سطح بالای قند خون، در زنان باردار خطر تولد نوزاد ناقص را افزایش می دهد
سایت مرجع
خطر تولد نوزاد ناقص
پژوهشگران علوم پزشکی هشدار دادند احتمال اینکه نوزادان زنان باردار دیابتی با نقص‌هائی متولد شوند، در مقایسه با زنان باردار سالم، چهار برابر می‌باشد. آنان عنوان کردند که یافته‌های جدید نشان می‌دهد که سطح بالای قند خون، در زنان باردار خطر تولد نوزاد ناقص را افزایش می دهد.


به گزارش خبرنگار سایت پزشکان بدون مرز ، زنان دیابتی، می‌توانند سطح قند خون بالا را با رژیم غذائی و یا تغییر سبک زندگی خود و یا شیوه درمان خود، کاهش دهند.


حدود یک نوزاد از سیزده نوزادی که از مادران مبتلا به دیابت نوع ۱ و یا نوع ۲ متولد می‌شوند، مبتلا به نقص عمده‌ای همچون بیماری‌های قلبی و یا فتق نخاع (اسپینا بیفیدا) می‌باشند. در حالی که این احتمال در مادران سالم باردار، یک نوزاد از هر ۵۰ نوزاد می‌باشد.


پزشکان به زنان دیابتی که قصد بارداری دارند، توصیه می‌کنند که در ابتدا برای کاهش دادن این خطر، توصیه‌هائی را درباره چگونگی کنترل گلوکزهای خون‌شان به کار ببندند.


پزشکان معتقدند در حال حاضر با وجود متخصصانی که قبل از بارداری و در طول بارداری به مادران، کمک می‌کنند، بیشتر زنان مبتلا به دیابت، نوزادانی سالم خواهند داشت که این خبر خوبی می‌باشد.


هرگونه کاهشی در سطح گلوکز در مادران مبتلا به دیابت که سطح گلوکز خون‌شان بالا می‌باشد، می‌تواند احتمال تولد نوزاد سالم را افزایش دهد، پس لازم است که آنان سطح گلوکز خون‌شان را کنترل و سعی در کاهش آن داشته باشند.پزشکان توصیه می کنند تمامی مادران جوان مبتلا به دیابت لازم است درباره آماده شدن برای بارداری آگاهی داشته باشند و در صورت داشتن قصد بارداری، باید به دکتر خود و یا تیم دیابت مراجعه کنند.

زنان دیابتی، می‌توانند سطح قند خون بالا را با رژیم غذائی و یا تغییر سبک زندگی خود و یا شیوه درمان خود، کاهش دهند. ............
خطر تولد نوزاد ناقص

کد ارسال سریع پیامک صوتی ایرانسل + توضیحات و تعرفه

داونلود ویندوز 8.1 به صورت فعال شده Windows 8.1 AIO 20in1 x86/x64 بدون نیاز به اکتیو کردن
پخش زنده شبکه سه
Live Home 3D. BeLight Software 3D USA LLC : Free +
نقشه آنلاین ترافیک خیابانهای تهران
توضیحات و نحوه استفاده طرحهای تشویقی رنگی ایرانسل
پیش بینی وضعیت جوی و آب و هوای فردای تهران : آپدیت روزانه
قیمت امروز دلار
فروش ایکس باکس وان ایکس ۱ ترابایت xbox one x
---
© Copyright 2012 oonternet.com