دوچرخه‌سواری، تنیس، اسکی روی یخ و اسب‌سواری در دوران بارداری ممنوع است
سایت مرجع
دوچرخه‌سواری، تنیس، اسکی روی یخ و اسب‌سواری در دوران بارداری برای مادر خطرناک است
پژوهشگران علوم پزشکی می گویند زنان باید از انجام فعالیت های ورزشی سنگین در دوران بارداری خودداری نمایند آنان تاکید می کنند که یاده‌ روی آرام بهترین ورزش دوران بارداری است . و انجام دوچرخه‌سواری، تنیس، اسکی روی یخ و اسب‌سواری در دوران بارداری ممنوع می باشد .
به گزارش خبرنگار سایت پزشکان بدون مرز ، تمام انواع ورزشهای سنگین در دوران بارداری ممنوع است البته کسانی که قبل از بارداری به این نوع ورزشها عادت دارند، می‌توانند در دوران بارداری کم و بیش آن را ادامه دهند، ولی احتیاط در سه ماهه آخر بارداری توصیه می‌شود.
ورزش سبک و فعالیت بدنی در دوران بارداری بسیار مناسب و لذت بخش است. وضعیت نامناسب اندام زن بخصوص در ماههای آخر بارداری ممکن است در انجام بعضی کارها محدودیت ایجاد کند. ولی زن باردار تا هنگام وضع حمل می‌تواند اکثر کارهای روزمره را انجام دهد.
تقویت عضلات شکم و سایر قسمت‌های بدن که هر کدام وظایف مهمی را در امر زایمان و پیشرفت آن دارند، موجب می‌شوند که وضع حمل آسانتر و سریعتر انجام شود. چند ساعت فعالیت روزانه در محیط آزاد برای زن باردار توصیه می‌شود؛ برای مثال باغبانی راه بسیار خوبی برای استنشاق هوای تازه همزمان با فعالیت است.

در اثر ورزش عضلات بدن تقویت شده، گردش خون بهبود یافته، مواد زائد بدن دفع شده، اشتها زیاد و سرعت هضم غذا افزایش می‌یابد، همچنین خواب راحت و طولانی هم به همراه خواهد داشت. نوع ورزش بر حسب وضعیت مزاجی و علاقه زن باردار متفاوت است زمانی که قبل از بارداری به ورزش‌های سنگین و دشوار عادت دارند، در دوران بارداری بهتر از زنان دیگر فعالیت ورزشی را تحمل می‌کنند.
برای زنانی که مشاغل پر جنب و جوش و با فعالیت زیاد دارند ورزش ضروری نیست. آنچه مسلم است هیچگاه نباید ورزش را تا حد خستگی زیاد ادامه داد و به محض احساس اولین علایم خستگی، می‌بایست فعالیت را متوقف کرد. البته زن باردار هرچه به زمان زایمان نزدیک‌تر می‌شود خستگی ناشی از فعالیت زودتر در او ظاهر می‌شود.
بهترین ورزش دوران بارداری، راه رفتن است. برای جلوگیری از لغزش و افتادن بهتر است که از کفشهای پاشنه کوتاه استفاده شود. زیرا کفش‌های پاشنه بلند علاوه بر لغزش موجب کمردرد نیز می‌شود.
در فصل تابستان از پیاده روی در هوای گرم و زیر نور آفتاب باید خودداری شود زیرا تحمل زن باردار در مقابل گرما بسیار کم است. در راه رفتن باید حوصله به خرج داد و از راه رفتن سریع و در محل‌های شلوغ باید پرهیز نمود.

پیاده‌روی و گردش به طور متوسط روزانه ۲ الی ۳ کیلومتر کافی است و طی کردن این مسافت باید به فواصل کم و به دفعات متوالی صورت گیرد تا خستگی به وجود نیاید. شنا کردن برای زن باردار اشکال ندارد، البته در صورتی که یک نفر همراه زن باردار باشد تا در موارد ضروری (گرفتن عضله پا) به او کمک کند.
از شنا کردن در دریا و استخر در دو ماه آخر بارداری به علت احتمال انتقال عفونت باید پرهیز کرد.
قهرمانان حرفه‌ای شنا، اسب‌سواری و سایر رشته‌ها می‌توانند تا آنجایی که خستگی مفرط و ناراحتی در ‌آنها ظاهر نشود، این نوع ورزشها را در دوران بارداری ادامه دهند.
دوچرخه‌سواری، تنیس، اسکی روی یخ و اسب‌سواری در دوران بارداری برای مادر خطرناک است

داونلود ویندوز 8.1 به صورت فعال شده Windows 8.1 AIO 20in1 x86/x64 بدون نیاز به اکتیو کردن - نسخه نوامبر 2013

داونلود ویندوز 8.1 به صورت فعال شده Windows 8.1 AIO 20in1 x86/x64 بدون نیاز به اکتیو کردن
پخش زنده شبکه سه
NFL on Windows © 2015 Microsoft Corporation
وضعیت ترافیک جاده ها
توضیحات و نحوه استفاده طرحهای تشویقی رنگی ایرانسل
پیش بینی وضعیت جوی و آب و هوای فردای تهران : آپدیت روزانه
قیمت امروز دلار
فروش ایکس باکس وان ایکس ۱ ترابایت xbox one x
---
© Copyright 2012 oonternet.com