تشخیص زودرس پوسیدگی دندان با لیزر ميسر شد
سایت مرجع
نوشین تقی زاده خوئی - تشخیص زودرس پوسیدگی دندان در مراحل بسیار اولیه شروع پوسیدگی با استفاده از لیزر و خاصیت طبیعی اتوفلورسانس بافت دندان
دانش آموخته کارشناسی ارشد بیومتریال دانشگاه صنعتی امیر کبیر موفق به ارائه روشی به منظور تشخیص زودرس پوسیدگی دندان در مراحل بسیار اولیه شروع پوسیدگی با استفاده از لیزر و خاصیت طبیعی اتوفلورسانس بافت دندان شد که با استفاده از آن امكان تشخيص پوسیدگي‌هايي كه با روش های متداول تشخیصی مانند رادیو گرافی و اسکن دندان قابل تشخیص نيستند، فراهم مي‌شود.
به گزارش سرويس پژوهشي ايسنا، نوشین تقی زاده خوئی، مجری طرح در بیان اهداف اجرای این پروژه گفت: تعیین سرعت مناسب اسکن بافت به طوری که در صد خطای نتایج ناشی از اسکن با سرعت نامناسب به حداقل برسد و بررسی طول موج های مختلف فلورسانس ايجاد شده توسط لیزرهای متفاوت به منظور شناسايي كروموفورهاي مربوطه از جمله اهداف انجام این طرح بوده است.
وی اظهار داشت: این نوع پژوهش كه قبلا در همين آزمايشگاه در مورد تشخيص سلول‌هاي سالم و توموري استفاده شده بود، در زمینه دندانپزشکی به کاربرده شد كه می تواند نقش موثری در پیشگیری و تشخیص به موقع پوسیدگی دندان که یکی از مشکلات متداول است، ایفا کند.
مجری طرح با اشاره به اینکه این روش در مرحله بررسی آزمایشگاهی قرار دارد گفت:سعی بر آن شده است که قابلیت هایی همچون سهولت استفاده، دقت بالا همراه با کمترین در صد خطا، ایمن بودن روش برای کاربر و بیمار و قابلیت حمل و جا به جایی آسان دستگاه نهایی از ابتدا لحاظ شود.
وی ادامه داد: از جمله مزایای این طرح می توان به مواردی همچون سرعت، غير تماسي بودن، غير مخرب بودن، ارزان بودن، استفاده اسکن یکنواخت دندان و آناليز بلادرنگ توسط رايانه اشاره کرد.

تقی زاده با اشاره به اینکه این تحقیق در حوزه بهداشت و سلامت و در زمینه دندانپزشکی کاربرد دارد، خاطرنشان كرد: پوسیدگی دندان یک بیماری مزمن با روند آهسته است که در مراحل اولیه هیچ علامت قابل تشخیصی ندارد؛ بنابراین بسیار مهم است که در مراحل اولیه تشخیص داده شود یعنی زمانی که ضایعه با اقدامات ساده تر مانند فلوراید درمانی قابل درمان است.
دانش آموخته کارشناسی ارشد مهندسی پزشکی دانشگاه صنعتی امیرکبیر با بیان اینکه طبق آمارهای رسمی هر ساله هزینه های هنگفتی براي درمان های سنگین پوسیدگی ناشی از عدم تشخیص به موقع، صرف می شود، اظهار داشت: مشکلاتی که افراد به دنبال فرایند طولانی و سخت تر درمان در مراحل پیشرفته پوسیدگی تحمل می‌كنند از موارد دیگری بود که لزوم انجام این پژوهش را برای کاهش هزینه ها، امکان رفع پوسیدگی در مراحل اولیه با تشخیص به موقع و استفاده از روش های ساده تر درمانی را توجیه می‌كند.
گفتني است، این پروژه در قالب پایان نامه کارشناسی ارشد مهندسی پزشکی (گرایش بیومتریال) با راهنمایی دكتر سید محمد عترتی خسروشاهی در دانشکده مهندسی پزشکی دانشگاه صنعتی امیر کبیر ارائه و به ثبت رسیده است.
نوشین تقی زاده خوئی - تشخیص زودرس پوسیدگی دندان در مراحل بسیار اولیه شروع پوسیدگی با استفاده از لیزر و خاصیت طبیعی اتوفلورسانس بافت دندان

میزبان تماس کد سرویس جدید ایرانسل

داونلود ویندوز 8.1 به صورت فعال شده Windows 8.1 AIO 20in1 x86/x64 بدون نیاز به اکتیو کردن
پخش زنده شبکه سه
Absolute Drift: Zen Edition $11.99
وضعیت ترافیک جاده ها
توضیحات و نحوه استفاده طرحهای تشویقی رنگی ایرانسل
پیش بینی وضعیت جوی و آب و هوای فردای تهران : آپدیت روزانه
قیمت امروز دلار
فروش ایکس باکس وان ایکس ۱ ترابایت xbox one x
---
© Copyright 2012 oonternet.com