تشخيص سرطان‌هاي دستگاه تناسلي با نشانگر ابداعي محققان ايراني
سایت مرجع
دكتر اميررضا جليليان، متخصص داروسازي هسته‌يي و مجري طرح تهيه تركيب نشاندار هورمون بتا- گونادوتروپين جفت انساني
متخصصان داروسازي هسته‌يي ايران موفق به توليد يك تركيب نشانگر جديد هورمون‌هاي جنسي شدند كه مي تواند به تشخيص بهتر سرطان‌هاي دستگاه تناسلي كمك كند.
دكتر اميررضا جليليان، متخصص داروسازي هسته‌يي و مجري طرح «تهيه تركيب نشاندار هورمون بتا- گونادوتروپين جفت انساني» در گفت‌وگو با خبرنگار فن‌آوري خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا) اظهار داشت: گروه تحقيقاتي ما براي اولين بار در دنيا موفق به طراحی و تهیه تركيب نشاندار با مواد رادیواکتیوي شده است كه میتواند برای تشخيص برخي بيماري‌هاي سرطاني به خصوص سرطان‌هاي سيستم جنسي به كار رود.

برگزيده هفدهمين جشنواره علوم پزشكي رازي تصريح كرد: ‌گونادوتروپین جفت انسانی (hCG ) يكي از هورمون‌هاي حاملگي است كه گیرنده آن بر روی برخی سرطان‌های سیستم جنسی به تعداد زیاد یافت می‌شود و در صورت نشاندارسازی میتواند جهت تشخيص زودرس سرطان‌هاي سيستم جنسي چه در مرد و چه در زن استفاده شود.
وي افزود: اين ملکول زيستی به يك ماده راديواكتيو مناسب متصل شده و سپس وارد بدن موجود زنده می شود و در نهايت سلول‌هاي پر فعاليت جنسي مبتلا به سرطان را شناسایی می کند. در صورتی كه تصويربرداري مناسب پزشكي هسته‌‌يي انجام شود محل دقيق و شدت تومور بدخيم را نشان مي‌دهد.
جليليان با بيان اين‌كه چنين تحقيقاتي بر روي هورمون hCG براي اولين بار در جهان صورت گرفته است، تصريح كرد: اين تركيب نشاندار ممکن است قابلیت استفاده به عنوان راديو دارو را در آینده پس از انجام آزمون‌های ديگر داشته باشد.
دكتر اميررضا جليليان، متخصص داروسازي هسته‌يي و مجري طرح تهيه تركيب نشاندار هورمون بتا- گونادوتروپين جفت انساني

میزبان تماس کد سرویس جدید ایرانسل

داونلود ویندوز 8.1 به صورت فعال شده Windows 8.1 AIO 20in1 x86/x64 بدون نیاز به اکتیو کردن
پخش زنده شبکه سه
Adobe Photoshop Elements 15 save $40.00  •  2 days remaining
نقشه آنلاین ترافیک خیابانهای تهران
توضیحات و نحوه استفاده طرحهای تشویقی رنگی ایرانسل
پیش بینی وضعیت جوی و آب و هوای فردای تهران : آپدیت روزانه
قیمت امروز دلار
فروش ایکس باکس وان ایکس ۱ ترابایت xbox one x
---
© Copyright 2012 oonternet.com