مصرف نوشابه های شیرین موجب افزایش خطر بروز بیماریهای قلبی مردان می شود
سایت مرجع
تایید تاثیر مصرف نوشابه های شیرین در افزایش خطر بروز بیماریهای قلبی در مردان
پژوهشگران علوم پزشکی در کشور آمریکا می گویند نتایج بررسی های جدید نشان داده است که شواهد پزشکی بیشترین تایید کننده تاثیر مصرف نوشابه های شیرین در افزایش خطر بروز بیماریهای قلبی در مردان است.
به گزارش خبرنگار سایت پزشکان بدون مرز ، دانشمندان هشدار دادند که مصرف نوشابه های گازدار و آب میوه های شیرین شده با شکر خطر ابتلا به بیماریهای قلبی را افزایش می دهد.

آزمایشات نشان داد مردانی که روزانه ۱۲ اونس از این نوشیدنی ها استفاده می کنند ۲۰ درصد بیشتر در معرض خطر ابتلا به امراض قلبی هستند.
دکتر فرانک بی هیو، استاد تغذیه و همه گیرشناسی در دانشکده بهداشت عمومی هاروارد در بوستون می گوید: این آزمایشات بار دیگر تایید کردند که نوشابه های شیرین برای سلامت قلب و عروق مضر هستند.
این مطالعه در مجله انجمن قلب آمریکا به نام ” Circulation ” منتشر شده عنوان می کند که مصرف نوشابه های گازدار و آب میوه های شیرین شده با شکر از عادات غذایی روزانه به شمار می رود که همه گروههای سنی تمایل زیادی به مصرف این نوشیدنیها دارند اما به نظر می رسد که با توجه به نتایج تحقیقات جدید، این افراد باید در محاسبات خود بازنگری کنند.

تحقیقات جدید در آمریکا نشان می دهد مصرف روزانه ۳۴۰ میلی لیتر نوشابه و آب میوه های شیرین شده با شکر، افراد بویژه مردان را در معرض ابتلا به بیماریهای قلبی قرار می دهد.
براساس این تحقیقات، مردانی که روزانه معادل ۳۴۰ میلی لیتر نوشابه و آب میوه های شیرین شده با شکر مصرف می کند، ۲۰ برابر بیشتر – در مقایسه با مردانی که اصلا از این نوشیدنیها مصرف نمی کنند- در معرض ابتلا به بیماریهای قلبی قرار دارند.
این تحقیقات از ۴۳۰۰۰ مرد ۴۰ تا ۷۵ ساله در طول ۲۳ سال بعمل آمد و نشان داد که مصرف مداوم نوشابه های گازدار درصد تری گلیسرید و پروتین التهابی (CRP) را بالا و سطح کلسترول خوب ” HDL” را که از حملات قلبی جلوگیری می کند، پایین می آورد و در نهایت احتمال ابتلا به بیماریهای قلبی را افزایش می دهد.
این تحقیقات به افراد سالم و بویژه بیماران قلبی توصیه کرد که نوشابه های گازدار زیاد مصرف نکنند.

براساس این تحقیقات، مصرف این نوشیدنیها به میزان اندک دوبار در هفته یا ماه هیچ خطری برای سلامتی ندارد.

اخیرا نیز تحقیقات پژوهشگران دانشگاه آدلاید آمریکا نشان داده بود که مصرف نوشابه های گازدار خطر ابتلا به آسم و انسداد ریوی مزمن را افزایش می دهد.
محققان با بررسی بیش از ۲۵۰۰ نفر دریافته اند که گاز موجود در نوشابه ها که ناشی از وجود اسید فسفریک است موجب خروج کلسیم از استخوانها شده و به پوکی استخوان و شکستگی های مکرر در افراد به ویژه زنان میانسال می انجامد.
افرادی که هفته ای ۴ بار یا بیشتر از نوشابه های گازدار استفاده می کنند به طور قابل ملاحظه ای نسبت به بقیه از تراکم استخوان کمتری برخوردارند.
تایید تاثیر مصرف نوشابه های شیرین در افزایش خطر بروز بیماریهای قلبی در مردان

میزبان تماس کد سرویس جدید ایرانسل

داونلود ویندوز 8.1 به صورت فعال شده Windows 8.1 AIO 20in1 x86/x64 بدون نیاز به اکتیو کردن
پخش زنده شبکه سه
Karaoke One
نقشه آنلاین ترافیک خیابانهای تهران
توضیحات و نحوه استفاده طرحهای تشویقی رنگی ایرانسل
پیش بینی وضعیت جوی و آب و هوای فردای تهران : آپدیت روزانه
قیمت امروز دلار
فروش ایکس باکس وان ایکس ۱ ترابایت xbox one x
---
© Copyright 2012 oonternet.com