ویتامین D با فعال کردن ژن MKP-1 التهاب را کاهش می دهد
سایت مرجع
ویتامین D - کاهنده التهاب
محققان، رویدادهای مولکولی و سیگنال دهی خاصی را کشف کرده اند که نشان دهنده این موضوع است که ویتامین D چگونه می تواند التهاب را مهار کند. دانشمندان در آزمایش ها نشان دادند میزان کم ویتامین D نمی تواند التهاب را مهار کند.در حالی که میزان مناسب و توصیه شده آن توانایی مهار التهاب را دارد.به گزارش خبرنگار سایت پزشکان بدون مرز ، ویتامین دی یکی از ویتامین‌های محلول در چربی است که در بسیاری از مواد غذایی مانند ماهی، تخم‌ مرغ، شیر غنی‌شده و روغن کبد ماهی یافت می‌شود.


اشکال شیمیایی متعددی از ویتامین دی وجود دارد. دو شکل این ویتامین در انسان‌ها نقش دارند: اگوکلسیفرول (ویتامین دی ۲) و کوله‌کلسیفرول (ویتامین دی‌۳). ویتامین دی ۲ در گیاهان ساخته می‌شود. ویتامین دی ۳ در پوست انسان هنگام قرار گیری در معرض پرتوهای ماورای بنفش B نور خورشید ساخته می‌شود. مواد غذایی را ممکن است با ویتامین دی ۲ یا دی ۳ غنی کنند.


این بررسی نقش ویتامین D را در زنجیره ای از رویدادهای سلولی از اتصال به DNA از طریق مسیر سیگنال دهی خاص، گرفته تا کاهش پروتئین هایی که التهاب را هدف قرار می دهند، تشریح می کند.


افراد مبتلا به بیماری های التهابی مزمن مانند آسم، آرتریت و سرطان پروستات که کمبود ویتامین D دارند ، می توانند از مصرف مکمل های ویتامین D بهره مند شوند تا میزان این ویتامین در بدن آنها به بالای ۳۰ نانوگرم بر میلی لیتر برسد.


محققان سازوکار خاصی را بررسی کردند که ویتامین D می تواند با استفاده از آن در زمینه ایمنی بدن عمل کند.


دانشمندان گلبول های سفید خون انسان را با میزان مختلفی از این ویتامین کشت و سپس آنها را در معرض لیپوپلی ساکارید (LPS) قرار دادند.


(LPS) مولکولی است که در لایه خارجی دیواره باکتریهای که موجب واکنش التهابی شدید می شود، وجود دارد.


سلول هایی که بدون ویتامین D و یا در محلول حاوی ۱۵ نانوگرم بر میلی لیتر ویتامین D کشت داده شدند میزان زیادی ‘سیتوکین IL-6′ و ‘TNF-alpha ‘ تولید کردند که این ها عوامل مهمی در بروز واکنش التهابی هستند.


از سوی دیگر سلول هایی که با ۳۰ نانومتر بر میلی لیتر ویا بیشتر ویتامین D کشت داده شدند به طور چشمگیری واکنش کمتری به LPS نشان دادند.


بیشترین میزان مهار التهاب با مصرف ۵۰ نانوگرم بر میلی گرم به دست آمد.


نتایج این تحقیقات که در نشریه Immunology منتشر شده اعنوان می کند که محققان با یک سری آزمایش های پیچیده، موقعیت های جدیدی را یافتند که در آن گیرنده ویتامین D مستقیما به DNA می چسبد و ژنی موسوم به MKP-1 را فعال می کند.


این ژن قادر است در التهاب ایجاد شده توسط LPS مداخله کند و آن را کاهش دهد. ....
ویتامین D - کاهنده التهاب

میزبان تماس کد سرویس جدید ایرانسل

داونلود ویندوز 8.1 به صورت فعال شده Windows 8.1 AIO 20in1 x86/x64 بدون نیاز به اکتیو کردن
پخش زنده شبکه سه
Karaoke One
نقشه آنلاین ترافیک خیابانهای تهران
توضیحات و نحوه استفاده طرحهای تشویقی رنگی ایرانسل
پیش بینی وضعیت جوی و آب و هوای فردای تهران : آپدیت روزانه
قیمت امروز دلار
فروش ایکس باکس وان ایکس ۱ ترابایت xbox one x
---
© Copyright 2012 oonternet.com