فروش ایکس باکس وان ایکس ۱ ترابایت xbox one x
---
© Copyright 2012 oonternet.com