آغاز تولید واکسن آنفلوآنزای انسانی در كشور
سایت مرجع
تولید واکسن آنفلوآنزای انسانی در موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی شعبه شمال غرب کشور
ريیس موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی گفت: تولید واکسن آنفلوآنزای انسانی در موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی شعبه شمال غرب کشور، گامی ارزنده درخودکفایی کشور در تولید این محصول ارزشمند و گرانبها در سال «تولیدملی، حمایت از کار و سرمایه ایرانی» خواهد بود.
به گزارش سرويس علمي خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه آذربایجان شرقی، دکتر هادی فامیل قدکچی در نشست مشترک با ريیس سازمان جهاد کشاورزی استان در تبریز با اشاره به فراهم شدن مقدمات تولید واکسن آنفلوآنزای انسانی در موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی شمال غرب کشور، آن را گامی ارزنده در رسیدن به خودکفایی کشور در تولید این محصول مهم ذکر کرد و گفت: با آغاز به تولید این واکسن از خروج مقادیر زیادی ارز که سالیانه به این امر اختصاص می‌یابد، جلوگیری خواهد شد.
وی همچنین از اختصاص 150 میلیارد ریال برای تسریع در تولید واکسن آنفلوآنزای انسانی در موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی شعبه مرند خبر داد و افزود: با کسب دانش علمی و فنی، تولید واکسن آنفلوآنزای انسانی به زودی در موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی مرند به عنوان نخستین شعبه تولیدکننده این واکسن در کشور آغاز می‌شود.

فاميل قدکچی با اشاره به این که جمعیت کشور بر اساس آمارهای موجود، به تدريج به سوی پیرشدن گام بر می‌دارد و پیش‌بینی این موسسه برای تامین سالانه نیاز کشور به واکسن آنفلوآنزای انسانی حدود پنج میلیون دوز است، افزود: برای تامین این نیاز از طریق واردات، سالانه مبالغ هنگفتي صرف مي‌شود كه میزان این هزینه‌ها هر سال درحال افزایش بود.
وی خاطرنشان كرد: تولید واکسن آنفلوآنزای انسانی در شعبه مرند با توجه به قابلیت‌های این شعبه، گامی بسیار مهم درجلوگیری از خروج مقادیر زیادی ارز به صورت سالانه ازکشور و در کنار آن توسعه علمی کشور و افزایش توان تحقیقی موسسه در راستای تحقق خوکفایی علمی کشور خواهد بود.

ريیس موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی در ادامه با اشاره به عزم این موسسه در ورود به عرصه تولید واکسن‌های ضد سم مار و عقرب گفت: نیاز کشور به این نوع واکسن، به ويژه در مناطق مرکزی و جنوبی کشور و در کنار آن نیاز کشورهای حوزه خلیج فارس به این نوع واکسن، موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی را نسبت به ورود کامل به فاز تحقیق و تولید این نوع واکسن متقاعد و مصمم كرده است.
وي خاطرنشان كرد: این نوع واکسن در بازارهای منطقه بین 100 تا 110 یورو به فروش می رسد.
فاميل قدکچی از تولید واکسن سه گانه آنفلوآنزای طیور در این موسسه و برنامه‌ریزی براي تولید واکسن چهارگانه آنفلوآنزای طیور در آینده خبر داد و افزود: هم اکنون موسسه تحقیقات واکسن وسرم سازی رازی شعبه مرند، سالانه 200 میلیون دوز واکسن سه گانه آنفلوآنزای طیور تولید مي‌كند و توانایی افزایش تا سقف 450 میلیون دوز را نیز دارد.
تولید واکسن آنفلوآنزای انسانی در موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی شعبه شمال غرب کشور

نقشه ترافیک آنلاین تهران

داونلود ویندوز 8.1 به صورت فعال شده Windows 8.1 AIO 20in1 x86/x64 بدون نیاز به اکتیو کردن
پخش زنده شبکه سه
Batman: The Enemy Within - The Telltale Series
نقشه آنلاین ترافیک خیابانهای تهران
توضیحات و نحوه استفاده طرحهای تشویقی رنگی ایرانسل
پیش بینی وضعیت جوی و آب و هوای فردای تهران : آپدیت روزانه
قیمت امروز دلار
فروش ایکس باکس وان ایکس ۱ ترابایت xbox one x
---
© Copyright 2012 oonternet.com