مصرف زیاد گوشت قرمز خطر سکته قبلی و مغزی را چند برابر می کند
سایت مرجع
مصرف زیاد گوشت قرمز خطر مرگ و انواع بیمارهای کشنده از جمله سکته قبلی و مغزی را چند برابر می کند
پژوهشگران علوم پزشکی در دانشگاه هاروارد می گویند نتایج یک تحقیقات ۲۸ ساله نشان می دهد که مصرف زیاد گوشت قرمز خطر مرگ و انواع بیمارهای کشنده از جمله سکته قبلی و مغزی را چند برابر می کند.
به گزارش خبرنگار سایت پزشکان بدون مرز ، نتایج منتشر شده یک تحقیقات طولانی در دانشگاه هاروارد که بر روی ۳۷ هزار و ۶۰۰ مرد و ۸۴ هزار و ۴۰۰ زن انجام شده نشان می دهد که مصرف زیاد و همیشگی گوشت قرمز به عنوان یک سم کشنده تلقی می شود.

نارسایی، سکته و حمله قلبی، سرطان، مرض قند، کلسترول و چربی خون از جمله بیماری هایی هستند که نتیجه مستقیم استفاده زیاد از گوشت قرمز است.
پروفسور فرانک هو استاد بخش بهداشت عمومی دانشگاه هاروارد این پژوهش و بررسی را هدایت می کند. به گفته پروفسور هو از این عده تاکنون حدود ۲۴ هزار نفر فوت شدند که علت مرگ شش هزار نفر از آنان نارسایی گزارش شده است.
یافته های این پژوهش حاکی از آن است که مصرف روزانه گوشت قرمز به حالت گوشت خام ۱۳ درصد و به حالت محصولات فرآوری شده مانند کالباس، سوسیس و همبرگر ۲۰ درصد احتمال مرگ را افزایش می دهد.
همچنین بر اساس این تحقیقات مصرف خشکبار ۱۹ درصد، گوشت مرغ، طیور، غله و سبزیجات ۱۴ درصد و حبوبات و لبنیات ۱۰ درصد طول عمر انسان را افزایش می دهند.

براساس یافته های گزارش براثر استفاده از نتایج این تحقیق به متوسط عمر ۳/۹ درصد مردان و ۶/۷ درصد زنانی که در این پژوهش مشارکت داشته اند، افزوده شده است.
مصرف زیاد گوشت قرمز خطر مرگ و انواع بیمارهای کشنده از جمله سکته قبلی و مغزی را چند برابر می کند

میزبان تماس کد سرویس جدید ایرانسل

داونلود ویندوز 8.1 به صورت فعال شده Windows 8.1 AIO 20in1 x86/x64 بدون نیاز به اکتیو کردن
پخش زنده شبکه سه
NFL on Windows © 2015 Microsoft Corporation
وضعیت ترافیک جاده ها
توضیحات و نحوه استفاده طرحهای تشویقی رنگی ایرانسل
پیش بینی وضعیت جوی و آب و هوای فردای تهران : آپدیت روزانه
قیمت امروز دلار
فروش ایکس باکس وان ایکس ۱ ترابایت xbox one x
---
© Copyright 2012 oonternet.com