پژوهشگران موفق به درمان زخم حمله قلبی و رشد مجدد ماهیچه آسیب دیده شدند
سایت مرجع
درمان زخم حمله قلبی
طی یک آزمایش، تزریق سلول های مشتق قلبی به بیماران دچار حمله قلبی ، به رشد مجدد ماهیچه سالم در قلب آسیب منجر شد . بیمارانی که تحت این عمل سلول بنیادی قرار گرفته بودند، با کاهش قابل توجهی در اندازه زخم باقی مانده بر روی ماهیچه قلب که در اثر حمله قلبی ایجاد شده، روبه رو شده اند.


به گزارش خبرنگار سایت پزشکان بدون مرز ، نتایج کار آزمایی بالینی موسسه قلب سیدرز ـ سینای لس آنجلس نشان داده که درمان بیماران حمله قلبی با تزریق سلول های مشتق قلبی به رشد مجدد ماهیچه سالم در قلب آسیب دیده کمک می کند.


این بیماران همچنین در پی درمان های تجربی سلول های بنیادی شاهد یک افزایش قابل ملاحظه در ماهیچه سالم قلب بودند.


یک سال پس از دریافت درمان سلول بنیادی، اندازه زخم از ۲۴ درصد تا ۱۲ درصد قلب در این بیماران کاهش یافت.


به گفته ادواردو ماربان، رئیس موسسه قلب سیدرز – سینای و مبتکر این فرایند و فناوری موجود در پژوهش، اگرچه هدف اولیه این پژوهش، تائید امنیت این شیوه بوده، اما تحقیقات بیشتر منجر به کشف شواهدی از درمان زخم حمله قلبی در این اندام و رشد مجدد ماهیچه قلب آسیب دیده شد.


به گفته محققان با وجود یک دهه آزمایش سلول درمانی برای بیماران حملات قلبی، برای اولین بار چنین دستاوردی کسب شده است. تا پیش از این محققان تنها با باز کردن و بستن شریان مسدود قادر به کوچک کردن آسیب قلبی بودند. اکنون این تحقیقات نشان داده که با یک درمان احیاکننده می توان این آسیب را به صورت معکوس درمان کرد.


این کارآزمایی بالینی با نام CADUCEUS، بخشی از یک پژوهش تائیدشده توسط سازمان غذا و داروی آمریکا بوده که توسط موسسه ملی قلب، ریه و خون حمایت می شود.


در بخش اولیه این فرایند در سال ۲۰۰۹ این محققان به تکمیل شیوه ای پرداختند که در آن از بافت قلبی خود بیمار برای پرورش سلولهای بنیادی مخصوص قلب استفاده می شد. این سلولهای خاص سپس در تلاش برای ترمیم و رشد مجدد ماهیچه سالم به قلب بیمار که در پی حمله قلبی آسیب دیده بود، تزریق شد. .....
درمان زخم حمله قلبی

کد تغییر صدای مکالمات ایرانسل - سرویس جدید ایرانسل

داونلود ویندوز 8.1 به صورت فعال شده Windows 8.1 AIO 20in1 x86/x64 بدون نیاز به اکتیو کردن
پخش زنده شبکه سه
Shovel Knight: Treasure Trove $24.99 Windows 10 app
وضعیت ترافیک جاده ها
توضیحات و نحوه استفاده طرحهای تشویقی رنگی ایرانسل
پیش بینی وضعیت جوی و آب و هوای فردای تهران : آپدیت روزانه
قیمت امروز دلار
فروش ایکس باکس وان ایکس ۱ ترابایت xbox one x
---
© Copyright 2012 oonternet.com