موفقیت هند در کنترل فلج اطفال ، امید به ریشه کنی جهانی این بیماری را افزایش داد
سایت مرجع
هند در تاریخ ۱۳ ژانویه اعلام کرد که اولین سال بدون فلج اطفال را پشت سر گذاشته است
هند در تاریخ ۱۳ ژانویه اعلام کرد که اولین سال بدون فلج اطفال را پشت سر گذاشته است . و به این ترتیب این امید به وجود آمده است که این بیماری در سراسر جهان ریشه کن شود.
به گزارش خبرنگار سایت پزشکان بدون مرز ، پولیو میلیت یا فلج کودکان یک بیماری حاد عفونی است که میتواند سیستم عصبی مرکزی را به شدت گرفتار نماید و به فلج شل حاد منجر شود.
کشور هند در سال ۱۹۸۵ صد و پنجاه هزار مورد فلج اطفال را گزارش کرد، اما کارزار گسترده دولت با حمایت پول اهداکنندگان به کاهش شدید شمار عفونت‌ها انجامید- به طوری که در در ۲۰۱۰ موارد بیماری دورقمی شد و نهایتا در ۱۲ ماه گذشته به صفر رسید.

هند تا همین اواخر نیمی از موارد فلج اطفال در جهان را به خود اختصاص می‌داد، یکی از چهار کشوری در جهان، به همراه افغانستان، پاکستان و نیجریه است که ویروس این بیماری بسیار واگیردار هنوز در آنها رسما بومی (آندمیک) محسوب می‌شود.
این اعلام با خوش‌بینی محتاطانه‌ای مقامات دهلی نو همراه بود که در همان زمان تاکید کردند تلاش‌های مداومی لازم است تا از شیوع دوباره بیماری در این کشور جلوگیری کند.
فلج اطفال- که عمدتا کودکان زیر پنج سال را مبتلا می‌کند و ممکن است به مرگ، فلج و معلولیت در اندام‌ها بینجامد- به سرعت از طریق مرزها سرایت می‌کند. هند اغلب یکی از کشورهای صادرکننده ویروس فلج اطفال به کشورهای دیگر بوده است، اما همچنین در معرض عفونت دوباره از آن کشورها بوده است.

آخرین مورد جدید فلج اطفال در ۱۳ ژانویه سال گذشته در یک کودک ۱۸ ماهه در نزدیک کلکته، پایتخت ایالت بنگال غربی، رخ داد.
از آن به بعد، تلاش گسترده دیگری برای ایمن‌کردن کودکان هندی انجام شده است و ۲٫۳ میلیون نفر واکسیناتور ۹۰۰ میلیون دوز واکسن با رفتن به در خانه‌ها و اردوگاه‌های خاص تلقیح کردند.
این ماموران بهداشتی از زاغه‌ها و ایستگا‌های راه‌آهن، محل‌های ساخت و ساز و ایستگاه‌های اتوبوس، با استفاده از همه وسائل حمل و نقل برای رسیدن به دورافتادن بخش‌های یکی از پرجمعیت‌ترین و متنوع‌ترین و فقیرترین کشورهای جهان استفاده کردند.
هند در تاریخ ۱۳ ژانویه اعلام کرد که اولین سال بدون فلج اطفال را پشت سر گذاشته است

داونلود ویندوز 8.1 به صورت فعال شده Windows 8.1 AIO 20in1 x86/x64 بدون نیاز به اکتیو کردن - نسخه نوامبر 2013

داونلود ویندوز 8.1 به صورت فعال شده Windows 8.1 AIO 20in1 x86/x64 بدون نیاز به اکتیو کردن
پخش زنده شبکه سه
Adobe Photoshop Elements 15 save $40.00  •  2 days remaining
وضعیت ترافیک جاده ها
توضیحات و نحوه استفاده طرحهای تشویقی رنگی ایرانسل
پیش بینی وضعیت جوی و آب و هوای فردای تهران : آپدیت روزانه
قیمت امروز دلار
فروش ایکس باکس وان ایکس ۱ ترابایت xbox one x
---
© Copyright 2012 oonternet.com