داروی جدید ” J147 ” به بهبود حافظه در آلزایمر کمک می کند
سایت مرجع
آلزایمر J147
پژوهشگران علوم دارویی می گویند دارویی ساخته اند که می تواند حافظه را بهبود ببخشد و مانع از آسیب مغزی در موش های مبتلا به آلزایمر شود.


به گزارش خبرنگار سایت پزشکان بدون مرز ، بیماری آلزایمر یک اختلال پیش‌رونده و تحلیل برنده است که به مغز آسیب رسانده و باعث مرگ سلول‌ها می‌شود. علت دقیق این بیماری هنوز مشخص نیست، اما طی این بیماری تغییرات متعددی در مغز بیمار رخ می‌دهد که باعث کوچک شدن مغز و از بین رفتن سلول‌های مغزی می‌شود و به جای آن لکه‌های مختلف با اشکال خاصی به نام پلاک‌های پیری می‌نشیند.


محققان وقتی داروی مصنوعی «J147» را به موش های مبتلا به آلزایمر دادند حافظه آنها بهبود یافت و از بروز آسیب مغزی ناشی بیماری در آنها پیشگیری شد.


این ترکیب جدید در صورت استفاده برای بیماران آلزایمری باید مورد آزمایش قرار گیرد.


«دیوید شوبرت» سازنده این دارو از آزمایشگاه عصب شناسی سالک گفت: داروی «J147» حافظه را در موش های سالم و آلزایمری بهبود می بخشد و همچنین از مغز در برابر نبود ارتباطات «سیناپسی» محافظت می کند.


این پژوهشگر افزود: هیچ دارویی در بازار با این دو ویژگی وجود ندارد.


در حالی که هنوز تاثیر مثبت و ایمن این دارو بر انسان تایید نشده است اما محققان موسسه سالک اعلام کردند که تحقیقات نشان می دهد که این دارو می تواند درمان مطلوبی برای افراد مبتلا به آلزایمر باشد.


آلزایمر بیشتر افراد بالای ۶۵ سال را تحت تاثیر قرار می‌دهد، البته افرادی هستند که در ۴۰ یا ۵۰ سالگی هم گرفتار آلزایمر شده‌اند. بسیاری از محققان سیر بیماری آلزایمر را به ۳ مرحله تقسیم می‌کنند.


مرحله اول مرحله‌ای است که در آن اختلال حافظه رفته‌رفته نمایان می‌شود. بیمار در این مرحله از عهده کارهای روزمره شخصی برمی‌آید، ولی اداره امور اجتماعی نظیر خرید و کارهای بانکی برای او دشوار است. در این مرحله فرد انعطاف‌پذیری و قابلیت انطباق با محیط، مسوولیت‌ها و شرایط تازه را از دست می‌دهد و به مرور منزوی و از جمع دور خواهد شد.


در مرحله دوم اختلال حافظه پیشرفت می‌کند و علائم روانی ـ رفتاری نظیر ترس، اضطراب، افسردگی، بی‌خوابی و بیقراری دیده می‌شود. بیمار قدرت تشخیص زمان و مکان را از دست می‌دهد و گویش او دچار اختلال می‌شود. در این مقطع از بیماری، فرد قادر به مراقبت‌های شخصی است. در این مرحله فرد مبتلا به علت از دست رفتن حافظه قدیمی باعث ناتوانی در استفاده از دانسته‌های سابق و تجربیات قبلی می‌شود و به همین علت رفتارهای غیرعادی و ناشی از خامی و بی‌تجربگی از او سر می‌زند.


پیشرفت بیماری بتدریج باعث ضعف قوای جسمانی می‌شود. این تغییرات بر روند کارهای روزانه شخص مانند غذا خوردن، حمام کردن و لباس پوشیدن اثر می‌گذارد و شخص به تنهایی قادر به انجام آنها نخواهد بود.


مرحله سوم زمانی است که اختلال حافظه تا آنجا پیشرفت می‌کند که بیمار حتی نامش را فراموش می‌کند، قدرت تکلم بیمار تقریبا از بین رفته و عضلاتش سفت می‌شود، بلع غذا برای او مشکل شده و دیگر قادر نیست از بستر خارج شود، بتدریج دچار زخم‌های بستر می‌شود و کنترل اعمال دفعی را نیز دست می‌دهد.


در موارد پیشرفته، بیمار توانایی ارتباط با محیط یا کنترل عملکردهای جسمانی خود را از دست می‌دهد و با پیشرفت بیشتر بیماری، مراحلی از کاهش هوشیاری، کما و به دنبال آن مرگ رخ می‌دهد. مرگ پس از ۵ تا ۱۰ سال از بروز این علائم اتفاق می‌افتد، اما بیماری حدود ۲۰ سال قبل از ظهور علائم آغاز شده است. .....
آلزایمر J147

نقشه ترافیک آنلاین تهران

داونلود ویندوز 8.1 به صورت فعال شده Windows 8.1 AIO 20in1 x86/x64 بدون نیاز به اکتیو کردن
پخش زنده شبکه سه
Pyramid Solitaire Saga ; Windows 10 App
نقشه آنلاین ترافیک خیابانهای تهران
توضیحات و نحوه استفاده طرحهای تشویقی رنگی ایرانسل
پیش بینی وضعیت جوی و آب و هوای فردای تهران : آپدیت روزانه
قیمت امروز دلار
فروش ایکس باکس وان ایکس ۱ ترابایت xbox one x
---
© Copyright 2012 oonternet.com